ελληνική μουσική
336 online   ·  204.187 μέλη

Ο Βασίλης Καρράς τραγουδάει Πασχαλίδη, Μικρούτσικο, Μαχαιρίτσα κα

Japan88gr
Φθασμένος
Chat
14.12.2010, 01:04

Παράθεση:

Το μέλος jorge στις 13-12-2010 στις 19:20 έγραψε...

Αν συνεργάζονταν με τον Καρρά ή παρόμοιους πριν μερικά χρόνια, δε θα έλεγα τα παραπάνω. Θα ήταν καθαρή επιλογή. Τώρα μου φαίνεται ανάγκη.

Κι όμως αυτό δεν είναι κάτι καινούριο φίλε Γιώργο..

Ο Μαχαιρίτσας έχει συνεργαστεί με την Στανίση σε πολύ μεγάλο κομμάτι του Μάνου Ελευθεριου..

οππ! κατσε γιατι ήρθε φλασιάά.. και ο Ελευθερίου πολλά χρόνια πριν τη Ζήνα είχε δωσει (εφτά νομίζω) τραγούδια στον Βασίλη Τερλέγκα (και σε πολλούύ άλλους "μη εντεχνους")..

ο Σαββόπουλος είχε δώσει το παρον στην συναυλίατου Μανόλη Αγγελόπουλου στον Λυκαβητό

όταν όλες οι ''ΈΝΤΕΧΝΕΣ'' εφημερίδες εκείνης της εποχής έσταζαν χολή..

ο Αγγελόπουλος τραγούδησε με τον "έντεχνο" Νταλάρα

και

ο Μανός Χατζιδάκις είχε καλέσει στην εκπομπή του και πήρε συνέντευξη

στον Φλωρινιωτη

Σύνορα υπάρχουν μόνο στα μυαλά μας..νομίζω..

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
14.12.2010, 09:30

Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά, αν και τον Αγγελόπουλο τον έχω τουλάχιστον 152 σκαλοπάτια παραπάνω από τον κλαψο Καρρά. (sorry)

Και για να μην ξεφεύγουμε, δεν γενίκευσα σε όλη την έντεχνη ιστορία. Μίλησα για τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες. Αφού λοιπόν ο Μικρούτσικος, ο Πασχαλίδης, ο Παπάζογλου δεν είχαν σχέση με αυτή τη μουσική, πως δάνεισαν την αισθητική τους σε κάτι που δεν τους εκφράζει και δεν τους εξέφραζε.

Την δική μου εκτίμηση την έδωσα (=fame & money)

ΥΓ. Ο Ελευθερίου ήταν τελικά χρόνια μπροστά :)

Post αρνητικής αξιολόγησης
Japan88gr
Φθασμένος
Chat
14.12.2010, 16:01

Το έχω ξανααναρτήσει αλλά δε πειράζει..

ας διαβάσουμε μια ενδιαφέρουσα άποψη του Κώστα Τριπολίτη:

M’ ενδιαφέρει περισσότερο αυτό που δεν θα έπρεπε να γίνεται απ’ αυτό που θα επιθυμούσα να γίνεται.Τι εννοώ; Στο σκυλοπόπ ή στο ελεκτρογάβ μπορεί να βρω περισσότερες αλήθειες απ’ ό,τι σε ένα τραγούδι που θέλει να υποδυθεί το έντεχνο. Κι αυτό θα πρέπει να προβληματίσει όλους όσοι γράφουν.

Tο υλικό μου οι άνθρωποι.

Από συνέντευξη του στην Καθημερινή το 2006

Raindrop
Βασική Νότα
Chat
15.12.2010, 18:18

Παράθεση:

Το μέλος AlfaWolf στις 11-12-2010 στις 19:29 έγραψε...

Περί ορέξεως....

Για μένα είναι πολύ θετικό που ο Β. Καρράς τολμά και ερμηνεύει με τον δικό του τρόπο αυτά τα τραγούδια διότι με αυτό τον τρόπο θα τα μάθει κοινό που δεν θα είχε την ευκαιρία να τα ακούσει και να τα μάθει

κι αυτό είναι ΚΕΡΔΟΣ

Τρανταχτό παράδειγμα η Πριγκηπέσα που μετά την ερμηνεία του Καρρά έγινε Πανελλαδική επιτυχία και έμαθαν τον Σωκράτη Mάλαμα και τον τραγουδάμε άνθρωποι και κοινό που ούτε τον ήξεραν.

Περί ορέξεως, σίγουρα..  Σεβαστή η δουλειά κάθε καλλιτέχνη - τραγουδοποιού. Δεν το βρίσκω το ίδιο κέρδος όμως όταν μιλάνε για την Πριγκηπέσα και λένε ''πωωω, τι κομματάρα είπε ο Καρράς πάλι'' ή όταν πάνε στις συναυλίες του Μάλαμα, για την Πριγκηπέσα, άντε και το Τσιγάρο ατέλειωτο και μετά από αυτό, μιλάνε, γίνονται λιώμα απ'το αλκοόλ και δεν σέβονται όχι μόνο τον καλλιτέχνη, αλλά ούτε τον ίδιο τους τον ευατό. Ο Μάλαμας, κατά την ταπεινή μου άποψη, δε νομίζω ότι χρειάζεται τέτοιο ''κέρδος''...

Φιλικά!

optimus222
Περαστική Νότα
Chat
16.12.2010, 18:49
Απλά να ενημερώσω πως οι διασκευές που έγιναν μάλλον δεν παραχωρήθηκαν από τους καλλιτέχνες αλλά από τις εταιρείες που έχουν τα δικαιώματα. Γιατί έτσι γίνεται με όλες τις διασκευές. Στεναχωριέμαι για εκείνους που έγραψαν τραγούδια και τα έδωσαν στον Καρρά, ειδικά όταν έχουν αφήσει 30.000 φορές να εννοηθεί πως έκαναν λάθος που έδωσαν τραγούδια σε Δάντη, Χατζηγιάννη, Μητροπάνο (και καλά ο Χατζηγιάννης, άντε καλά και ο Δάντης, ο Μητροπάνος γιατί;) Ωραίος βασιλιάς και ο Βασίλης, έξι διασκευές σε δίσκο δεκατριών κομματιών. Ίσα να πάρει το 50+1 που λέμε δηλαδή. Ακόμη και ο τίτλος του είναι από τραγούδι του Πασχαλίδη που διασκευάζει.
16.12.2010, 22:40

Το λαϊκό παιδί από την Καβάλα λοιπόν αλώνει ένα – ένα τα κάστρα της «και καλά» σκεπτόμενης εντχνίλας ή οποία δεν καταλαβαίνω γιατί έχει οικονομικά προβλήματα ξαφνικά...

Είτε στο Σφακιανάκη πας ...είτε στον Μαχαιρίτσα το μπουκάλι κοστίζει το ίδιο... Με λίγα λόγια από εκεί που ζει ο Καρράς, ζει και ο Πασχαλίδης! Ο Καρράς λοιπόν γιατί μπορεί να ζήσει και ο Πασχαλίδης δε μπορεί;

Η μόνη εξήγηση εδώ μπορεί να είναι οτι το «έντεχνο» κοινό δεν πάει στα μαγαζιά τους και πάει στο μαγαζί του Καρρά. Αν πραγματικά συμβαίνει αυτό τότε θα είναι γιατί το κοινό τους κατάλαβε και δεν μπορούν να τους πουλάνε πια «φύκια για μεταξωτές κορδέλες». Προτιμάει να πάει κάπου και να πληρώσει «φύκια για φύκια». Όχι «γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον» και 160ευρω το μπουκάλι! Το εξαιρετικό περιτύλιγμα της αμφισβήτησης του συστήματος, του θάρρους απέναντι στην εξουσία και της πνευματικής τροφής, γίνεται πούδρα την ώρα του λογαριασμού...

Για να πάω λίγο παρακάτω... Πέρυσι μας φάνηκε αστείο που ο Ρέμος τραγουδούσε το”nothing else matters” και απο κάτω του πετούσαν λουλούδια αλλά το ίδιο αστείο μου είχε φανεί και μένα όταν ο Στoκας τραγουδούσε τα δικά του τραγούδια με το γαρίφαλο μέχρι το γόνατο (1-2 χρόνια πριν στην συνεργασία με το Μητροπάνο). Ο Στoκας έβγαινε με το μακό και το τζην βέβαια αλλά από κάτω ήταν όλη η καψουροκαγκουριά την Αθήνας η οποία τον αντιμετώπιζε ως «ζέσταμα» μέχρι να τραγουδήσει το «αλίμονο» μετά από δύο μπουκάλια “Johnny”. Διότι ήμαστε κουλτουριάρηδες αλλά μέχρι ενός σημείου... και το σημείο αυτό είναι η ελάχιστη κατανάλωση στο μαγαζί που τραγουδάμε αγαπητέ...αν παίρνουμε και ποσοστό από τα λουλούδια μάλιστα δεν έχουμε αντίρρηση να βγαίνουν και καμήλες στη σκηνή...

