ελληνική μουσική
    548 online   ·  210.834 μέλη

    Παρτιτούρες για πιάνο του Χατζηγιάννη

    mary
    09.09.2007, 23:08
    Θα ηθελά και εγω την παρτιτούρα αν τελικά την εχει πάρει καποιος, το εχω ξαναζητήσει, αν τωρα μπορεί καποιος ας μου τη στείλει εδω:mairi_lou@hotmail.
    Ευχαριστώωω
    sentoni
    10.09.2007, 00:13
    Παράθεση:

    Το μέλος Kkandral στις 28-01-2007 στις 21:18 έγραψε...

    Είμαι εκτός topic !!!
    Sorry για τη παρέμβαση αλλά το Πάρτυ είναι του Μανώλη Μητσιά σε μουσική Kiki Lessendrik και στίχους της Λίνας Νικολακοπούλου. Ο Χατζηγιάννης έκανε απλά ένα remake και δεν είναι δικό του. Αυτά ... για την μουσική ιστορία.

    Που εμείς που καταλαβαίνουμε πέντε πράγματα περισσότερο για μουσική δεν θα έπρεπε να κάνουμε τέτοια λάθη. Ή να λέμε όπως λένε οι πολλοί ... εμένα μου αρέσουν τα τραγούδια π.χ του Νταλάρα. Αφού δεν είναι του Νταλάρα!!! Είναι ίσως εκπληκτικές οι επιλογές του και ασύλληπτη η ερμηνεία που δίνει στα τραγούδια που ερμηνεύει... αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι δικά του!!!

    Το ίδιο ισχύει και για το Χατζηγιάννη σε σχέση με το Πάρτυ και το Και θα χαθώ (που είναι του Λάκη Παπαδόπουλου και το πρωτοτραγούδησε το 1981 η Ισιδώρα Σιδέρη , μητέρα της Ελεάνας Ζουγανέλη , που τραγουδάει μαζί με το Χατζηγιάννη στο Vox). Αλλά για το Λάκη τον Παπαδόπουλο δεν κάνει νίξη κανείς ... είναι μήπως τέτοια η μοίρα των συνθετών και των στιχουργών;

    Παρεπιτώντως έχει κανείς παρτιτούρα απο το "Και θα χαθώ " του Λάκη Παπαδόπουλου?








    . . . πρώτον η κόρη της Σιδέρη και του Ζουγανέλη λέγεται Ελεονώρα . . .
    . . . και δεύτερον το πιάνο είναι υποχρεωτικό να'ναι του Χατζηγιάννη ; ( έτσι γράφει το θέμα )

    X-Jean
    12.09.2007, 23:27
    Αχ όποιος καταφέρει να βρει κάποιes παρτιτούρες από κομμάτια του χατζηγιάννη θα μου στείλει και μένα;;; το e-mail μου : vasoulini2@hotmail.gr Please!!
    aliagas
    30.10.2007, 23:25
    hi....μπορεις να μου στειλεις και μενα τη παρτιτουρα του παρτυ του χατζηγιαννη...
    το e-mail μου είναι n18592@yahoo.gr....
    ευχαριστω εκ των προτερων..!
    Siaaa
    01.11.2007, 19:23
    hello!!τρελαινομαι για χατζιγιαννη!αν μπορεις να μου το στειλεις στο προσφατο μου e_mail:lena_vamvaka40@yahoo.gr thanks!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Siaaa στις 01-11-2007 19:26 ]


    Siaaa
    01.11.2007, 19:34
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D




    Αχ μπορεις να το στειλεις κ σε μενα??? lena_vamvaka40@yahoo.gr .... Ξερετε κανενα side για ελληνικες παρτητουρες πιανου?

