ελληνική μουσική
    481 online   ·  210.821 μέλη
    andri14
    24.02.2005, 21:44
    ...Στα νεα άτομα στη ζωή μας!!Αξιον αναφορας πιστευω!

    mirmigaki
    25.02.2005, 02:27
    ένας άγνωστος κύριος μου έδωσε ticket για το τελευταίο bus και έτσι γύρισα σπίτι...
    Kotsiraki
    25.02.2005, 13:20
    Τα παιδιά του σταθμού χαλάλησαν αρκετές ώρες ώστε να βοηθήσουν στην εξοικείωση με μικρόφωνα, κονσόλες και όλα τα σχετικά.. μεγάλο μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

    Μια φίλη μου, πέρασε το μοναδικό μάθημα που της είχε μείνει για να πάρει πτυχίο!



    AlienP
    28.02.2005, 01:12
    Το καλύτερο της μέρας πως με παράξενο τρόπο βρέθηκε στα χέρια μου αυτό το ποίημα και το απόλαυσα για άλλη μια φορά!!!

    Όσο μπορείς
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
    μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
    μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

    Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
    γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την,
    στων σχέσεων και των συναναστροφών
    την καθημερινήν ανοησία,
    ως που να γίνει σα μιά ξένη φορτική.

    Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

    maria16
    28.02.2005, 01:27
    Quote:

    Το μέλος stratocaster στις 18-02-2005 στις 16:29 έγραψε:


    Το καλύτερο για μένα νέο έπαιξε σήμερα! τα χαράματα απόκτησα το δεύτερο παιδάκι μου ένα κοριτσάκι 3.600kgr που από ότι παραδ'εχονται όλοι μου μοιάζει!







    να σας ζήσει!!! (πολύ πρώτο το νέο ε;;)



    "Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να τα καταφέρεις..."
    Paulo Coelho- O Αλχημιστής


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: maria16 on 28-02-2005 01:38 ]
    piterpiano
    28.02.2005, 01:33
    to kalo gia mena tha einai parw tharros na erthw sto live ton marth.to thelw poly alla den kserw kanena kai psilontrepomai!!!!!!!!
    gate
    28.02.2005, 02:01
    Quote:

    Το μέλος piterpiano στις 28-02-2005 στις 01:33 έγραψε:

    to kalo gia mena tha einai parw tharros na erthw sto live ton marth.to thelw poly alla den kserw kanena kai psilontrepomai!!!!!!!!





    Μην το ξανασκεφτείς αυτό....!
    Κάποτε πριν γνωριστούμε σε αυτό το site οι περισσότεροι, ήμασταν κι εμείς άγνωστοι μεταξύ μας...Δεν υπάρχει λόγος ντροπής. Γνωρίζουμε τη δυσκολία της πρώτης επικοινωνίας, αλλά να αισθάνεσαι σα στο σπίτι σου...

    Άσε που αυτό μας ενδιαφέρει περισσότερο...., να γνωρίζουμε από κοντά τους καινούριους φίλους του Μ/Η

    AlienP
    28.02.2005, 02:02
    τι ντρέπεσαι παιδάκι; τι παει να πει δεν ξέρεις κανένα;
    μήπως ξέρουμε εμείς τους εαυτούς μας; Αστειεύομαι...

    Βάλε τα καλά σου κι έλα! Καλό χαμόγελο καλή καρδιά και τέτοια εννοω...
    MariannaP
    28.02.2005, 10:52
    Μάθημα πιάνου στο ίδιο κτήριο, την ίδια αίθουσα, το ίδιο πιάνο, με τα ίδια βιβλία...
    Το μόνο που άλλαξε έιναι ότι πέρασαν 12 περίπου χρόνια!!!
    gate
    28.02.2005, 12:05
    Μόλις χθες, απέκτησα δύο μικρούς φίλους... τα δύο πανέμορφα μικρά παπαγαλάκια του Jorge, που τα αγάπησα από την πρώτη στιγμή !! :)
    Η παραμονή τους κοντά μου θα είναι δήθεν προσωρινή, μέχρι να πάνε στον προορισμό τους (στον Αηδονίδη), αλλά κάτι μου λέει πώς θα τα κρατήσω εγώ τελικά.... Γιώργο δε σε πειράζει φαντάζομαι...
    jorge
    28.02.2005, 12:51
    Δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα από το να δίνεις κάτι που αγαπάς σε κάποιον που αγαπάς και κυρίως αυτός να καταφέρνει να αγαπήσει αυτό το κάτι, όσο το αγαπάς εσύ. Μέχρι εδώ όμως με τις αγάπες, μην βγει και καμιά φήμη...

    Εχθές πάντως συνέβη και κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση.

    Είχα επισκευθεί σπίτι του έναν δάσκαλο μπουζουκιού και επαγγελματία στο είδος του καλού λαϊκού, εδώ και πάνω από 30 χρόνια. Έχει πάρα πολλούς μαθητές, μεγάλη φήμη στην περιοχή και δουλεύει σε πάλκο εδώ και πολλά χρόνια.

