ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Το θεωρείτε σωστό...

    o-Zone
    12.10.2010, 16:14

    {#emotions_dlg.eek}Στα δόντια δε σε κοίταξε?!?

    Μήπως να ζητούσε και ακτινογραφίες...?!?


    music-fan
    12.10.2010, 16:48

    Χωρις να εχω τετοια προσωπικη εμπειρια δε νομιζω να εισβαλλουν τοσο πολυ στη ζωη σου.Αυτο που κυριως θελουν να μαθουν ειναι αν εχεις οικογενεια η αν εχεις σκοπο να κανεις.Η ξαδερφη που πχ που ειναι 31 με μωρο παιδι δεν την επαιρναν γ'αυτο το λογο.


    mary_omikron
    13.10.2010, 12:09

    Διαχωριζοντας την θεση μου, και χωρις να συμφωνω με τις ερωτησεις των εργοδοτων, θα ηθελα να δωσω μια ισως πιθανη εξηγηση....

    Καποιος που παιρνει ενα υπαλληλο επενδυει οικονομικα και επαγγελματικα πανω σ αυτον...και του ειναι δυσκολο να ξερει οτι σε λιγο διαστημα, μολις δηλαδη μπει στο πνευμα της δουλειας και αρχισει να αποδιδει να τον "χασει" για μεγαλο διαστημα λογω εγκυμοσυνης και αδειας μητροτητας....Θα χρειαστει να καλυψει παλι το κενο με ενα καινουργιο ατομο...ειτε προσωρινα...ειτε μονιμα....επιβαρυνομενος οικονομικα και ισως δεν το αντεχει η επιχειρηση στους παροντες καιρους....

    Υπενθυμιζω οτι δεν συμφωνω και το βρισκω σκανδαλιστικα ρατσιστικο, αλλα εδωσα και μια αλλη παραμετρο...


    o-Zone
    13.10.2010, 14:29

    Να δώσω και γω μια άλλη εναλλακτική λύση...{#emotions_dlg.smartass}

    Ο εργοδότης-ασφαλίτης μπορεί αντί γυναίκας, που θα έχει τα "μειονεκτήματα" του μητρικού ενστίκτου, της μητρικής φροντίδας, κλπ., να προσλάβει ένα αποδεδειγμένα (και ιατρική βεβαίωση) τρίτου γένους πλάσμα (ή όπως λέμε κοινώς, κάποιον π@ύστη) και να καλύψει έτσι της ανάγκες του (όποιες και αν είναι...) χωρίς να έχει την αγωνία μη του μείνει έγκυος ή μη του κάνει μήνυση για σεξουαλική παρενόχληση! {#emotions_dlg.tt2}


    punkster
    13.10.2010, 21:07

    Παράθεση:

    Το μέλος o-Zone στις 13-10-2010 στις 14:29 έγραψε...

    Να δώσω και γω μια άλλη εναλλακτική λύση...{#emotions_dlg.smartass}

    Ο εργοδότης-ασφαλίτης μπορεί αντί γυναίκας, που θα έχει τα "μειονεκτήματα" του μητρικού ενστίκτου, της μητρικής φροντίδας, κλπ., να προσλάβει ένα αποδεδειγμένα (και ιατρική βεβαίωση) τρίτου γένους πλάσμα (ή όπως λέμε κοινώς, κάποιον π@ύστη) και να καλύψει έτσι της ανάγκες του (όποιες και αν είναι...) χωρίς να έχει την αγωνία μη του μείνει έγκυος ή μη του κάνει μήνυση για σεξουαλική παρενόχληση! {#emotions_dlg.tt2}



     

    {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}


    o-Zone
    14.10.2010, 09:21

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 13-10-2010 στις 21:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος o-Zone στις 13-10-2010 στις 14:29 έγραψε...

    Να δώσω και γω μια άλλη εναλλακτική λύση...{#emotions_dlg.smartass}

    Ο εργοδότης-ασφαλίτης μπορεί αντί γυναίκας, που θα έχει τα "μειονεκτήματα" του μητρικού ενστίκτου, της μητρικής φροντίδας, κλπ., να προσλάβει ένα αποδεδειγμένα (και ιατρική βεβαίωση) τρίτου γένους πλάσμα (ή όπως λέμε κοινώς, κάποιον π@ύστη) και να καλύψει έτσι της ανάγκες του (όποιες και αν είναι...) χωρίς να έχει την αγωνία μη του μείνει έγκυος ή μη του κάνει μήνυση για σεξουαλική παρενόχληση! {#emotions_dlg.tt2}



     

    {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}



     

    Χμμμ...Εσένα κάτι απ'αυτά που έγραψα δε σου άρεσε, αλλά δε κατάλαβα τι...Innocent

    Μήπως ο "εργοδότης-ασφαλίτης" ή τα "μειονεκτήματα" μιας εργαζόμενης γυναίκας? Το "πλάσμα τρίτου γένους" ή το αρκετά συνηθισμένο "πέσιμο" του λιγούρη αφεντικού (και όχι μόνο) στα εργαζόμενα κορίτσια (το λένε και σεξουαλική παρενόχληση)?


    punkster
    14.10.2010, 17:08

    Παράθεση:

    Το μέλος o-Zone στις 14-10-2010 στις 09:21 έγραψε...

