ελληνική μουσική
    696 online   ·  210.830 μέλη

    Ρωτήστε την Γιώτα Νέγκα .

    AlfaWolf
    10.10.2010, 21:08

    Η Γιώτα Νέγκα έχει την καλοσύνη να με δεχτεί '' Με τα μάτια κλειστά '' (Λόγω εμπιστοσύνης) Smile

    αν έχετε κάποια ερώτηση για εκείνη καταθέστε την εδώ και θα τήν μεταφέρω .

     





    επισυναπτόμενα: negka-koilalous.jpg 
    reteos
    11.10.2010, 07:37

    Νικόλα εγώ προσωπικά δεν έχω κάποια ερώτηση να κάνω στην Γιώτα Νέγκα . Το μόνο που μπορώ όμως να πώ είναι ότι είμαι φανατικός θαυμαστής της για την  όμορφη φωνή της και την "εν γένει" παρουσία της .


    AlfaWolf
    11.10.2010, 17:56

    Σ ευχαριστώ Γιάννη για την ανταπόκριση σου στο πόστ Smile

    Θα μεταφέρω το λόγια σου στην Γιώτα Νέγκα και σίγουρα θα την γεμίσουν χαρά ειδικά όταν μάθει την '' σχέση σου '' με την μουσική Wink

    δεν υπάρχει καλύτερο να ακούς τετοια λόγια από γνώστες  του επιπέδου σου {#emotions_dlg.biggrin}

    Να σαι καλά {#emotions_dlg.thumbup}


    AlfaWolf
    17.10.2010, 09:16

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 10-10-2010 στις 21:08 έγραψε...

    Η Γιώτα Νέγκα έχει την καλοσύνη να με δεχτεί '' Με τα μάτια κλειστά '' (Λόγω εμπιστοσύνης) Smile

    αν έχετε κάποια ερώτηση για εκείνη καταθέστε την εδώ και θα τήν μεταφέρω .

     





    Περμένουμε !!!

    ilio
    22.10.2010, 16:48

    Ήρθα!!Ξέρω πως άργησα αλλά τρέχω σαν την παλαβή η δόλια μάνα

    και δεν προλαβαίνω ούτε να σκεφτώ ορισμένες φορές.

    Δηλώνω πως λατρεύω την φωνή της και την παρουσία της στο τραγούδι

    και επειδή δεν βγαίνει πολύ στα "μέσα "να μιλάει θα θελα να μάθω κάποια πραγματάκια

    που τώρα σκέφτηκα όπως:

    1.Ποια είναι τα μουσικά της βιώματα και ποιες μουσικές ή φωνές ή τραγούδια ξεχωρίζει

    στην ελληνική μουσική σκηνή τα τελευταία χρόνια αλλά και στην ξένη(αν ασχολείται);

    2.Τι είναι αυτό που θέλει να επιτύχει στο χώρο και για ποιο λόγο τραγουδά;

    3.Ποιο είδος τραγουδιού της αρέσει να τραγουδά μόνη της στα "μυστικά" (στο σπίτι ας πούμε);

    4.Ποιους συνθέτες και ποιους στιχουργούς θαυμάζει και με ποιους ανθρώπους θα θελε να συνεργαστεί

    στο μέλλον και αν ετοιμάζει νέα δουλειά;

    5.Ποια η γνώμη της για τον τρόπο διάθεσης της σημερινής μουσικής στο κοινό (internet,εφημερίδες,πειρατεία) και που πιστεύει πως αυτό οδηγεί αλλά και ποια η γνώμη της

    για τις τάσεις που το κοινό ακολουθεί εδώ και χρόνια;( αναφέρομαι στα τραγούδια χωρίς ψυχή ή φαντασία που χαρακτηρίζουν σχεδόν ολόκληρη την δεκαετία των '00ς)

    Αυτά Νικόλα μου μπόρεσα να σκεφτώ έτσι στα γρήγορα δυστυχώς,καλή επιτυχία στην συνέντευξη

    σου και χαίρομαι πολύ για αυτήν σου την πρωτοβουλία!!

     


    -----------------
    Κάθε Τετάρτη βράδυ 23.00-01.00 μαζί σας με "μια ανάσα"!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 22-10-2010 16:49 ]


    sympetheros
    22.10.2010, 21:26

    Αν τραγουδούσε την εποχή των μεγάλων συνθετών ποιο τραγούδι ζήλεψε και θα  ήθελε να έχει πει  1η ;

    Με ποιον δημιουργο θα ήθελε να συνεργαστεί για δίσκο

    Ενα ξένο καλλιτέχνη με τον οποίο θα ήθελε να κάνει ντουέτο

    το αγαπημένο της τραγούδι

    Αυτά με τη σημείωση ότι περιμένουμε κι άλλα πολλά απ τη φωνή της που είναι μοναδική γεμάτη συναίσθημα!

    Μπράβο Νικόλα για μια ακόμα φορά!

    Ο πήχυς ανεβαίνει ψηλά με τέτοιους καλεσμένους!


    AlfaWolf
    28.10.2010, 09:30

    Περιμένουμε τις ερωτήσεις σας μέχρι και 31/10


    AlfaWolf
    31.10.2010, 14:17

    Σημερα τελευταια ημερα αν καποιος εχει ερωτηση για την Γιωτα Νεγκα ας την καταθεσει.


    dimitris1965
    31.10.2010, 19:51

    και εγω τελευταια ωρα και  βιαστηκα, 1) απο της συνεργασιες της με τον Β.Κορακακη.και του Γ.Ανδρεου, τι εχει κρατησει. 2) αν το εχω ανθρωπο σηματοδοτη για αυτη μια πιο μονιμη αλλαγη σε υφος και στυλ.

    3) πιστευει οτι πλεον υφιστατε ο ορος εντεχνο λαικο τραγουδι. 4)πιστευη οτι υπαρχη τοπος και χρονος,για το καθαρα λαικο τραδουδι.(μασε λιγο συντακτικα της ερωτησεις,καθως βιαστικα της γραφω