    Δε μπορούσα ποτέ να φανταστώ πως ένας τόσο φτασμένος και αναγνωρισμένος οργανοπαίκτης θα καθόταν να μου μιλάει για την αγάπη του (το μπουζούκι) επί τόση ώρα, αλλά και να κάθεται να παίζει μαζί μου (έπαιζα κιθάρα) με τόσο κέφι, λες και είχε να παίξει μπουζούκι χρόνια. Χωρίς καμία τάση ανωτερότητας και χωρίς να δημιουργεί την εντύπωση "εγώ παίζω αυτό το κομμάτι έτσι, να με ακολουθείς" ή "δε σε κοιτάω πως παίζεις, να με κοιτάς εσύ" ή "δε σου λέω τα ακκόρντα, βαριέμαι" ή "έχω παίξει με επαγγελματίες κιθαρίστες, σιγά που θα ασχοληθώ μαζί σου".

    Και το προηγούμενο βράδυ έφυγε από το μαγαζί που δουλεύει στις 4...

    Το άλλο ωραίο ήταν πως η γυναίκα του είναι και συνεργάτις του στο πάλκο εχθές και τραγουδούσε κι αυτή. Και διασκέδαζε περισσότερο απ' όλους στην παρέα και δίνοντας και παραγγελιές στον μαέστρο-άντρα της.

    Και μη σας πω για τη μικρή τους κόρη, η οποία στα 10 της έπαιζε μαζί μας μπαγλαμά και αρμόνιο. Να βλέπατε καμάρι ο μπαμπάς... :)

    Αυτό θα πει πραγματική αγάπη γι' αυτό που κάνεις. Και αυτή την αγάπη αυτός ο άνθρωπος έχει καταφέρει και την έχει περάσει και μέσα στην οικογένειά του. Όλη του η ζωή είναι μουσική. Μακάρι όσοι διαβάζουν αυτές τις γραμμές να διδαχθούν κάτι. Εγώ πάντως έμαθα πολλά.
    AlienP
    02.03.2005, 08:23
    Σήμερα ξεκινώ για το δρόμο με αυτό:
    Μια αληθινή παλίρροια κατευθύνει τα ανθρώπινα. Έτσι, αν μεν τα παρασύρει το ρεύμα, όλα φέρονται τότε προς το θρίαμβο, αν δε συμβεί το αντίθετο, το ταξίδι της ζωής μας περιορίζεται στα ρηχά και σε ποικίλες αθλιότητες.
    Σαίξπηρ Ουϊλλιαμ

    κι ένα μεγάλο χαμόγελο! forza!!!
    tetraktis
    02.03.2005, 16:20
    Κάνε το καλό και ρίξ' το στο γυαλό...............



    AlienP
    03.03.2005, 02:53
    το καλό νέο για μένα είναι πως η παρέα της ΑΣΠΙΡΙΝΗΣ, ετοιμάζει το cd της!!!
    Στίχοι Γεράσιμου Ευαγγελάτου, Μουσική Κώστα Τσίρκα και μαγική φωνή, Νατάσσα Μποφίλιου!

    Άντε με το καλό!
    XeniaRodo
    03.03.2005, 12:43
    Xτες πήγα στο μαγαζί που παίζουν οι Human Touch να τους δω.
    1.(κακό) έλειπε ο David Lynch
    2. (καλό) στη θέση του -ας πούμε- ήταν ο Mιχάλης καπηλίδης που μου αρέσει πολύ ως ντράμερ
    3. (καλό) ήταν εκεί και έπαιξε μαζί στο τέλος ο Bαγγέλης Kαρίπης
    4. (καλό) γνώρισα -επιτέλους- το Γιώτη Kιουρτσόγλου
    5. τελικά πέρασα πολύ καλα....
    AlienP
    03.03.2005, 12:48
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 03-03-2005 στις 12:43 έγραψε:

    Xτες πήγα στο μαγαζί που παίζουν οι Human Touch να τους δω.
    1.(κακό) έλειπε ο David Lynch
    2. (καλό) στη θέση του -ας πούμε- ήταν ο Mιχάλης καπηλίδης που μου αρέσει πολύ ως ντράμερ




    Ξενάκι καλά έκανες και πήγες, μα τι εννοείς με το
    στη θέση του David ήταν ο Καπηλίδης; Δεν κυριολεκτείς φαντάζομαι...
    XeniaRodo
    03.03.2005, 13:04
    Eννοώ ότι χτες ο κύριος Lynch για κάποιο λόγο απουσίαζε και ήρθε να παίξει τύμπανα ο Kαπηλίδης. Tο σχήμα δεν ήταν βέβαια Human Touch. Έπαιξαν κάποια κομμάτια τους αλλα κυρίως άλλα πράγματα.
    gate
    03.03.2005, 16:08
    Το "κακό" της πολυήμερης ασθένειάς μου με καθήλωσε μεν στο σπίτι αλλά μου έδωσε το "καλό" να ανακαλύψω πόσα πολλά μπορεί να μάθει κάποιος από το ανανεωμένο site της άσπρης λέξης !!
    Περάστε από 'κει...Αξίζει τον κόπο...
    XeniaRodo
    03.03.2005, 16:14
    Nαι ναι Gate, κι εγώ το έχω ανακαλύψει αυτό το site....
    είναι όντως πολύ ενδιαφέρον και πολύ καλοφτιαγμένο.
    Eχει και πολύ όμορφα wallpapers για download.

    XeniaRodo
    04.03.2005, 13:00
    Eπίσης σήμερα ανακάλυψα ίσως TA ΠIO OMOPΦA παιχνίδια που κυκλοφορουν στο δίκτυο. Kάντε ένα κλικ εδώ

    αξίζει να ψάξετε όλο το site.

    Aν έχετε χρόνο και θέλετε να δείτε ωραία πράγματα από τους ίδιους δημιουργούς κάντε κλικ κι εδώ!