Παραδείγματα τέτοιων συνεργασιών πολύ πριν την οικονομική κρίση αποδεικνύουν ότι το θέμα τελικά δεν είναι οικονομικό...

Όσο για το CD του Καρρά... Πολλές από τις εκτελέσεις τις άκουσα... δε μου άρεσε καμία... το «χαράτσι» μάλιστα και το «σώμα υποταγής» σχεδόν στεναχωρήθηκα που πολύς κόσμος θα το μάθει από τον Καρρά. Ηλεκτρικές με παραμόρφωση και το περίφημο πιατίνι (σήμα κατατεθέν σε τέτοιες ενορχηστρώσεις) είναι παντού! Επιτηδευμένα άχρονος (για να διαφοροποιηθεί) και σε κάποια σημεία υπερβολικός. Στο φινάλε μάλιστα από το «χαράτσι» έχουμε και θέμα άρθρωσης.

Κέρδος από την άλλη δε θεωρώ ότι είναι πως κάποια παιδιά σήμερα θα μάθουν το «ερωτικό» από τον Καρρά (όχι ότι εκτιμώ περισσότερο σαν τραγουδιστή τον Μητσιά...). Είναι σαν να κάνω εγώ ένα αντίγραφο της Μόνα Λίζα (που δεν μπορώ να ζωγραφίσω ούτε ένα συννεφάκι), να το κρεμάσω στο Mετρό και να λέω...ορίστε... να η Μόνα Λίζα! Κέρδος δε το λες...

Δεν μπορώ όμως να μη παραδεχτώ ότι γελάω με τις φάτσες των ΠασχαλιδοΜαλαμάδων που καταλαβαίνουν σιγά – σιγά ότι οι μόνοι διαφορά των ειδώλων τους ήταν στην ενορχήστρωση και στην βιτρίνα και όχι στο μυαλό και στην νοοτροπία!

Sarkaflias
Περαστική Νότα
Chat
21.12.2010, 01:18

Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα των λεγόμενων "έντεχνων" καλλιτεχνών που εσύ κατηγορείς ως ψευτοκουλτουριάρηδες που έδωσαν συναυλίες εντελώς δωρεάν, που έβαλαν χαμηλό εισιτήριο, που ανέχονται συνειδητά τους τσαμπατζήδες στα μεγάλα θέατρα, που βάζουν είσοδο 10€ με ποτό και όλα τα υπόλοιπα από 5€. Άπειρα παραδείγματα καλλιτεχνών με ήθος και με λόγο για τα πράγματα που παίζουν σε αξιοπρεπέστατες μουσικές σκηνές με ατμόσφαιρα κατάλληλη για μουσική, χωρίς λουλούδια, χωρίς face control, χωρίς ψευτιά, χωρίς επίδειξη, που βγαίνουν στη σκηνή με ένα απλό κοντομάνικο και μπορείς να πας να τους δεις το ίδιο απλά, με 10-15€ το πολύ.

Πάντα μου την έδιναν τα άκρα. Άκρο είναι να λες ότι όλοι οι σκυλάδες είναι έτσι, άκρο είναι και να λες ότι όλοι οι "έντεχνοι" είναι γιουβέτσι. Και αυτό το δεύτερο είναι πάρα πολύ της μόδας τελευταία. Εγώ λοιπόν αρνούμαι να γίνω ισοπεδωτικός και αγνώμων. Στην πλατεϊτσα του χωριού μου θα ρθει να τραγουδήσει ο Μάλαμας, ο Πασχαλίδης, ο Θαλασσινός, ο Περίδης, ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου κι ας μην βγάλουν τίποτα. Δεν θα ρθει ο Καρράς. Αυτο το πράγμα εγώ δεν το ξεχνάω όσο και να μου βάλει το μπουκάλι ο Ζυγός ή ο Σταυρός του Νότου...

