ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.851 μέλη

    Ψαχνω ενα τραγουδι...στα τυφλα!

    yioko3
    13.11.2010, 20:15

    Καλησπερα σας!

    Θα ηθελα τη βοηθεια σας, γιατι προσπαθω να θυμηθω ενα τραγουδι που μου αρεσε πολυ, αλλα εχει κολλησει το μυαλο μου!!(ισως εχει συμβει σε καποιους απο εσας!!)...Ειπα να απευθυνθω εδω γιατι ολο και καποιος μπορει να βοηθησει!!Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι το τραγουδι (μπαλαντα συγκεκριμενα) το λεει ενα πολυ γνωστο συγκροτημα (ο τραγουδιστης ξανθος νομιζω), μαζι με εναν εξισου διασημο τραγουδιστη και το βιντεοκλιπ ειναι γυρισμενο σε ενα χιονισμενο βουνο...Το ακουγα πριν ενα χρονο περιπου...Ευχαριστωωω!!


    alkyoni
    14.11.2010, 19:49

    Γεια σου yioko3!
    Απο αυτη την περιγραφη το μυαλο μου, μονο στο Last Christmas των Wham , πηγαινει!!(xaxa{#emotions_dlg.biggrin} θα χει πλακα να ειναι αυτο!!?? )
    Αν οχι, μηπως μπορεις να μας δωσεις περισσοτερα στοιχεια? Ποιας εποχης ειναι περιπου?
    Ισως και καποιους στιχους του τραγουδιου... θα βοηθουσε.Wink
    Καλη αναζητηση!


    aviectus
    14.11.2010, 20:04

    100 ειναι αυτο... μεγάλη ποσότητα λακ στα μαλια. ξανθός και διάσημος!

    wham - last christmas...

    Ξέχασες τους τυχαία τοποθετημένους τουρίστες στο τελεφερίκ!! με τα τυχαία στην πένα ντυσίματα!


    yioko3
    14.11.2010, 22:56

    χιχι!!!Θα μπορουσε!!Η αληθεια ειναι οτι αυτα τα στοιχεια που σας δινω δεν ειναι καθολου κατατοπιστικα!!!Γι'αυτο και δεν μπορω να το βρω!!Νομιζω οτι δεν ειναι πανω απο 2 χρονων αυτο το τραγουδι...Ειναι ροκ μπαλαντα...οπως και να εχει σας ευχαριστω για τον χρονο σας!!!


    yioko3
    13.02.2011, 12:11
    Γεια σας και παλι!!Πληροφοριακα και μονο ξαναστελνω!Τελικα το βρηκα το τραγουδι, εντελως τυχαια!!!ειναι το What About Now - Westlife/Daughtry, οι πληροφοριες δεν ειναι τελικα κατατοπιστικες οποτε δικαιολογημενα δεν το βρισκαμε!!Παντως και παλι ευχαριστω!!