ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Νέος σε ηλεκτρική κιθάρα...

    mozz
    02.10.2010, 17:42

    Γεια σας παιδιά είμαι νέος και στο forum αλλά και στην ηλεκτρική κιθάρα.Οπότε θα ήθελα τα φώτα σας.Εχω αρχίσει μαθήματα ωδείο με δάσκαλο κανονικά.Σήμερα πήγα και πήρα μία κιθάρα και έναν ενισχυτή.μια χαρά και τα δύο μου άρεσαν πολύ.Αλλά τώρα που την  πήρα δεν έχω τι να κάνω.Ξέρω πως κρατάμε την πένα,πως πρέπει να πατάμε την χορδή εκεί στα τάστα και γενικά κάποια βασικά πράγματα.Αλλά θέλω εάν ξέρετε να μου πείτε καμιά άσκηση που μπορώ να κάνω.Ή κανένα έυκολο τραγουδάκι που μπορώ να παίξω.Με video tutorial.Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.


    Crazy-Heart
    02.10.2010, 19:30

    Στο Ωδείο μαθαίνεις ηλεκτρική κιθάρα ή κλασσική?

    δεν σου έχει δώσει κάποιες ασκήσεις ο δάσκαλος?

    στο youtube μπορείς να βρεις πολλά μαθήματα... όπως αυτό


    Link

    " target="_blank">>
    mozz
    02.10.2010, 20:38

    Στο Ωδείο πάω ηλεκτρική κιθάρα.Την προηγούμενη φορά που είχα κάνει μάθημα δεν είχα κιθάρα οπότε δεν μου έδωσε ασκήσεις.


    Gamer13
    02.10.2010, 22:51

    ευκολο ειναι το smoke on the water των Deep Purple και το i was made for lovin you babe των κιςς το smeels like teen spirit α και το godfather

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Gamer13 στις 02-10-2010 22:54 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Gamer13 στις 02-10-2010 22:56 ]


    delta66
    03.10.2010, 18:42

    Με γεια τα οργανα. {#emotions_dlg.thumbup}

     

    Κανε λιγο υπομονη μεχρι το επομενο μαθημα που θα σου δειξει ετσι κι αλλιως ο δασκαλος.

    Δες κι αυτο
    https://www.youtube.com/watch?v=mE2S3u-Wz1gLink

    > και ξεκινα να παιζεις μια μια τις χορδες με τη σειρα και μετα ανακατεμενες, για να ξεκινησεις να μαθαινεις "σημαδι" Wink

     

     

     

     

     




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία