ελληνική μουσική
    916 online   ·  210.851 μέλη

    Aντιδράσεις κάθε ζωδίου

    tintalle
    11.02.2005, 15:23
    Δανειστήκαμε από την αστρολογική φιλολογία τους προβλεπόμενους χειρισμούς και τις αντιδράσεις κάθε ζωδίου, όταν βρίσκεται απέναντι στην πραγματικότητα μιας καμένης λάμπας!

    ΚΡΙΟΣ: Προσπαθώντας να βγάλει την λάμπα, ξεχαρβαλώνει και το ντουί. Αγανακτισμένος ξεριζώνει το καλώδιο και φεύγει.

    ΤΑΥΡΟΣ: Πόσο κάνει μια λάμπα;

    ΔΙΔΥΜΟΙ: Θα ανάψει ένα φακό και θα συνεχίσει να μιλάει στο τηλέφωνο.

    ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Όταν πεισθεί ότι η λάμπα είναι οριστικό παρελθόν θα την αφήσει στη θέση της για να του θυμίζει τις έντονες τιγμές που πέρασαν μαζί.

    ΛΕΩΝ: Πρώτα παίρνοντας το κατάλληλο ύφος θα βγάλει ένα λογύδριο για το δράμα της καμένης λάμπας. Ύστερα, και μέσα σε μια επιβλητική τελετή εγκαινίων θα φωνάξει έναν Παρθένο για να κάνει την
    αλλαγή,ενώ αυτός, από μακριά για να μη σκονίζεται θα εποπτεύει.

    ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Θα κλείσει τον γενικό και θα πάρει μια καρέκλα, αφού πρώτα βάλει εφημερίδες για να μη λερώσει. Στη συνέχεια θα καθαρίσει το ντουί με οινόπνευμα και βαμβάκι και την λάμπα με υγρό πανί που δεν αφήνει χνούδια. Ακολουθεί πιάσιμο της λάμπας με χαρτομάντηλο και βίδωμα.
    Τελειώνοντας: απολύμανση της λάμπας εκ νέου, φύλαγμα της παλιάς για πιθανή αξιοποίησή της, η καρέκλα στη θέση της και μετά από δύο ώρες όλα είναι στην εντέλεια.

    ΖΥΓΟΣ: Ακόμα συσκέπτεται γιατί δεν έχει αποφασίσει το σχήμα και το χρώμα της λάμπας.

    ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Θα βγάλει επιτέλους τα μαύρα γυαλιά του.

    ΤΟΞΟΤΗΣ: Αφού διαβάσει τα πάντα για τις λάμπες φθορισμού, τα ευγενή αέρια, τα φωτόνια, τα Θεοφάνεια και τον Φλάς Γκόρντον, θα προεκτείνει το καλώδιο της λάμπας του διπλανού δωματίου.

    ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ: Πρώτα θα περιμένει το πόρισμα της πραγματογνωμοσύνης. Ύστερα θα υποβάλει γραπτή αίτηση /δήλωση με χαρτόσημο, αριθμό πρωτοκόλλου κ.λπ. Θα περιμένει δυο τρεις μέρες για να την εγκρίνει και τελικά θα αναθέσει την εργασία σε είδικό τεχνικό.

    ΥΔΡΟΧΟΟΣ: Θα ζητήσει την συγκατάθεση της λάμπας για την αλλαγή. Μετά την άρνησή της, θα συντάξει το μανιφέστο του ηλεκτρολόγου και θα την καταργήσει.

    ΙΧΘΥΕΣ: Ποια λάμπα; Δεν βλέπω τίποτα!


    Konnie
    11.02.2005, 15:49
    ποοοοολυ καλο!!!!!

    χιχιχιχιχιχι!!!!


    MariannaP
    11.02.2005, 15:58
    Quote:

    Το μέλος tintalle στις 11-02-2005 στις 15:23 έγραψε:

    ΛΕΩΝ: Πρώτα παίρνοντας το κατάλληλο ύφος θα βγάλει ένα λογύδριο για το δράμα της καμένης λάμπας. Ύστερα, και μέσα σε μια επιβλητική τελετή εγκαινίων θα φωνάξει έναν Παρθένο για να κάνει την αλλαγή,ενώ αυτός, από μακριά για να μη σκονίζεται θα εποπτεύει.




    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
    Ο Λέων τα καταφέρνει μια χαρά να αλλάξει μόνος μια λάμπα, ακόμη και ολόκληρο πολυέλαιο!!!
    Soulessome
    11.02.2005, 16:33
    Δηλαδή μόνο ο Παρθένος στο τέλος θα ξαναβρει το φως του! Το ήξερα ότι πάντα χρειάζεται ένας Παρθένος....
    DeLaSane
    11.02.2005, 17:11
    Mono o Didymos den ptoeitai me tipota.

    Siga mhn afhsoume tis kamenes lampes twra na xalasoun thn zaxarenia mas.

    Egw proswpika otan kaigetai mia lampa spiti, anavw to lampater, synexizw na kanw auto pou ekana kai perimenw wswtou na erthei kapoios ikanos na thn allaksei. Kai meres na parei den me xalaei. Kai to lampater fwtizei. An kaei ki auto allazw dwmatio.

    An kai den pisteuw sta zwdia, san didymos, h perigrafh tou arthrou me ekfrazei apolyta.

    KIT_KAT
    11.02.2005, 17:12
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 11-02-2005 στις 15:58 έγραψε:


    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
    Ο Λέων τα καταφέρνει μια χαρά να αλλάξει μόνος μια λάμπα, ακόμη και ολόκληρο πολυέλαιο!!!





    Πες τα βρε Μαριάννα... ψώνια μπορεί να είμαστε, αλλά τις λάμπες τις αλλάζουμε :)

    Χαμήλωσε, από ψηλά δε ζωγραφίζονται τα όνειρα…


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 11-02-2005 17:13 ]
    composer
    11.02.2005, 17:21
    Quote:



    ΖΥΓΟΣ: Ακόμα συσκέπτεται γιατί δεν έχει αποφασίσει το σχήμα και το χρώμα της λάμπας.





    Λίγα για τους Ζυγούς οκ???
    δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγω έχω αλλάξει 5 φορές την λάμπα του δωματίου μου σε 3 μήνες

    Καίγετε εύκολα


    Nadinoula
    11.02.2005, 17:29
    Χαχα!Πολύ καλό....

    Quote:
    ΤΟΞΟΤΗΣ: Αφού διαβάσει τα πάντα για τις λάμπες φθορισμού, τα ευγενή αέρια, τα φωτόνια, τα Θεοφάνεια και τον Φλάς Γκόρντον, θα προεκτείνει το καλώδιο της λάμπας του διπλανού δωματίου.


    Τώρα όλα αυτά δεν ξέρω αν θα τα διάβαζα αλλά μπορεί όντως να το έψαχνα λίγο το θέμα...
    Πάντως το φως μας το βρίσκουμε και οι Τοξότες τελικά
    Sofia
    11.02.2005, 18:28
    Quote:

    Το μέλος tintalle στις 11-02-2005 στις 15:23 έγραψε:

    ΙΧΘΥΕΣ: Ποια λάμπα; Δεν βλέπω τίποτα!








    andri14
    11.02.2005, 19:19
    Quote:

    Το μέλος DeLaSane στις 11-02-2005 στις 17:11 έγραψε:

    Mono o Didymos den ptoeitai me tipota.

    Siga mhn afhsoume tis kamenes lampes twra na xalasoun thn zaxarenia mas.

    Egw proswpika otan kaigetai mia lampa spiti, anavw to lampater, synexizw na kanw auto pou ekana kai perimenw wswtou na erthei kapoios ikanos na thn allaksei. Kai meres na parei den me xalaei. Kai to lampater fwtizei. An kaei ki auto allazw dwmatio.

    An kai den pisteuw sta zwdia, san didymos, h perigrafh tou arthrou me ekfrazei apolyta.