    Η ζωη μπορει να ειναι δυσκολη αλλα εναι και ωραια

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Siaaa στις 01-11-2007 19:36 ]


    stella17
    02.11.2007, 09:45
    ΠΑΙΔΙΑ, ΤΟ' ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΕΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ....
    ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΙΑΝΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΝ
    ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΟΥ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΠΙΑΝΟΥ....
    ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ...
    ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟ LEMOINE, TO BACH KAI TO CZERNY ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ....
    ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ EMAIL ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ..
    ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΕΣ
    ΤΟ EMAIL ΜΟΥ stelllamastoraki@yahoo.gr
    papdw3
    07.11.2007, 20:02
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    θα το ήθελα πλύ αν γίνεται το e-mail μου έναι wade@mailbox.gr!!!!!
    tsalikaki
    12.11.2007, 16:14
    Παράθεση:

    Το μέλος kety στις 12-02-2005 στις 14:17 έγραψε...

    Καλημέρα.

    Ψάχνω να βρώ παρτιτούρες ολοκληρωμένες των τραγουδιών του ΜΙχαλή Χατζηγιάννη για πιάνο. Πώς μπορώ να τις βρώ???
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 12-02-2005 17:50 ]




    Καλησπερα.. Ψαχνω το παρτυ του χατζηγιαννη για πιανο.. Όποιος το εχει μπορει να μου το στειλει?? το email μου ειναι tsalikaki@hotmail.com ... Ευχαριστω

    stella17
    12.11.2007, 21:27
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
    ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ MAIL ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ....

    fantasma
    21.11.2007, 15:20
    To: Παράξενη γιορτή το έχω περάσει σήμερα στο μλπγκ μου...
    μπορειτε να δειτε τους στιχους , τη παρτιτουρα ακομα και να κατεβασετε και το τραγουδι..
    trickster
    05.12.2007, 02:04
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    Αν ισχύει ακόμα η πρόταση το θέλω κι εγώ. Θα με βοηθήσεις πολύ αν μου το στείλεις σύντομα. Ευχαριστώ... e-mail: trickster1777@yahoo.gr
    Siaaa
    18.12.2007, 17:21
    Παράθεση:

    Το μέλος aurora στις 25-03-2007 στις 17:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    AX STEIL TO MOY KAI EMENA!!! STO www-sia@hotmail.com

    Siaaa
    18.12.2007, 17:28
    Και εγω ψαχνω πολλες παρτιτουρες πιανου.πχ απο τραγουδια του ρουβα, πλουταρχου, δαντη κ.τ.λ. ξερετε καμια διεύθυνση;
    darkblueangel
    28.12.2007, 16:30
    Και εγω θελω παρτιτουρες για πιανο το παρτυ του χατζηγιαννη και οποιοδηποτε αλλο τραγουδι του χατζηγιαννη το e-mail μου darkblueangel@pathfinder.gr! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Siaaa
    30.12.2007, 17:42
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    Αν μπορεις στειλ το μου κ εμενα, το ψαχνω κατι αιωνες!!το e-mail μου ειναι
    www-sia@hotmail.com Eυχαριστω!
    dion116
    03.01.2008, 16:01
    Παράθεση:

    Το μέλος miss_neni στις 30-09-2005 στις 23:39 έγραψε...

    παιδια εχω εγω "Το Παρτυ" του Χατζηγιαννη σε παρτιτουρα πιανου :D

    οποιος το θελει ας μου αφησει μηνυμα με το εμαιλ του η οποιο αλλο μεσο προτιμαω και το ανεβαζω :D



    κι εγω θα το ηθελα αν ειναι ευκολο το συγκεκκριμενο τραγουδι. thanx a lot....!

    diou__tsiou@hotmail.de
    windnikos
    04.01.2008, 19:52
    θα σας ήμουν υπόχρεη αν μου έστελνε κάποιος την παρτιτούρα του Χατζηγιάννη το πάρτυ η ότι άλλο έχει email : windserfer@mailbox.gr
    Σας ευχαριστώ κατερινα ηρακλειο
    Fay2
    01.03.2008, 15:50
    Μπορεις να στειλεις και σ'εμενα παρτιτουρες του Χατζηγιάννη??? το mail μου είναι: liakop5@yahoo.gr
    MARIACHRI
    12.03.2008, 18:57
    παρακαλω πολυ αν εχετε παρτιτουρεσ για πιανο ελληνικησ μουσικησ στειλτε μου τισ στο εμαιλ μου :
    achristodoulou24@yahoo.gr