ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.844 μέλη
    PinkSyd
    28.09.2010, 18:02

    κατα την γνώμη σας τι είναι καλύτερο?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-10-2010 11:44 ]


    reteos
    04.10.2010, 22:14

    Aνάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις . Εγώ πάντως έχω roland καί είμαι αρκετά ικανοποιημένος . Μια ακόμη παράμετρος που πρέπει - κατά την άποψή μου - να λάβεις υπό όψη σου είναι το είδος της μουσικής που θέλεις να παίζεις .


    PinkSyd
    06.10.2010, 13:17
    ροκ περισσοτερο
    reteos
    07.10.2010, 19:21

    Aφού λοιπόν ακούσεις PinkSyd και τα δύο ,σαυτό το είδος , αποφασίζεις εσύ (με τα δικά σου κριτήρια) ποιό σου ταιριάζει περισσότερο . Αυτα είναι και προσωπικά γούστα .

    Εξέτασε παράλληλα  και την  2η παράμετρο (την οικονομική),  κάνε την σύκριση και απεφάσισε (μόνος/η) τι θα πάρεις .

    Εγώ προσωπικα το μόνο που μπορώ να πώ είναι ότι και οι δύο τύποι  ( Κοrg-Roland)

    είναι πάρα πολύ καλοί.

     


    killbill2
    12.12.2011, 10:10
    Εγώ πάντως από το Korg PA50 που έχω, αν και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τα styles και τους ήχους του, δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα του οργάνου. Μου έχει βγάλει ένα σωρό βλάβες. Κουμπάκια που κολλάνε, η οθόνη άρχισε να φαίνεται πολύ αχνά κάποιες φορές το όργανο κολλάει & παγώνει εκεί που παίζεις γενικά το έχω αγοράσει 2η φορά το όργανο από τα λεφτά που δίνω για επισκευές. Έχω αγανακτήσει με την Korg. Αφού λέω καλύτερα ένα Yamaha PSR από 100€!! Τα roland τουλάχιστον γνωρίζει κανείς αν είναι κατασκευαστικά πιο ποιοτικά; Πάντως τα yamaha είναι σκυλιά. Έχω ενα yamaha από το 1980 και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα!
    Agelos89
    13.12.2011, 09:54
    Korg μόνο για electronic music και λαϊκά και Roland Kai kurzweill για όλα τα υπόλοιπα!γνωμη μου ανάμεσα σε αυτά τα δυο πάρε το Roland αβλεπη