    Χμμμ...Εσένα κάτι απ'αυτά που έγραψα δε σου άρεσε, αλλά δε κατάλαβα τι...Innocent

    Μήπως ο "εργοδότης-ασφαλίτης" ή τα "μειονεκτήματα" μιας εργαζόμενης γυναίκας? Το "πλάσμα τρίτου γένους" ή το αρκετά συνηθισμένο "πέσιμο" του λιγούρη αφεντικού (και όχι μόνο) στα εργαζόμενα κορίτσια (το λένε και σεξουαλική παρενόχληση)?



    Ο εργοδότης-ασφαλίτης μπορεί αντί γυναίκας, που θα έχει τα "μειονεκτήματα" του μητρικού ενστίκτου, της μητρικής φροντίδας, κλπ., να προσλάβει ένα αποδεδειγμένα (και ιατρική βεβαίωση) τρίτου γένους πλάσμα (ή όπως λέμε κοινώς, κάποιον π@ύστη) και να καλύψει έτσι της ανάγκες του (όποιες και αν είναι...) χωρίς να έχει την αγωνία μη του μείνει έγκυος ή μη του κάνει μήνυση για σεξουαλική παρενόχληση!

    Τα σημεια με bold δεν μου εκατσαν πολυ καλα.... {#emotions_dlg.blink} Καταρχας τα περι ιατρικης βεβαιωσης.... Μετα και αυτο περι "τριτου γενους"...Και τελος τα περι μηνυσης.... Λες και καποιος ομοφυλοφιλος δεν μπορει να παρενοχληθει σεξουαλικα... Ανθρωποι ειναι, οσο μπορει να παρεξηγηθει μια γυναικα, αλλο τοσο μπορει ενας αντρας.... Το οτι ειναι ομοφυλοφιλος δεν σημαινει οτι γουσταρει να τον χουφτωνει ο καθε π@π@ρας... Innocent{#emotions_dlg.biggrin}


    inkve
    15.10.2010, 06:48

    παραθετω ερωτησεις που εχω απαντησει εγω προσωπικα σε συνεντευξεις....μαλιστα καποιες απο τις ερωτησεις γινανε σε μια μονο συνεντευξη!

    εισαι παντρεμενος?

    η αμεσως επομενη ερωτηση οταν απαντησα οχι ηταν

    εισαι σε σχεση αυτο τον καιρο?

    η αμεσως επομενη ερωτηση οταν ξανα απαντησα οχι ηταν,,

    πως και ετσι??!!!!{#emotions_dlg.helpsmilie}

    ε ειναι τυχερα απαντησα αυτα...

    μαλιστα...δεν σκεφτεσαι να παντρευτεις δηλαδη,.,,,!!!

    οχι συντομα απαντησα και εγω.... 

    στην αμεσως προηγουμενη συνεντευξη για την ιδια ακριβως θεση εργασιας στην ιδια ακριβως εταιρια απαντησα στα εξης,,,

    τι μουσικη ακους?

    σε ποια μαγαζια σου αρεσει να πηγαινεις?

    προτιμας να βγεις για ποτο η πιο ηρεμα σε φιλικο σπιτι?

     

    φυσικα τα δηθεν βλεμματα τυπου ξερουμε ποιος εισαι απο αυτα που φορας ειναι κατι το οποιο το αντιμετωπιζω συνεχως!!

    βλεπετε τα παντελονια που φοραω ειναι καμπανες....ε και ενοχλουνται τα αφεντικουλια μωρε..

    κανω βεβαια κατι απιθανες σκεψεις οτι αν ειχα ενα μπουστο νουμερο 48639 και εμμεσως εβαζα το μυαλουδακι τους(που μονο την δουλεια κοιταει)να σκεφτει οτι ισως...λεω ισως..μπορει και να το πιασουν το νουμερο 48639 μπουστο μου λογικα θα την επαιρνα  την ρημαδοδουλεια...

    ο φιλος o-zone σωστα μιλησε περι λιγουρηδων αφεντικων!

    θα κανω ερανο για πλαστικες...στην τελικη μπορει να μην ειμαι ψηλος...αλλα εχω καλιγραμμο και γυμνασμενο ποδαρακι!!!οπως επισης και πολυ ομορφο δερμα στο προσωπο χωρις σημαδια απο ακμη η ξυρισμα..!!!