Konstantinosoa
Φθασμένος
Chat
21.12.2010, 11:42

Κατ΄αρχάς ο Καράς έχει εδώ και χρόνια που δεν τραγουδάει αλλά ....το παλεύει. Υπήρξε μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του 90΄ καλή φωνή και απο τα μεγάλα ονόματα την ίοδια περίοδο. Απο το αλήστου μνήμης "τηλεφώνησε μου" και μετά άρχισε η κάθετη πτώση και τα μεγάλα προβλήματα στη φωνή του. Ας μην γίνεται θέμα τώρα που δεν είναι στις καλές του.

Ως προς το "Ερωτικό", είναι προφανώς το χειρότερο απο αυτά που έχω ακούσει με κατα την γνώμη μου κορυφαία ερμηνεία μακράν της Χαρούλας Αλεξίου.

Το πρόβλημά μας είναι ο Καράς ή οι έντεχνοι σημερινοί συνθέτες που βγάζουν ένα καλό τραγούδι σε δέκα χρόνια και μας πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλες; Αναλογισθήκατε πόσο καιρό έχετε να ακούσετε ένα τραγούδι που μπορεί και να μείνει για χρόνια;

Ως προς την μνήμη γιατί εμείς έχουμε ιστορική μνήμη; Όσο για τον δίσκο τον ΠΥΞ ΛΑΞ ήταν πολύ καλός ανεξάρτητα απο το "Άστη να λέει", όπως επίσης πρέπει να αναγνωρίσουμε στον Καρά πως έχει πει στην καριέρα του πολύ περισσότερα καλά τραγούδια, απο πάρα πολλούς λαϊκούς και έντεχνους έστω και αν το μέγεθος της φωνής του άξιζε λιγότερα ίσως.

Να θυμήσω τέλος πως οι αφοι Κατσιμίχα, δημιουργοί με πολλά τραγούδια αναφοράς, είχαν χαρακτηρίσει με πολύ καλά λόγια το τραγούδι-ντουέτο του Καρά με την Κωνσταντίνα "Δηλητήριο".

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Konstantinosoa στις 21-12-2010 11:45 ]

anemonios
Περαστική Νότα
Chat
21.12.2010, 12:40

Kαλημέρα κι απο εμένα.

Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα.Δεν είναι άκρως περίεργο κάποιοι τραγουδοποιοί δημοσίως να απαξιώνουν με λεκτικές επιθέσεις κι ειρωνίες τραγουδιστές της εμπορικής πιστας και του λεγόμενου εύπεπτου λαϊκού τραγουδιού,ενώ με τη πρώτη ευκαιρία να συνεργάζονται μαζί τους?

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα-που θυμάμαι- είναι η επίθεση των Μικρούτσικου-Ελευθερίου στη Ζήνα.Λίγο καιρό μετά,όλοι γνωρίζουμε ποιος έγραψε στίχους για το νέο δίσκο της τραγουδίστριας κι επίσης τώρα δίνει τραγούδια ο Μικρούτσικος στο Καρρά.

Ακόμα και τώρα,με τη πρώτη δοθείσα ευκαιρία,φαντάζομαι το Μικρούτσικο-κι 'οχι μόνο- να εξαπολύει κεραυνούς και 'κατάρες' στο εμπορικό σκυλάδικο τραγούδι από τηλεοράσεις μέχρι και βιβλιοπωλεία,αλλά στη πράξη ακόμα κι αυτός τροφοδοτεί με τραγούδια το επόμενο προγραμμα του Καρρά σε πιστα των Αθηνών ή της Θεσσαλονίκης.

Δεν πιστεύω πως το κάνουν για τα λεφτά.Και γιατί να το κάνουν?Μπορεί να κυκλοφορούν με τζην και πουκαμισάκια,αλλά οι πιο πολλοί έχουν λύσει τα οικονομικά προβλήματα  τους-κι ας πολυ έξυπνα δεν προκαλούν.Τότε γιατί?Μήπως ρίχνουν γέφυρες με τις μεγάλες πίστες?

Υ.Γ Καλώς σας βρήκα στη μεγάλη και σημαντική παρέα σας.

Japan88gr
Φθασμένος
Chat
21.12.2010, 14:55

Παράθεση:

Το μέλος anemonios στις 21-12-2010 στις 12:40 έγραψε...

