ελληνική μουσική
    776 online   ·  210.833 μέλη

    Αποψεις για τον ενισχυτή VOX ac30vr

    birbillis
    11.10.2010, 18:38

    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να επενδυσω τα τελευταια χρηματα στον vox ac30vr καθως μετα δεν υπαρχει σαλιο. δεν τον εχω δοκιμασει ουτε τον εχω βρει σε μουσικους οικους να του δωσω να καταλαβει. Θα ηθελα τις αποψεις σας για το μηχανημα καθως και προμηθευτες ισως...

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-10-2010 11:44 ]


    inkve
    12.10.2010, 11:26

    θα σου προτεινα να κανεις λιγακι υπομονη

    κατι ακουσα οτι η bugera θα βγαλει το αντιγραφο του ενισχυτη που θες σε λιγο καιρο(αν δεν το εχει βγαλει ηδη)

    η bugera ειναι ουσιαστικα εταιρια της behringer ομως τον τελευταιο εναμιση χρονο βγαζει λαμπατους ενισχυτες που ειναι (σχεδιασμενα βαση γνωστων εταιριων και μοντελων ενισχυτων) σε εξωφρενικα οικονομικες τιμες για τον λογο οτι ειναι κινεζικοι,,,

    κινεζικοι μεν...αλλα σε ηχο δεν υστερουν καθολου...και σε τελικη αναλυση αυτο εχει σημασια!!δεν θα εχεις το μουρατο το knob ομως το να δωσεις τα μισα και ισως παρακατω χρηματα ειναι μεγαλο θεμα φιλε μου...

    ψαξτο και εσυ και θα βρεις της πληροφοριες που θες

     

     

     


    delta66
    13.10.2010, 09:02

    Πως σου κολησε ο vox χωρις να τον εχεις ακουσει?

     

    Ο VR ειναι υβριδικο μοντελο και οχι φουλ λαμπα.

    Αν εισαι addicted στον vox, θα μετατοιωσεις που δεν τον πηρες φουλ λαμπα, στο κοντινο μελλον.

    (μπορεις να τον βρεις και στο εξωτερικο με μηδενικα μεταφορικα εξοδα)

     


    birbillis
    14.10.2010, 23:48

    εχω παιξει με διαφορους vox και ο ηχος και το υφος τους μου αρεσουν τον συγκεκριμενο δεν τον εχω δοκιμασει αλλα μου τον προτεινε ενας φιλος.ποιον vox μονο λαμπα μπορω να αποκτησω περιπου στα χρημτα του ac30vr?


    delta66
    15.10.2010, 09:50

    Παράθεση:

    Το μέλος birbillis στις 14-10-2010 στις 23:48 έγραψε...

    εχω παιξει με διαφορους vox και ο ηχος και το υφος τους μου αρεσουν τον συγκεκριμενο δεν τον εχω δοκιμασει αλλα μου τον προτεινε ενας φιλος.ποιον vox μονο λαμπα μπορω να αποκτησω περιπου στα χρημτα του ac30vr?

    Καλημερα.

    Δεν μιλησα για ιδια χρηματα.

    Θα πρεπει να βαλεις το 50% ακομα για να παρεις λαμπα, παλι στα 30W.

    Εκτος κι αν πεσεις στα 15W.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 15-10-2010 09:51 ]