    με το λαρυγγι θα δυσκολευτω γιατι το μηλο του αδαμ ειναι αρκετα εντονο αλλα αυτο θα μου προσδιδει και εναν τσαμπουκα σαν γυναικα!!!

    φιλοι ανεργοι!!!κοψτε το πουλι σας για να βρειτε δουλεια......!!!


    ilias-nekt
    16.10.2010, 12:23

    Τωρα να δειτε τι θα γινει,που ερχεται η ''καρτα του πολιτη''!...

    Ξεχαστε, το: ''Προσωπικα θεματα,συζητηση κομμενη''....


    ilias-nekt
    17.10.2010, 12:54

    Παράθεση:

    Το μέλος zeta490 στις 17-10-2010 στις 01:48 έγραψε...

    Η κάρτα του πολίτη; Τι είναι πάλι αυτό; Εγώ πάντως όταν έμαθα ότι με...παρακολουθούσαν, έπραξα αναλόγως!



    Τι ειναι αυτο;Ειδησεις δεν βλεπεις;(Καμια φορα, τουλαχιστον;)Wink

     

    Η Ενωμενη Ευρωπη συλλεγει ηλεκτρονικα πληροφοριες,απο ολους τους πολιτες για να τις επεξεργαζεται(μεσω Σενγκεν)

    Η συλλογη και επεξεργασια,μας λενε,οτι ειναι απαραιτητη,γιατι με αυτον τον τροπο,μπορουν να προλαβουν καποια εγκληματικη πραξη οποιουδηποτε τρομοκρατη ή κοινου εγκληματια που φιωκεται απο τον ποινικο κωδικα.

    Οταν συλλεγεις πληροφοριες και τις επεξεργαζεσαι,πραγματι εχεις το πορτραιτο,οποιουδηποτε ανθρωπου.Π.χ. σε μια κομμουνιστικη χωρα,σιγουρα η εξουσια,θα ηθελε να γνωριζει ποιοι ειναι οι δεξιοι πολιτες της,καθως και το αντιστροφο.

    Χρησιμοποιωντας,λοιπον,την φοροκαρτα,, η οποια θα ενσωματωθει στην Καρτα του πολιτη, η οποια λειτουργει με μικροτσιπ και ειναι συνδεδεμενη με την εφορια,γι'αυτο δεν χρειαζονται πλεον οι αποδειξεις, το Κρατος γνωριζει αυτοστιγμης:

    1.Απο που ψωνισες

    2.Τι ψωνισες και ποσο εκαναν τα πραγματα που πηρες

    3.Τον τοπο που βρισκεσαι.

    Δηλ. διακριτικα και εξυπνα σε παρακολουθει

    Αν παλι αγοραζεις δεξιες εφημεριδες ή αριστερες ή χριστιανικα εντυπα,το κρατος θα ξερει τα πολιτικα και θρησκευτικα σου φρονηματα.

    Επισης η Κρτα του πολιτη θα ειναι βιβλιαριο τραπεζης,που σημαινει οτι το κρατος και ο καθε ενας,θα ξερει την οικονομικη μου κατασταση.Οποτε,αν χρωστω στην εφορια, ή στο Κρατος,χωρις δυσκολια θα μπορουν με σχετικη νομοθεσια,να μου παιρνουν χρηματα,μεσα απο την Τραπεζα,αφου εχουν αμεση ενημερωση και προσβαση.

    Επιπλεον,η Καρτα του Π. θα ειναι ποινικο μητρωο,που σημαινει οτι θα ειναι γνωστες οποιεσδηποτε ποινες που μου εχουν που μου εχουν επιβληθει,στον καθε ενα που θα εχει προσβαση στην ηλεκτρ. μου καρτα.Ασε που εναν σεσημασμενο κακοποιο,μπορουν να τον μετατρεψουν(με αλλαγη πληροφοριων της καρτας)) σε νομοταγη πολιτη και το αντιστροφο!...{#emotions_dlg.scared}

    Επισης η Κ. του Π. θα ειναι αδεια οδηγησης,ταυτοτητα,διαβατηριο και γενικα θα περιεχει πληροφοριες,γυρω απο το ατομο σου.Το Κρατος,δηλ. και ο καθενας,θα γνωριζει,ανα πασα στιγμη,αν ταξιδευεις ή που βρισκοσαι.Ολα αυτα ονομαζονται ''στενη Κρατικη παρακολουθηση''!...Wink

    Για να σε δω τοτε, θα πραξεις αναλογως;;....

    Πιστευω να σε καλυψα, αν και, μαλλον, ξεγλυστρισαμε απο το θεμα μας!....Smile

     


    -----------------
    Δεν μπορω αλλους...δηθεν!!...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilias-nekt στις 17-10-2010 12:58 ]