ελληνική μουσική
    576 online   ·  210.844 μέλη

    Παρτιτούρες για πιάνο του Χατζηγιάννη

    kormakitis
    24.01.2007, 17:03
    8a i8ela k egw tn partitoura t xatzigianni to partu... to email m einai as122004@yahoo.com
    gmkarid
    26.01.2007, 17:03
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    Γίνεται να μου το στείλεις στο gmkarid@hotmail.com?please! Ευχαριστώ!!!
    sahira
    27.01.2007, 21:59
    opois mpi sto kopo na stili partitoyrew gia piano as kani ena kopo akoma
    to mail mou einai
    sahira@pathfinder.gr

    eyxaristo poly
    Kkandral
    28.01.2007, 21:18
    Είμαι εκτός topic !!!
    Sorry για τη παρέμβαση αλλά το Πάρτυ είναι του Μανώλη Μητσιά σε μουσική Kiki Lessendrik και στίχους της Λίνας Νικολακοπούλου. Ο Χατζηγιάννης έκανε απλά ένα remake και δεν είναι δικό του. Αυτά ... για την μουσική ιστορία.

    Που εμείς που καταλαβαίνουμε πέντε πράγματα περισσότερο για μουσική δεν θα έπρεπε να κάνουμε τέτοια λάθη. Ή να λέμε όπως λένε οι πολλοί ... εμένα μου αρέσουν τα τραγούδια π.χ του Νταλάρα. Αφού δεν είναι του Νταλάρα!!! Είναι ίσως εκπληκτικές οι επιλογές του και ασύλληπτη η ερμηνεία που δίνει στα τραγούδια που ερμηνεύει... αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι δικά του!!!

    Το ίδιο ισχύει και για το Χατζηγιάννη σε σχέση με το Πάρτυ και το Και θα χαθώ (που είναι του Λάκη Παπαδόπουλου και το πρωτοτραγούδησε το 1981 η Ισιδώρα Σιδέρη , μητέρα της Ελεάνας Ζουγανέλη , που τραγουδάει μαζί με το Χατζηγιάννη στο Vox). Αλλά για το Λάκη τον Παπαδόπουλο δεν κάνει νίξη κανείς ... είναι μήπως τέτοια η μοίρα των συνθετών και των στιχουργών;

    Παρεπιτώντως έχει κανείς παρτιτούρα απο το "Και θα χαθώ " του Λάκη Παπαδόπουλου?



    gaidouri
    05.02.2007, 15:19
    Παιδιά, καλησπερα.. Ψαχνω κ εγω παρτιτουρες του Χατζιγιαννη για πιάνο, οποιοδηποτε τραγουδι..Αν καποιος εχει την καλοσυνη, ας μου στειλει :) Ευχαριστω!

    gaidouri3@hotmail.com
    zeta
    08.02.2007, 01:01
    Ανέβασα πάλι τις 5 παρτιτουρες που έχω. Είναι τα τραγούδια:
    Άγγιγμα ψυχής
    Το σώμα που ζητάς
    Μόνο στα όνειρα
    Και θα χαθώ
    Παράξενη Γιορτή

    Θα τα βρείτε εδώ:
    http://rapidshare.com/files/15422349/Tragoudia.zip.html

    @Kkandral
    Μόνο του το "Και θα χαθώ" είναι εδώ:
    http://rapidshare.com/files/15422715/Kai_tha_xathw.doc.html

    Αν είναι 1η φορά που κατεβάζετε από το rapidshare τα βήματα είναι τα εξής:
    Ανοίγετε την παραπάνω σελίδα και στο κάτω μέρος της πατάτε ένα κουμπί που λέει Free.
    Ανοίγει μια 2η σελίδα όπου σας ζητά να πληκτολογήσετε τον κωδικό που σας γράφει. Τέλος πατάτε το download.
    Ανάμεσα στα 2 στάδια μπορεί να σας ζητήσει να περιμένετε από κάποια δευτερόλεπτα μέχρι και ώρα (ανάλογα πόσα έχετε κατεβάσει νωρίτερα).

    Για όποιο πρόβλημα πείτε μου!
    aurora
    25.03.2007, 17:56
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    Αχ μπορείς να μου το στείλεις κι εμένα? Το θέλω πάρα πολύ!!!! esperansitta@hotmail.com
    john1987
    26.03.2007, 01:10
    Θελω κι εγω το παρτυ!!

