ελληνική μουσική
    505 online   ·  210.845 μέλη

    Με κατσαρόλες,σωλήνες,σκούπες και φαράσια οι STOMP στο BADMINTON

    mary_omikron
    28.11.2010, 15:13

    Με κουτάλες, κατσαρόλες, παλιοσίδερα, νεροχύτες, τενεκέδες, σκούπες, φαράσια, σωλήνες, τραπέζια, καρέκλες, χέρια και πόδια οι STOMP παρουσιάζουν σε όλες τις ανά τον κόσμο εμφανίσεις τους, κάτω από τις επευφημίες του κοινού που συμμετέχει, ένα μοναδικό θέαμα γεμάτο θόρυβο, ρυθμό, χιούμορ, ενέργεια, κίνηση και αυτοσχεδιασμό...

    Καταργώντας τον διαχωρισμό υψηλής και λαϊκής τέχνης, και χρησιμοποιώντας παλιά άχρηστα αντικείμενα οικιακής και βιομηχανικής χρήσης, με φοβερή ευρηματικότητα προκαλούν αβίαστα το γέλιο, μεταμορφώνοντας αυτά τα καθημερινά αντικείμενα σε πηγή εκρηκτικού, ασταμάτητου και μεταδοτικού ρυθμού...

    Το 1994 απέσπασαν βραβείο "Λώρενς Ολίβιε" και "καλλίτερης χορογραφίας  σε σόου του Γουέστ Εντ". Το 1996 η μικρού μήκους ταινία τους "Σκούπες" προτάθηκε για το Όσκαρ. Το 1998 η ταινία τους "Stomp Out Loud" κέρδισε το αργυρό βραβείο FIRA στο Μπιαρίτς...

    Οι STOMP θα εμφανίζονται στο Θέατρο BADMINTON από 30 Νοεμβρίου μέχρι 5 Δεκεμβρίου 2010

    Παραστάσεις : Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή  21:00  Σάββατο, Κυριακή  17:00 & 21:00

    Τιμές εισιτηρίων : 25eu  35eu  45eu  55eu  65eu

    [στοιχεία από v4.ethnos.gr]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 28-11-2010 19:51 ]


    ApoLa
    28.11.2010, 15:19

    Θα πας να τους δεις; Τους ήξερες; Μίλα μου γι' αυτούς γιατί θέλω να πάω, αλλά μη δώσω χωρίς λόγο χρήματα. Μήπως μπορείς να μου κάνεις κανένα ντονέισον; Θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ.