ελληνική μουσική
    534 online   ·  210.842 μέλη

    Τοποθέτηση Φωτογραφίας

    Jimy
    21.02.2005, 16:56
    Προσπαθώ να βάλω μια photo μου ΟΧΙ το εικονίδιο που βρίσκεται δεξιά
    επάνω στην σελίδα του καθενός απο εμάς αλλά πηγαίνοντας απο την
    "αλλαγή prophile" στην επιλογή "Φωτογραφίες[προσθήκη φωτογραφίας]" θέλω να μάθω ποιά επιλογή επιλέγω για να τοποθετήσω μια photo μου στην σελίδα του προφίλ μου διότι μόλις τελείωνει η διαδικασία του download
    μου βγαίνει ενα μύνημα οτι 'ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΈΘΗΚΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΑΝ ΕΙΧΑΤΕ
    ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ,ΕΛΕΝΞΤΕ ΑΝ Ο ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ.."Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια αίτηση για να προσθέσω την photo μου?



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 21-02-2005 21:32 ]
    Orfeus
    21.02.2005, 17:05
    Μήπως ήταν μεγαλύτερη από το επιτρεπόμενο (200ΚΒ) μέγεθος;

    Μήπως ήταν διαφορετικός τύπος αρχείου;

    Για κοίταξέ το ξανά....


    jorge
    21.02.2005, 17:16
    βρε αυτά τα κεφαλαία...
    vouliakis
    21.02.2005, 21:33
    ΟΚ με τα κεφαλαία
    jorge
    21.02.2005, 21:43
    Μόνο ο Vouliakis με καταλαβαίνει σε αυτόν τον κόσμο...
    Konnie
    22.02.2005, 11:23
    Βρε παιδια να σας ρωτησω κατι,που θα ξερετε ως καλοι "κομπιουτεραδες";
    Θέλω να στειλω κι εγω η καημενη μια φωτογραφια,αλλα δε βρισκω τροπο να "μικρυνω" καποια απο αυτες που εχω για να χωραει στο attachment.Μπορειτε να που προτεινετε κατι,εναν τυπο αρχειου που θα μου μετατρεψει τη φωτογραφια?
    Help me please!!!
    santourman
    22.02.2005, 11:45
    Μπορείς να το κάνεις με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας (corel photo paint, photoshop, paint shop κλπ), όπου εκεί θα μικρύνεις τις διαστάσεις της φωτογραφίας. Κι αν η φώτο είναι σε διαφορετικό format από jpg (το οποίο είναι και το μικρότερο σε μέγεθος από όσο ξέρω), τότε μπορείς να τη μετατρέψεις σε αυτό πατώντας 'αποθήκευση ως' και μετά επιλέγεις το format *.jpg. Καλή επιτυχία
    XeniaRodo
    22.02.2005, 12:06
    Aν έχεις photoshop θα ανοίξεις εκεί τη φωτογραφία και μετά θα πας "image" και "image size". Eκεί στον πίνακα γρόφονται η ανάλυση και οι διαστάσεις της φωτογραφίας. Mια ανάλυση ελάχιστη για το ιντερνετ είναι το λιγότερο 70 (pixels per inch).
    Πρόσεχε όταν αλλάζεις τις διαστάσεις να είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι που λέει "constrain proportions" για να γίνει αναλογικά η σμίκρυνση.