ελληνική μουσική
    820 online   ·  210.851 μέλη

    Φόρεμα από ωμό κρέας.

    AlfaWolf
    17.09.2010, 03:39

    Σάλο δημιούργησε το φόρεμα που φόρεσε η Lady Gaga στην τελετή απονομής των VMA Video Music Awards 2010, που τουλάχιστον έμοιαζε να έχει κατασκευαστεί από ωμό κρέας.

    Πολλά γράφτηκαν στον τύπο και τα blogs, σχεδιαστές μόδας και στυλίστες κλήθηκαν να πουν τη γνώμη τους για το περιβόητο φόρεμα, οι fans της Gaga διχάστηκαν, όμως όλοι κατά βάθος αναρωτιόνταν το ίδιο πράγμα: τελικά το κρέας ήταν αληθινό ή ψεύτικο;

    Ο σχεδιαστής του φορέματος Franc Fernandez έδωσε συνέντευξη στο MTV, για να βάλει ένα τέλος στη συζήτηση. Πλέον είναι οριστικό:το φόρεμα ήταν από αληθινό κρέας.

    Όλα όσα θέλατε να μάθετε για το πιο αμφιλεγόμενο φόρεμα ever:

    1. Κατασκευάστηκε 100% από κρέας

    2. Δε μύριζε

    3. Ζύγιζε γύρω στα 18 κιλά

    4. Το κρέας δεν ήταν ακριβό

    5. Ήταν άνετο, το πιο άνετο από τα τρία φορέματα της βραδιάς

    6. Το κρέας δεν είχε καθόλου συντηρητικά

    7. Δεν έσταζε

    8. Το κρέας δε θα σαπίσει, θα διατηρηθεί στη συλλογή της Gaga











    επισυναπτόμενα: gaga1.jpg gaga2.jpg gaga3.jpg 
    BAGRATION
    17.09.2010, 13:22

    Εχω παθει Shock. Λυποθυμώ!

     


    takispag
    17.09.2010, 14:39

    Αυτά είναι! Μαζευόμαστε παρεούλα, βάζει ο ένας το καπελάκι του, η άλλη το τσαντάκι, κάρβουνα, μια ψησταριά...

    -''Έλα ρε ψήσε και το μπουφάν μου γιατί είμαστε πολλοί και δεν θα φτάσει...''

    Και λίγο κρασάκι στη μέση και είμαστε μια χαρά!!

    -''Σου είπα όχι τις κάλτσες, πόσες φορές πρέπει να στο πω??...''

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : takispag στις 17-09-2010 14:40 ]


    punkster
    17.09.2010, 16:05

    Ειναι οντως αρκετα αηδιαστικο! {#emotions_dlg.blink}

    Εμενα η απορια μου παντως ειναι πως γινεται να μην εζεχνε αυτο το πραγμα χωρις συντηρητικα.... Βασικα, δεν γινεται! Θα ειχαν μαζευτει μυγες και θα γεννοβολουσαν πανω στο φορεμα! Κατι δεν παει καλα στην ολη ιστορια!


    SnareQueen
    02.10.2010, 22:57

    Πού φτάνει ο άνθρωπος για να πρωτοτυπήσει... Αίσχος. Αυτό δεν είναι "ενδυματολογική άποψη" *thumbs down*