Το πιο πρόσφατο παράδειγμα-που θυμάμαι- είναι η επίθεση των Μικρούτσικου-Ελευθερίου στη Ζήνα.Λίγο καιρό μετά,όλοι γνωρίζουμε ποιος έγραψε στίχους για το νέο δίσκο της τραγουδίστριας

Λάθος.. ο Μικρούτσικος με τον Θηβαίο κάνανε μια

αναφορά στην Ζήνα (το λες και επιθεση..) και ο Μάνος Ελευθερίου

που ήταν στο κοινό επενέβει και την υπερασπίστηκε..

Μη λέμε ότι θέλουμε!

anemonios
Περαστική Νότα
Chat
21.12.2010, 15:02
Μην με αρπάζεις απο τα μούτρα.Μιας και δεν θυμάμαι ακριβώς τί είχε συμβεί,δέχομαι το λάθος μου.Κι ανακαλώ. Η απογοήτευσή μου όμως παραμένει μεγάλη για αυτές τις επιλογές και το ερώτημα που με προβληματίζει είναι το 'γιατί'...
Mad4U
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
21.12.2010, 21:17

Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι βγαζετε τοση υπεροψια για τα περισσοτερα θεματα εδω μεσα.

Σας αρεσε οπως το ειπε ο Καρρας το ερωτικο? Αν σ αρεσε ακου το και βγαλε γουστα. Αν οχι μην το ακους και ακου το απο οποιον θες.

Οχι δεν εχει φωνη οχι το εκανε για τα λεφτα οχι το δωσανε το τραγουδι για να γινουν γνωστοι.

Τι ειμαστε ολοι εδω μεσα? Κριτικοι μουσικης? Αναλυτες marketing και δημοσιων σχεσεων? Πολιτικοι αναλυτες?

Η αλλαζονεια και η υπεροψια τον μεγαλυτερων αποθουν τους νεους.

Οταν ηρθα στο site οι μεγαλυτεροι μου φερθηκαν σωστα και εμεινα. Τα παραπανω posts με απωθουν.

JAMESMC
Περαστική Νότα
Chat
22.12.2010, 12:25

μετα το βιασμο της "πριγκηπεσας" και την μεταμορφωση της σε βατραχινα κακασχημη, πιασαμε το "στα ειπα ολα" και αλλα αγαπημενα. πανε και τα τελευταια μας καταφυγια. θα γεμισουν ντεκαπαζ και γκρινια για την σκονη οι θερινες συναυλιες και πουρακλες γουνες και παρκαδορους τα χειμωνιατικα!

ελεος λεω εγω και παραπεμπω σε ενα κειμενο που ειχε γραφτει οταν αρχισαν ολα αυτα τα ομορφα...

Ο σωκρατης, ο ορφεας κι ο νικολας... "οπως παλια"

emmanuella
MusicHeaven Guru
Chat
25.12.2010, 23:24

Παράθεση:

Το μέλος Japan88gr στις 10-12-2010 στις 15:17 έγραψε...

Δε φταίω εγώ που μεγαλώνω

Στίχοι: Οδυσσέας Εισαγγελέας Μουσική: Γιάννης Νικολάου

Όχι αυτό. Όχι. Απλώς όχι.

Πού είναι η μελωδικότατη φωνή του Π.Θαλασσινού;

{#emotions_dlg.helpsmilie}

mixalis-kleanthis
Σολίστ
Chat
26.12.2010, 15:42

Παράθεση:

Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 16-12-2010 στις 22:40 έγραψε...

Το λαϊκό παιδί από την.... νοοτροπία!

Αδερφε μου διαβαζω τα λογια σου με απεραντη ανακουφηση. Να αγιασει το στομα σου...

μερες πουναι!!!!!

Α...ΚΟΥΙΖ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΛΥΤΕΣ

-Ποια ειναι η διαφορα του κουλτουριαρη με τον σκυλά?

-ΚΑΜΙΑ!!!!!!

Κανουν ακριβως τα ιδια πραγματα, μονο που ο κουλτουριαρης εχει ΕΝΟΧΕΣ!!!!!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mixalis-kleanthis στις 26-12-2010 16:11 ]

mixalis-kleanthis
Σολίστ
Chat
26.12.2010, 15:56

Παράθεση:

Το μέλος Mad4U στις 21-12-2010 στις 21:17 έγραψε...

Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι βγαζετε τοση υπεροψια για τα περισσοτερα θεματα εδω μεσα.

Σας αρεσε οπως το ειπε ο Καρρας το ερωτικο? Αν σ αρεσε ακου το και βγαλε γουστα. Αν οχι μην το ακους και ακου το απο οποιον θες.

