ελληνική μουσική
    563 online   ·  210.830 μέλη

    Ανδριάνα Μπάμπαλη βόλτες στην Αθήνα

    AlfaWolf
    08.11.2010, 12:18

    Η αλήθεια είναι ότι αυτές τις μέρες έχει την τιμητική της! Η Ανδριάνα Μπάμπαλη μόλις κυκλοφόρησε νέο album, ετοιμάζει ζωντανές εμφανίσεις ενώ γνωρίζει τεράστια επιτυχία με ένα τραγούδι από το προηγούμενο cd της, το γνωστό πια σε όλους «Είσαι εσύ ο άνθρωπός μου» που ακούγεται στην πολύ επιτυχημένη τηλεοπτική σειρά «Το νησί»!

    Ο «Τζον – Τζον Ζει» όμως, το νέο album της Ανδριάνας με 12 καινούργια τραγούδια του Στάμου Σέμση και του Νίκου Μωραΐτη που υπογράφουν τη μουσική και τους στίχους αντίστοιχα, είναι ίσως ο καλύτερος δίσκος της μέχρι τώρα πορείας της καθώς και μια από τις πιο ενδιαφέρουσες δισκογραφικές εργασίες που ακούσαμε πρόσφατα. Η ποπ μουσική σκηνή στην καλύτερη στιγμή της. Δώδεκα δυνατές στιγμές που κερδίζουν τον ακροατή από το πρώτο άκουσμα και δεν αφήνουν κανένα ασυγκίνητο. Από το εξαιρετικά ευφυές «Περιπλανώμενο» στο οποίο ακούγεται το ρεφρέν από το Ικαριώτικο, το χιουμοριστικό «Ο Τζον – Τζον Ζει» , το ατμοσφαιρικό «Κούκλα Σπασμένη», το μοναδικό ντουέτο με την Ελένη Τσαλιγοπούλου στη διασκευή του τραγουδιού «Απόψε Αν θέλεις», το εξωστρεφές «Μοναξιά» με τη συμμετοχή του εξαιρετικού Shinoflow μέχρι την εμπνευσμένη διασκευή της «Ακρογιαλιάς» και το υπέροχο «Ρεβόλβερ» (το καλύτερο του album) έχουμε να κάνουμε με μια δισκογραφική δουλειά που ακούγεται από την αρχή μέχρι το τέλος.

    Η Ανδριάνα παίρνει μαζί της τα πολύ όμορφα αυτά τραγούδια και κάνει βόλτες στην Αθήνα. Πρώτος σταθμός η μουσική σκηνή «Δίπλα στο ποτάμι», την Παρασκευή 12 και το Σάββατο 13 Νοεμβρίου. Η τραγουδίστρια παίζει με τα τραγούδια του καινούριου album, με τα τραγούδια της από τα προηγούμενα albums, με άλλα που αγαπάει και με αυτά που θα μοιραστεί με τους φίλους της που θα έρθουν στην πρώτη στάση της Αθηναϊκής της βόλτας. Την Παρασκευή 12 Νοεμβρίου, ο Παύλος Παυλίδης και η Δήμητρα Ματσούκα σε ρόλο τραγουδίστριας. Το Σάββατο 13 Νοεμβρίου ο Γιάννης Κότσιρας και η Ελένη Τσαλιγοπούλου. Urban Stories around Athens. Η Ανδριάνα Μπάμπαλη live στο ξεκίνημα μιας χρονιάς που έχει ήδη ξεκινήσει με τους καλύτερους οιωνούς.

    Πηγή:musiccorner





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 08-11-2010 16:30 ]


    επισυναπτόμενα: mpampali_01.jpg 
    catz
    08.11.2010, 15:45

    Συμμετέχει δημιουργικά, ενορχηστρωτικά, τραγουδώντας και παίζοντας βιόλα ο Στάμος Σέμσης .

     

    Επίσης παιδιά , για άλλη μια φορά (έχω κουραστεί...) η Ανδριάνα γράφεται με ένα "ν" .

     

    @alfawolf αλήθεια ! , έκανες copy/paste απο το Musiccorner και μετά κάθισες και πρόσθεσες ένα "ν" στο Ανδριάνα ? !

    {#emotions_dlg.blink}

    ξέρω , δεν είναι σοβαρό , απλά εκπλήσσομαι .

    φιλικά,

    άκης


    AlfaWolf
    08.11.2010, 16:29

    Εντάξει κυρ Δάσκαλε μην βαράς αλλά αν είναι να βαρέσεις βάρα εμένα εγώ το πόσταρα

     όχι τα παιδιά αλήθεια ,,, ποια παιδιά λες??? και τι φταίνε αυτα???

    εκτος αν ειναι ο τροπος του λεγειν που λεμε ''ρε παιδια'' αλλα μιλαμε σε ενα άτομο

    όσο για αυτό που με ρωτάς...όχι βέβαια .... copy & paste 

    και για του λογού το αληθές δες την φωτο...

     

     





    επισυναπτόμενα: mc.JPG 
    catz
    08.11.2010, 18:09

    @AlfaWolf  ωκαίει , sorry ,

    απλά τα έχω πάρει με "τα παιδιά" που στείλαν τα δελτία τύπου και δεν αναφέρουν τον Στάμο Σέμση .

    Ο Στάμος παίζει μεγάλο ρόλο σ' αυτό το live .

    Τώρα τα έχω πάρει και τα "παιδιά" του MusicCorner που γράψανε το πρώτο Ανδριάνα με 2 "ν" {#emotions_dlg.nono} .


    AlfaWolf
    08.11.2010, 19:09

    Παράθεση:

    Το μέλος catz στις 08-11-2010 στις 18:09 έγραψε...

    @AlfaWolf  ωκαίει , sorry ,

    απλά τα έχω πάρει με "τα παιδιά" που στείλαν τα δελτία τύπου και δεν αναφέρουν τον Στάμο Σέμση .

    Ο Στάμος παίζει μεγάλο ρόλο σ' αυτό το live .

    Τώρα τα έχω πάρει και τα "παιδιά" του MusicCorner που γράψανε το πρώτο Ανδριάνα με 2 "ν" {#emotions_dlg.nono} .



    Οκεικ !!! ο πρώτος λόγος είναι σοβαρός και δικαίως τα πήρες

    βλέπεις η ανορθογραφία ζωής είναι πολύ πιο σημαντική από την ανορθογραφία των λέξεων 

    για μένα κι ο ποιο ασήμαντος συνεργάτης πρέπει να αναφέρετε  πόσο μάλλον όταν ο ''ρόλος’’ του στην παράσταση είναι μεγάλος όπως λές.