ελληνική μουσική
    536 online   ·  210.840 μέλη
    stratocaster
    21.03.2005, 01:07
    πολύ καλά κοτσιράκι!
    MariannaP
    24.03.2005, 15:32
    Τι πιο όμορφο και συγκινητικό από το να σου λέει ένας παπούς ή μια γιαγιά:
    "Την ευχή μου να έχεις παιδί μου"
    Κάτι τέτοιες ώρες μου λείπει η νενέκα μου
    Anyway...
    Κυρία Ευαγγελία
    Sofia
    31.03.2005, 12:17
    Σήμερα το πρωί, έλαβα ένα γράμμα απο Ελλάδα! Η χαρά μου ήταν μεγάλη! Όταν το άνοιξα όμως βρήκα μέσα και ένα CD!! Ένα mp3 γεμάτο διαμαντάκια!!! Μια πολύ ευχάριστη έκπληξη που μου έφτιαξε τη μέρα!!

    (ξέρω, ξέρω..η πειρατία σκοτώνει τη μουσική, αλλά...καμιά φορά μπορεί να σε κάνει έστω και για λίγο ευτυχισμένο! )
    Kotsiraki
    06.04.2005, 16:05
    Σήμερα το πρωί, μπαίνοντας στο νηπιαγωγείο όπου κάνω την πρακτική μου με περίμενε μια πολύ μεγάλη και ευχάριστη συνάμα έκπληξη..

    Τα παιδάκια μου, είχαν φτιάξει το καθένα ξεχωριστά μια κάρτα από χαρτόνι , μου γράψαν ευχές με τη βοήθεια των άλλων νηπιαγωγών και μου χάρισαν από μια ζωγραφιά! Ήταν το καλύτερο δώρο που έχω πάρει ποτέ στη γιορτή μου, και μιας που δεν είναι και ιδιαίτερα διαδεδομένη γιορτή ( τη θυμούνται μόνο τα κοντινά μου πρόσωπα συνήθως) η κίνηση αυτή σήμαινε πολλά για εμένα!
    hamenos
    10.04.2005, 22:23
    έλαβα το καλύτερο sms που έχω διαβάσει ποτέ! Μεσα σε 2 λεπτά έγινα καλύτερος άνθρωπος...

    Αλιενάκι μου ευχαριστώ! να είσαι πάντα καλά (και τόσο καλή)!
    Jasmine
    11.04.2005, 01:39
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 16-03-2005 στις 19:06 έγραψε:

    Quote:

    Επίσης, αν για οποιοδήποτε λόγο, πάρει φωτιά το φαγητό στην κατσαρόλα μην ρίξετε νερό, απλά σκεπάστε την καλά με το καπάκι (και φυσικά κλείστε το μάτι της κουζίνας)
    Γενικώς να θυμάστε ότι χωρίς οξυγόνο δεν ζει η φωτιά...





    Γαμώτο, γιατί να μη το διαβάσω αυτό νωρίτερα?? Εμένα πήρε φωτιά το τηγάνι, εριξα μέσα ένα ποτήρι νερό κι αυτή φούντωσε κι εγώ καθόμουν μαρμαρωμένη και κοίταζα τις φλόγες... Πάλι καλά που έσβησε μόνη της γιατί θα είχα κάψει την πολυκατοικία!!
    MariannaP
    11.04.2005, 09:07
    Μην ανησυχείς βρε Γιασεμούλα!
    Αν δε μάθεις από τα λάθη σου, από τι περιμένεις να μάθεις;;;
    Στη θεωρία όλα εύκολα είναι...

    Τώρα δεν ξέρω τι σόι καλό είναι αυτό, αλλά θα το πω...
    Μου έφτιαξε ο coffee maker έναν καφέέέέέέ... άλλο πράγμα!!!
    Περιποιημένο και μερακλήδικο... γειά στα χέρια του!!!
    Να είχαμε κι ένα τάβλι τώρα!!!
    paschalia
    11.04.2005, 10:54
    Δεν συνεβει σημερα , αλλα αρκετα χρονια πριν (κοντευει 5ετια ?! ) .
    Δουλευα σαν βοηθος στο βρεφικο τμημα ενος νηπιαγωγειου και ενα κοριτσακι ειχε αρχισει και με φωναζε μανουλα --> συγκινηση .


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: paschalia on 11-04-2005 10:55 ]
    Konnie
    11.04.2005, 12:31
    Σημερα ημουν κακοκεφη στη δουλεια απο το πρωι...τα γνωστα,δεν ανοιγε το ματι με τιποτα!

