ελληνική μουσική
    704 online   ·  210.848 μέλη

    Oι Placebo στην Ελλάδα

    AlfaWolf
    08.09.2010, 00:32

    Το “φαινόμενο” Placebo επιστρέφει στη χώρα μας για δύο μοναδικές συναυλίες! Την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου θα βρίσκονται στο Θέατρο Γης, στη Θεσσαλονίκη και το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου στο TerraVibe Park, στην Αθήνα...

    Οι Placebo στα δεκατέσσερα χρόνια πορείας τους, έχουν πετύχει να καθιερωθούν ως το πιο σημαντικό Alternative Rock συγκρότημα της Ευρώπης. Απόδειξη το βραβείο MTV που απέσπασαν τον περασμένο Νοέμβριο για Best Alternative Act. Το συγκρότημα που προκάλεσε αίσθηση για την επιβλητική παρουσία του λατρεμένου από το κοινό Brian Molko, σε συνδυασμό με τον εκπληκτικό κιθαρίστα Stefan Olsdal και το νεοφερμένο drummer Steven Forrest είναι ιδιαίτερα γνωστό για τη δυναμική που εκπέμπουν στα live τους.
    Με επιτυχίες από τo νέo τους album, Battle for the Sun, αλλά και από τα προηγούμενα albums τους oι Placebo δίνουν ραντεβού με το ελληνικό κοινό την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου στο Θέατρο Γης, στη Θεσσαλονίκη και το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου, στο TerraVibe Park, στην Αθήνα.


    Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκίνησε Τετάρτη 26 Μαΐου, ώρα: 10:30.


    ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
    ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
    Θέατρο Γης, Θεσσαλονίκη
    Τα πρώτα 1000 εισιτήρια κοστίζουν 30 €.
    Τα επόμενα 4000 εισιτήρια θα κοστίζουν 35 €.
    Μετά την εξάντλησή τους το εισιτήριο γενικής εισόδου θα κοστίζει 40 €.
    Το εισιτήριο στο ταμείο την ημέρα της συναυλίας θα κοστίζει 45 €.
    TerraVibe Park, Αθήνα
    Τα πρώτα 1000 εισιτήρια κοστίζουν 30 €.
    Τα επόμενα 4000 εισιτήρια θα κοστίζουν 35 €.
    Μετά την εξάντλησή τους τα εισιτήρια θα κοστίζουν 40 €.
    Το εισιτήριο για τον ειδικά διαμορφωμένο χώρο μπροστά στη σκηνή (Pitch A) κοστίζει 60 €.
    Το εισιτήριο της διακεκριμένης θέσης κοστίζει 60 €.
    Το εισιτήριο στο ταμείο την ημέρα της συναυλίας θα κοστίζει 45 €.


    ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ
    TICKET HOUSE


    Αθήνα: Ticket House, Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς), Τηλ: 210 3608 366


    Θεσσαλονίκη: Ticket House, Μητροπόλεως 102, Τηλ: 2310 264880
    Online Sales ή αγορές με πιστωτική κάρτα, 24 ώρες/ωρο: www.ticketpro.gr | www.tickethouse.gr.
    Για περισσότερες πληροφορίες και πλήρη δημοσιογραφική ενημέρωση απευθυνθείτε στο Promo Department: press@didimusic.gr & promo@didimusic.gr>


    Lyxnos
    11.09.2010, 00:54

    Το "φαινόμενο" της Alternative Rock μας απογοήτευσε πλήρως...Σε ένα ασφυκτικά γεμάτο θέατρο Γης όπου ο κόσμος έκανε 1 και 2 ώρες για να φτάσει, πλήρωσε μέχρι και 45 € εισιτήριο , οι Placebo κατάφεραν να απογοητεύσουν τους πάνω από 10.000 (δική μου εκτίμηση) κόσμου που ήμασταν εκεί...Η συναυλία ξεκίνησε στις 9 ακριβώς και εμείς χαρήκαμε γιατί νομίζαμε ότι ξεκίνησαν στην ώρα τους από σεβασμό και επαγγελματισμό....μόνο που από ότι κατάλαβα το έκαναν για να τελειώσουν γρήγορα και να μαζέψουν τα πράγματα για να προλάβουν να κατέβουν Αθήνα...50 λεπτά μετά αφού ξεκίνησε η συναυλία ξαφνικά σταματάνε και μας χαιρετάνε φευγαλέα...η μουσική σταματάει,και λέμε "μάλλον διάλειμμα  θα κάνουν" ο κόσμος περιμένει...5 λεπτά μετά βγαίνουν στη σκηνή, λένε ένα τραγούδι ακόμη και στις ....10 ακριβώς υποκλίνονται και φεύγουν....Λέμε δε γίνεται....καταρχήν δεν έχουν πει 4-5 μεγάλες επιτυχίες που περιμένουμε να ακούσουμε.........ο κόσμος κάθεται στις θέσεις του......οι βοηθοί μαζεύουν τα πράγματα από τη σκηνή.....15 λεπτά μετά ο κόσμος συνειδητοποιεί τι έχει γίνει.....αυτό ήταν ....η συναυλία έλαβε τέλος...η πιο σύντομα συναυλία που έχω δει στη ζωή μου και αυτή που μου άφησε τη χειρότερη γεύση...και είμαι σίγουρος όλοι όσοι παρευρεθήκαμε εκεί σκέφτονται το ίδιο... Ο κόσμος που λίγο πριν τους αποθέωνε , εξαγριώθηκε και πέταγε μπουκάλια στη σκηνή και γιούχαρε μαζικά...στα εκδοτήρια γύρω στα 100 άτομα φώναζαν "τα λεφτά μας πίσω"...Απίστευτες σκηνές... Μπορούσαν απλά να βγούνε στη σκηνή να παίξουν 7-8 τραγούδια ακόμα τι στιγμή που το απαιτούσε  τόσο μεγάλο κοινό (ειδικά όταν είχαν παίξει μόνο μια ώρα...ούτε οι κιθάρες δεν ζεστάθηκαν...) και ο κόσμος θα ένιωθε κάποια ικανοποίηση...αντίθετα επέλεξαν να φύγουν σαν κυνηγημένοι...εκτός αν όλα αυτά ήταν αποτέλεσμα καμιάς φούντας...τι να πω...ντροπή και ξεφτίλα τίποτα άλλο. Σε όσους σκέφτονται να πάνε αύριο στη συναυλία της Αθήνας... ελπίζω να μην την πατήσετε και εσείς...Φτάνει πια με τα "φαινόμενα" που κάνουν αρπαχτές στην Ελλάδα...

    Σχετική αναφορά εδώ :

    http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/09/placebo_9122.html

    και εδώ :

    http://pulse.gr/mpoykalia-kai-epeisodia-sti-synavlia-ton-placebo/news/542636/

     

    βίντεο στο youtube εδω :


    https://www.youtube.com/watch?v=H3zI_-x2hTk&feature=player_embedded#!Link

    >

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lyxnos στις 11-09-2010 00:59 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lyxnos στις 11-09-2010 02:54 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lyxnos στις 11-09-2010 03:01 ]


    AlfaWolf
    12.09.2010, 20:02

    Παράθεση:

    Το μέλος Lyxnos στις 11-09-2010 στις 00:54 έγραψε...

    Το "φαινόμενο" της Alternative Rock μας απογοήτευσε πλήρως...Σε ένα ασφυκτικά γεμάτο θέατρο Γης όπου ο κόσμος έκανε 1 και 2 ώρες για να φτάσει, πλήρωσε μέχρι και 45 € εισιτήριο , οι Placebo κατάφεραν να απογοητεύσουν τους πάνω από 10.000 (δική μου εκτίμηση) κόσμου που ήμασταν εκεί...Η συναυλία ξεκίνησε στις 9 ακριβώς και εμείς χαρήκαμε γιατί νομίζαμε ότι ξεκίνησαν στην ώρα τους από σεβασμό και επαγγελματισμό....μόνο που από ότι κατάλαβα το έκαναν για να τελειώσουν γρήγορα και να μαζέψουν τα πράγματα για να προλάβουν να κατέβουν Αθήνα...50 λεπτά μετά αφού ξεκίνησε η συναυλία ξαφνικά σταματάνε και μας χαιρετάνε φευγαλέα...η μουσική σταματάει,και λέμε "μάλλον διάλειμμα  θα κάνουν" ο κόσμος περιμένει...5 λεπτά μετά βγαίνουν στη σκηνή, λένε ένα τραγούδι ακόμη και στις ....10 ακριβώς υποκλίνονται και φεύγουν....Λέμε δε γίνεται....καταρχήν δεν έχουν πει 4-5 μεγάλες επιτυχίες που περιμένουμε να ακούσουμε.........ο κόσμος κάθεται στις θέσεις του......οι βοηθοί μαζεύουν τα πράγματα από τη σκηνή.....15 λεπτά μετά ο κόσμος συνειδητοποιεί τι έχει γίνει.....αυτό ήταν ....η συναυλία έλαβε τέλος...η πιο σύντομα συναυλία που έχω δει στη ζωή μου και αυτή που μου άφησε τη χειρότερη γεύση...και είμαι σίγουρος όλοι όσοι παρευρεθήκαμε εκεί σκέφτονται το ίδιο... Ο κόσμος που λίγο πριν τους αποθέωνε , εξαγριώθηκε και πέταγε μπουκάλια στη σκηνή και γιούχαρε μαζικά...στα εκδοτήρια γύρω στα 100 άτομα φώναζαν "τα λεφτά μας πίσω"...Απίστευτες σκηνές... Μπορούσαν απλά να βγούνε στη σκηνή να παίξουν 7-8 τραγούδια ακόμα τι στιγμή που το απαιτούσε  τόσο μεγάλο κοινό (ειδικά όταν είχαν παίξει μόνο μια ώρα...ούτε οι κιθάρες δεν ζεστάθηκαν...) και ο κόσμος θα ένιωθε κάποια ικανοποίηση...αντίθετα επέλεξαν να φύγουν σαν κυνηγημένοι...εκτός αν όλα αυτά ήταν αποτέλεσμα καμιάς φούντας...τι να πω...ντροπή και ξεφτίλα τίποτα άλλο. Σε όσους σκέφτονται να πάνε αύριο στη συναυλία της Αθήνας... ελπίζω να μην την πατήσετε και εσείς...Φτάνει πια με τα "φαινόμενα" που κάνουν αρπαχτές στην Ελλάδα...

    Σχετική αναφορά εδώ :

    http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/09/placebo_9122.html

    και εδώ :

    http://pulse.gr/mpoykalia-kai-epeisodia-sti-synavlia-ton-placebo/news/542636/

     

    βίντεο στο youtube εδω :


    https://www.youtube.com/watch?v=H3zI_-x2hTk&feature=player_embedded#!Link>

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lyxnos στις 11-09-2010 00:59 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lyxnos στις 11-09-2010 02:54 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lyxnos στις 11-09-2010 03:01 ]



    Ναι το εμαθα και ειναι Ντροπή τους {#emotions_dlg.thumbdown}

    υπάρχει και εδω σχετικο post να δεις