Οχι δεν εχει φωνη οχι το εκανε για τα λεφτα οχι το δωσανε το τραγουδι για να γινουν γνωστοι.

Τι ειμαστε ολοι εδω μεσα? Κριτικοι μουσικης? Αναλυτες marketing και δημοσιων σχεσεων? Πολιτικοι αναλυτες?

Η αλλαζονεια και η υπεροψια τον μεγαλυτερων αποθουν τους νεους.

Οταν ηρθα στο site οι μεγαλυτεροι μου φερθηκαν σωστα και εμεινα. Τα παραπανω posts με απωθουν.

Καλε μου φιλε μην διαχωριζεις νεους και μεγαλους ... άλλες ειναι οι διαφορές μας.

Ειναι χαρα μας να σας ακουμε και να μαθαινουμε απο σας, αυτα που δεν βλεπει η δικη μας ''ωριμοτητα''.

Μετα την ωριμανση το φρουτο σαπιζει...δειξε κατανοηση!!!!!!!!!

anemonios
Περαστική Νότα
Chat
26.12.2010, 16:37
Mixalis-kleanthis και Kinezes_trexoun_gimnes προφανώς είστε μουσικοί και μάλιστα μπορώ να συμπεράνω με βαθιά γνώση αρμονίας κι ενορχήστρωσης.Χαίρομαι που τελικά δεν είμαι ο μόνος που τα βλέπει ακριβώς όπως κι εσείς.Τα ίδια ακκόρντα χρησιμοποιούνται,οι ίδιοι δρόμοι,ακόμα και τα ίδια γυρίσματα της φωνής.Όλη η διαφορά στο "πακέτο" είναι στην ενορχήστρωση και στους στίχους. Μιας και φιλε mixalis-kleanthis απάντησες μόνος στο κουίζ σου,θα μου επιτρέψεις να προσθέσω μία ακόμα διαφορά?Κομματισμός προς τα....αριστερά. Καλές γιορτές σε όλους!
Hastaroth
Βετεράνος
Chat
26.12.2010, 17:03

Παράθεση:

Το μέλος emmanuella στις 25-12-2010 στις 23:24 έγραψε...

Παράθεση:

Το μέλος Japan88gr στις 10-12-2010 στις 15:17 έγραψε...

Δε φταίω εγώ που μεγαλώνω

Στίχοι: Οδυσσέας Εισαγγελέας Μουσική: Γιάννης Νικολάου

Όχι αυτό. Όχι. Απλώς όχι.

Πού είναι η μελωδικότατη φωνή του Π.Θαλασσινού;

{#emotions_dlg.helpsmilie}

Ωχ αμάν αμάν το άκουσα κι'εγώ και έφριξα.

Μιά ωραιότατη μπαλλάντα,την επήρε ο Καρράς και την έκανε...κάρρο.

Δεν είναι όλες οι φωνές κατάλληλες γιά όλα τα μουσικά είδη.Ο Καρράς μπορεί να έχη καλή φωνή γιά τα λεγόμενα "βαρειά λαϊκά" (έχει τύχει να ακούσω κανα-δυό) αλλά αυτό δέν σημαίνει πως μπορεί να πή οποιοδήποτε τραγούδι και να είναι ΟΚ.

Κι'άν κάποιος δέν έχη ξανακούσει το "Δέν φταίω εγώ που μεγαλώνω" και το ακούση πρώτη φορά από την Καρροφωνή,μετά που θα τύχη να το ακούση κι'από τον Θαλασσινό θα πή "μα τί ξενέρωτα που το λέει αυτός",οπότε πάει το τραγούδι,έπεσε στο χαντάκ' (που θα'λεγαν και οι ΑΜΑΝ).

mixalis-kleanthis
Σολίστ
Chat
26.12.2010, 18:32
Προταση... Προτεινω να πει ο Σακης το ''Αξιον Εστι''με χορωδια και μπαλετο για τρεις παραστασεις στο DIOGENIS . Η Βιση τον ''Μεγαλο Ερωτικο'' σε διευθυνση Νικου Καρβελα και η Βανδη να γινει προεδρος του Παναθηναικου... Εχω πολλες ιδεες ακομα αλλα δεν τις λεω γιατι φοβαμαι μην μου τις κλεψουν οι Μανατζερςςςςςςς... Χαχαχαχαχαχα ή Αχαχαχαχαχαχαχ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!