    Σε καποια στιγμη ελειπε μια συναδελφος και εξυπηρετησα εγω στη θεση της εναν πελατη.Πιασαμε κουβεντα,και τελικα αποδειχθηκε οτι ηταν συναδελφος με τον παππου μου,που δουλευε στο μπαρ στη "Μεγαλη Βρετάννια"!Εγω δυστυχως δεν προλαβα τον παππου,του οποιου εχω και το ονομα,αφου τον χασαμε 1 χρονο πριν γεννηθω.Μιλαγαμε ομως για εκεινον,με ρωταγε για την οικογενεια μου,και συγκινηθηκα πολυ!!!Νομιζω οτι σημερα με εβλεπε απο ψηλα και χαιροταν...
    Μου εφτιαξε τη μερα αυτη η ευχαριστη συμπτωση!
    Παππου,θα τα πουμε καποια στιγμη...
    Har--rY
    11.04.2005, 13:33
    Όταν μια μέρα στο αυτοκίνητο άκουσα απο το ραδιόφωνο ένα τραγούδι -συγκεκριμένα το "Saved"- του Νίκου Κυπουργού. Τότε έμαθα για έναν απίστευτα καλό συνθέτη και η μέρα κύλησε τέλεια... Για εμάς που πιστεύουμε ότι η μουσική μπορεί και απογειώνει.
    KIT_KAT
    12.04.2005, 15:01
    Κατέβασα στο κινητό ένα θέμα με το Μπομπ Σφουγγαράκη κι το Μαρινάκι έχει ξετρελαθεί!!! Ε ρε να 'μασταν σαν τα μικρά κι εμείς... (αν και μεταξύ μας κι εγώ χάρηκα... μα μην το πείτε στη Μαρίνα!!)


    hamenos
    14.04.2005, 10:50
    Έπεσε ο πυρετός που με ταλαιπώρησε 3 μέρες! Ξύπνησα με 37.6 ουφ!
    Τι ωραίος ο σφουγγαράκης!!!
    Sofia
    18.04.2005, 13:36
    Σήμερα το πρωί καθώς έφευγα για τη δουλειά, είδα πως μέσα σε όλη αυτή τη μουντάδα και το γκρίζο, άνθισαν στην αυλή μου, σαν έτσι απο το πουθενά, δύο πανέμορφες κατακόκκινες τουλίπες! Ένα χαμόγελο και μια πνοή αισιοδοξίας για να ξεκινήσει καλά άλλη μια μέρα!
    KIT_KAT
    18.04.2005, 16:13
    Έφερε η γιαγιά μου στο σπίτι κάτι πασχαλιές... αχ, άλλο πράγμα!! Μοσχοβόλησε ο τόπος

    Sofia
    18.04.2005, 16:18
    Βρε Κατερίνα, το δεύτερο δεν είναι πασχαλιά , αλλά...ελιά!
    KIT_KAT
    18.04.2005, 16:27
    Το ξέρω Σοφάκι, αλλά ήταν μία εικόνα! Ελπίζω να μη σας ενοχλεί πολύ η ελίτσα...

    Αυτή όμως? Πανέμορφη... (τεράστια αλλά ας μοσχοβολήσει λίγο και το φόρουμ, άνοιξη ήρθε)




    Sofia
    18.04.2005, 16:29
    Ααααχχχ... Μοσχομύρισε όντως!!! Να είσαι καλά!!
    hamenos
    18.04.2005, 18:24
    Είμαι νυχτοπούλι... Δύσκολα ξυπνάω νωρίς το πρωί και για να μην παρεξηγηθώ νωρίς λέω το πριν τις 10πμ.

    Σήμερα όμως που έπρεπε να κάνω κάτι δουλειές από τις 8:30, ξύπνησα μια χαρά γιατί μου τηλεφώνησε η κοπελιά μου και μου έκανε τηλε-καντάδα με αυτό:
    Εμείς αναστηθήκαμε
    τη νύχτα που έβρεχε φως,
    απ’ τη σπηλιά μας βγήκαμε
    κι είπαμε έχει ο Θεός.

    Η μεγάλη αποκάλυψη
    -μην το πεις πουθενά-
    είναι η αγάπη την άνοιξη,
    όταν τρέμει ξανά.

    Το πεφταστέρι άστραψε
    γρήγορο σαν την οχιά,
    τα ψέματα όλα ανάτρεψε
    κι άλλαξε ο κόσμος τροχιά.

    Κι όλη η μέρα εκτός από πασχαλιές, μοσχοβόλησε άνοιξη και αγάπη!


    AlienP
    21.04.2005, 01:23
    Άντε θα το πω: ήρθα Αθήνα για την ορκομωσία ένος ατόμου που πριν 7 χρόνια παραλίγο να γίνει ναρκομανής και τώρα έγινε γιατρός!!!

    Να το ακούνε μερικοί μερικοί που βάζουν τελος εκεί που δεν υπάρχει...
    Sofia
    21.04.2005, 01:43
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 21-04-2005 στις 01:23 έγραψε:

    Άντε θα το πω: ήρθα Αθήνα για την ορκομωσία ένος ατόμου που πριν 7 χρόνια παραλίγο να γίνει ναρκομανής και τώρα έγινε γιατρός!!!

    Να το ακούνε μερικοί μερικοί που βάζουν τελος εκεί που δεν υπάρχει...





    Έεεετσι! Αυτά ας βλέπουν μερικοί κι ας παίρνουνε κουράγιο!!