ελληνική μουσική
    830 online   ·  210.833 μέλη

    Συνέντευξη του Νότη Σφακιανάκη στον Μάνο Ελευθερίου

    Japan88gr
    09.12.2010, 00:46

    Το άκουσα και δε το πίστεψα.. μετα το έψαξα λίγο και ορίστε:

     

     

    Ο κύριος Μάνος πήρε συνέντευξη στον Νότη Σφακιανάκη και θα κυκλοφορήσει στο "κουτί" (box-set) για τα 25 χρόνια του Νότη στο τραγούδι.

    Θα είναι μια σύμπραξη και των τριών εταιριών με τις οποίες έχει συνεργαστεί!

    Θα περιέχει 100 τραγούδια, αρκετά video-clips, τη συνέντευξη στον

    Μάνο Ελευθερίου (έντυπη μέσα σε ένα φωτογραφικό λεύκωμα) καθώς και 7 card-postals του ίδιου!

     

     

     

     

    Ζήτω οι ακομπλεξάριστοι, ωραίος ο κύριος Μάνος!

    Οι πληροφορίες είναι από το notis.gr

     

     

     

     

     

     


    jorge
    09.12.2010, 12:59
    Άσχετο, αλλά για τον αποκαλούν "κύριο Μάνο"; Πως έχει προκύψει αυτό;
    Japan88gr
    09.12.2010, 14:15

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 09-12-2010 στις 12:59 έγραψε...

    Άσχετο, αλλά για τον αποκαλούν "κύριο Μάνο"; Πως έχει προκύψει αυτό;

     

    θα έπρεπε να τον αποκαλέσω κάπως συγκεκριμένα;


    jorge
    09.12.2010, 17:34
    Οχι, δεν το λέω για σένα. Γενικώς έχει επικρατήσει αυτό με τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη. Άλλοι αναφέρονται είτε με το ονοματεπώνυμο, είτε με το μικρό. Πχ δεν λέμε ο κύριος Μίκης ή η κυρία Χαρούλα. Μόνο με τον συγκεκριμένο το βλέπω αυτό, γι' αυτό και η ερώτηση.
    Kinezes_trexoun_gimnes
    09.12.2010, 18:18

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 09-12-2010 στις 17:34 έγραψε...

    Οχι, δεν το λέω για σένα. Γενικώς έχει επικρατήσει αυτό με τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη. Άλλοι αναφέρονται είτε με το ονοματεπώνυμο, είτε με το μικρό. Πχ δεν λέμε ο κύριος Μίκης ή η κυρία Χαρούλα. Μόνο με τον συγκεκριμένο το βλέπω αυτό, γι' αυτό και η ερώτηση.

    Έγινε "κύριος" μετά τη συνεργασία με τη Πέγγυ Ζήνα... (ότι άλλη απορία έχεις, πές μου...)


    wilma
    14.12.2010, 21:53

    ζήτω και η νοοτροπία του όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω αρκεί να με συζητάνε γιατί όπως και να το κάνεις μια εξαρτηση την εχω στο να μαι μεσα στα πράγματα όσο κι αν δεν το παραδέχομαι και θελω να θεωρουμαι σοφιστικε αξιόλογος και προοδευτικός.

     

    έκαστος στο είδος του, θέλω να πω.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : wilma στις 14-12-2010 21:55 ]


    o-Zone
    17.12.2010, 15:41

    Θα είχε ενδιαφέρον να γνωρίζαμε και τι τον ρωτούσε σ'αυτή τη συνέντευξη...

    Έχουμε τίποτε πληροφορίες?


    notikos
    30.12.2010, 15:35

    Παράθεση:

    Το μέλος wilma στις 14-12-2010 στις 21:53 έγραψε...

    ζήτω και η νοοτροπία του όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω αρκεί να με συζητάνε γιατί όπως και να το κάνεις μια εξαρτηση την εχω στο να μαι μεσα στα πράγματα όσο κι αν δεν το παραδέχομαι και θελω να θεωρουμαι σοφιστικε αξιόλογος και προοδευτικός.

     

    έκαστος στο είδος του, θέλω να πω.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : wilma στις 14-12-2010 21:55 ]



     

    Δεν χρειαζεται να μας δειχνεις την εμπαθεια που εχεις για τον Νοτη. Για οσους δεν διαβασαν αυτη τη συνεντευξη παραθετω το υστερογραφο του Μανου Ελευθεριου απο το εισαγωγικο σημειωμα της συνενετευξης:


    "ΥΓ. Φυσικα ο εορτασμος των 25 χρονων της περιπετειας του με το ελληνικο τραγουδι δεν ειναι προνομιο μονο της σημερινης δισκογραφικης του εταιρειας Universal. Ειναι προνομιο και χαρα οσων αγαπουν και τον τιμουν και κυριως ειναι μια (ακομη) νικη του ελληνικου τραγουδιου!"

     

    Φανταζομαι πως κατι παραπανω ξερει ε;


    panosblackmorefan
    23.01.2011, 22:26

    Ακουω metal απο τοτε που γεννηθηκα...μισω τα συγχρονα σκυλαδικα και δεν τρελαινομαι για το λαϊκο τραγουδι (γεγονος ομως ειναι οτι εκτιμω την προσφορα του)...μπροστα στο Νοτη ομως απλα...ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ...


    o-Zone
    06.02.2011, 18:02

    άκυρο το πόστ...Innocent

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : o-Zone στις 06-02-2011 21:14 ]