ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.848 μέλη

    Ακουστική κιθάρα για ένα φίλο μου

    jorge
    09.02.2005, 14:56
    Έχω ένα γνωστό που θέλει να ασχοληθεί με κιθάρα. Του πρότεινα λοιπόν να πάρει μια ακουστική και συμφώνησε.

    Έτσι λοιπόν το Σάββατο θα πάμε να την αγοράσει. Έχει σκοπό να δώσει περίπου 200 ευρώ. Όχι περισσότερα.

    Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με αγορά κιθάρας και επειδή δε γνωρίζω από καταστήματα στην Αθήνα (αντίθετα ξέρω της Πάτρας) πέρα από Νάκα και Καγμάκη, θα ήθελα -αν γνωρίζετε- να μου προτείνετε:

    α) Κιθάρες ακουστικές μέχρι 200 ευρώ (Fender θα βρούμε με αυτά τα λεφτά;)
    β) Καταστήματα που να έχετε επισκευθεί στην Αθήνα και να έχουν οικονομικές προτάσεις.

    Thank you


    ViPeR
    09.02.2005, 20:48
    Jorge μόλις είδα τον κατάλογο της fender βρήκα την DG-6 & DG-4 κάτω από 200 ενώ έχει και κάποιες από 200 με 230 € .......
    vouliakis
    09.02.2005, 22:29
    Fender θα βρείτε ίσως και με λιγότερα χρήματα. Ρίξτε και μια ματιά στη σειρά G της Takamine...
    jorge
    10.02.2005, 09:25
    Ωραία. Μάλλον για Fender μας βλέπω. Θα δούμε και την Takamine.
    Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο άλλο κατάστημα, πέρα από Νάκα, Καγμάκη, θα περιμένω ...ως Σάββατο πρωί :)
    Σας ευχαριστώ
    Giorgos_arazei
    10.02.2005, 16:07
    rikse mia matia sto monastiraki...gia tin periptosi tou filou sou den xreiazontai akrives kithares...sto monastiraki eimai sigouros(stin agora,uperxei ekei sxetiko magazi)oti tha vreis oti xreiazesai..
    jorge
    10.02.2005, 16:24
    Το ξέρω το μαγαζί, αλλά θα ήθελα να την πάρει από κάποιο κατάστημα που να προσφέρει αξιόπιστο service. Όταν δηλαδή κάποια στιγμή θελήσει ο φίλος να την πάει για ρύθμιση άξονα, να γίνει σωστή δουλειά. Το συγκεκριμένο μαγαζί δε μου έχει γεμίσει το μάτι...

    Σ' ευχαριστώ πάντως