    Please στειλε το εδω:
    johngotsis@hotmail.com
    chri5t4ll4
    28.03.2007, 16:10
    Αν δεν είναι κόπος please και στο tsokkos.chrystala@cytanet.com.cy

    FaNTaZie
    28.03.2007, 16:55
    Παιδιά, από όλους εσάς που έχετε γράψει το e-mail σας για να σας στείλουν τις παρτιτούρες του "Πάρτυ", έστειλαν σε κανέναν;;
    Γιατί εγώ εδώ και κανα χρόνο είχα κάνει post για να μου το στείλει όποιος το έχει και ακόμα τίποτα δεν ήρθε!!
    Αυτός που είχε πει εξαρχής ότι έχει τις παρτιτούρες του συγκεκριμένου κομματιού παρακολουθεί το topic;; Θά'πρεπε αλλά μάλλον δεν το κάνει..

    v_marinos
    12.05.2007, 01:44
    Παιδια τελικα εχει κανεις απο ολους εδω μεσα το Παρτυ (του Μητσια που εκτελεσε ο Χατζιγιαννης) σε παρτιτουρα?? Αν ναι μπορει να μου το στειλει στο v.marinos@gmail.com??
    Χιλια ευχαριστω!


    Α θα ηταν καλυτερα αν το εκανε attach στο ποστ του γιατι εχει τεραστια ζητηση...

    Αν επισης καποιος εχει το αγγιγμα ψυχης μπορει να το στειλει κ αυτο??
    Παλι ευχαριστω!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : v_marinos στις 12-05-2007 01:47 ]


    gelomopul
    26.07.2007, 17:14
    Το θέλω και εγώ το "Πάρτυ".... Αν μπορείς στείλ' το μου στο gelomopul@yahoo.gr Αν θες κάτι στείλε μου στο e-mail μου και δε θα αργήσω να σε εξυπηρετήσω, εφ' όσον μπορώ βέβαια...
    sinikolina
    30.07.2007, 09:52
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΙΓΙΑΝΝΗ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΣΥΓΧΟΡΔΙΕΣ. ΤΟ Ε-ΜΑΙL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ sinikolina@yahoo.gr ευχαριστώ παρα πολύ
    sinikolina
    30.07.2007, 10:18
    Κοπλελιά καλημέρα. μήπως μπορείς να μου βρεις του Χατζιγιάννη το Αν μου τηλεφωνούσες; ή αν δεν μπορείς πες μου απο που να το κατεβάσω εγώ.το e-mail μου είναι sinikolina@yahoo.gr Ευχαριστώ πολύ
    sinikolina
    30.07.2007, 10:27
    miss_neni Θα ήθελα και εγώ πάρα πολύ το πάρτυ του μιχάλη. αν γινετε να μου το στείλεις στο e-mail mou sinikolina@yahoo.gr thanks. tha se perimenw sintoma

    sinikolina
    30.07.2007, 11:18
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    se parakalo neni steile to party kai to an mou tilefonouses sto sinikolina@yahoo.gr oso pio grigora mporeis. thanks!!!!!!!!!!!
    sinikolina
    01.08.2007, 13:41
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    Miss_neni σε παρακαλώ στείλε το πάρτυ... sinikolina@yahoo.gr

    incomplete_angel
    01.08.2007, 14:09
    Παράθεση:

    Το μέλος sinikolina στις 01-08-2007 στις 13:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    Miss_neni σε παρακαλώ στείλε το πάρτυ... sinikolina@yahoo.gr




    Για να μην στέλνεις άδικα μηνύματα προς το συγκεκριμένο μέλος απλά σου λέω ότι δεν είναι ενεργό.Αν μπεις στο προφίλ της και δεις κάτω κάτω πότε μπήκε τελευταία φορά θα καταλάβεις τι εννοώ.Βρες τη από κάπου άλλου ή ας σου την στείλει όποιος άλλος την έχει γιατί αν περιμένεις από τη miss_neni τζάμπα κόπος.
    TITI
    01.08.2007, 16:34
    kai gw thelw thn partitoyra toy xatzigianni.to email moy einai e1@pathfinder.gr.
    tstheo
    09.09.2007, 21:47
    Ψάχνω πολύ καιρό το "πάρτυ" για πιάνο!Αν θα μπορούσες να μου το στείλεις στο mail μου θα με υποχρέωνες πραγματικά!Το mail Μου είναι : tstheo@gmail.com Thanks in advance!