    Συμφωνώ απόλυτα! Αν και γενικώς προσωπικά τα πάω καλά με όλα αυτά τα ηλεκτρονικα κτλ!Είμαστε πρακτικά κι ευρηματικά άτομα σαν ζώδια (γενικά πάντα μιλώντας)!!!

    SteliosG
    11.02.2005, 19:21
    ΔΙΜΥΜΟΙ ΟΛΕ!!!!!!
    pastella
    11.02.2005, 19:33
    Quote:


    Το μέλος tintalle στις 11-02-2005 στις 15:23 έγραψε:

    ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Θα βγάλει επιτέλους τα μαύρα γυαλιά του.




    Ε ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ, ΑΦΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΛΑΜΠΑ! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ?

    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΚΟΡΠΙΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.

    andri14
    11.02.2005, 19:43
    Βρες τον ωροσκόπο σου!ίσως ταυτίζεσαι πιο πολύ με τα χαρακτηριστηκα εκεινα.
    pastella
    11.02.2005, 20:05
    Και πως βρίσκω ωροσκόπο???

    Είδες τι ξεφτίλα σκορπιός είμαι, ούτε με αυτά ασχολούμαι ούτε και τα πιστεύω!!!
    andri14
    11.02.2005, 22:50
    ..ουτε εγώ πιστευω, αλλά για την πλάκα αμα θες μπορεις να πας σε κάποια σελίδα όπως www.astrocenter.com και να βρεις τον ωροσκοπο σου (Rising sign) βαζοντας την ωρα γεννησεως σου.Εκει εχι και διαφορα άλλα...αμα θες να χαζεψεις για προβλεψεις κτλ.
    polydoroslouca
    11.02.2005, 23:48
    Γιατι αραγε γελασα οταν διαβασα για το δικο μου ζωδιο?
    pastella
    12.02.2005, 00:01
    Quote:

    Το μέλος andri14 στις 11-02-2005 στις 22:50 έγραψε:

    ..ουτε εγώ πιστευω, αλλά για την πλάκα αμα θες μπορεις να πας σε κάποια σελίδα όπως www.astrocenter.com και να βρεις τον ωροσκοπο σου (Rising sign) βαζοντας την ωρα γεννησεως σου.Εκει εχι και διαφορα άλλα...αμα θες να χαζεψεις για προβλεψεις κτλ.





    ΟΚ, ευχαριστώ, αν δεν έχω κατι να κάνω θα το ψάξω....

    Πάντως κάτι είχα ακούσει ότι έχει να κάνει με την ώρα που γεννήθηκες αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία!
    vouliakis
    12.02.2005, 00:03
    Quote:

    Το μέλος Christine στις 11-02-2005 στις 19:33 έγραψε:


    Ε ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ, ΑΦΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΛΑΜΠΑ! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ?




    Δεν πιστεύω ότι θα βγάλει κάποιος Σκορπιός τα μαύρα γυαλιά του, ούτε ότι θα αλλάξει τη λάμπα. Δεν φοβόμαστε το σκοτάδι...
    andri14
    12.02.2005, 00:36
    Quote:

    Το μέλος polydoroslouca στις 11-02-2005 στις 23:48 έγραψε:

    Γιατι αραγε γελασα οταν διαβασα για το δικο μου ζωδιο?





    έχεις καμένη λάμπα και σκεύτεσε τί λάμπα να πάρεις για να αλλάξεις την καμένη?????? Το βρήκα???
    nikos_music
    13.02.2005, 02:30
    ΔΙΔΥΜΟΙ: Θα ανάψει ένα φακό και θα συνεχίσει να μιλάει στο τηλέφωνο...


    Mia xara eimaste ta didimakia......praktikotata kai den ektithemetha san kapoia alla........lol




    (kai exw to fws na anabei,gia na deis pws den koimamai, omw tsamba kaiei h lamba, tsamba se thimamai...... )


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: nikos_music on 13-02-2005 02:32 ]
    [LIST]

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: nikos_music on 13-02-2005 17:06 ]