ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.832 μέλη
    Jimmos
    16.12.2010, 20:56

    exeis kaneis na proteinei kanena midi keybord sta 80 eurw???Se tetoies times ti pliktra briskei kaneis??p.x mporw na brw hmi-baria??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-12-2010 21:32 ]


    iStathis
    13.01.2011, 21:31

    Oυτε καν φιλε μου...(παντα για πληκτρα απο 49 και ανω).Θα βρεις αλλα οτι και να βρεις αυτη η τιμη πολυ χαμηλη και δυστυχως ισχυει το ρητο "ο,τι πληρωνεις παιρνεις",το εχω παθει κ εγω οχι με 80,με 400 ευρω για μια κλαβιερα 88 πληκτρων βαρυκεντρισμενων,συγκεκριμενα για το keystation pro 88 .Καλη,ακομα καλυτερη για τα λεφτα της αλλα αλλη η ποιοτητα κατασκευης των CME ή άλλων πληκτρων στα 88 hammer action ειναι αρκετα ανωτερη,ενα παραδειγαμ εφερα.Καποια στιγμη ισως φαει σκαλωμα το φθηνο,ισως χαλασει κατι,στην καλυτερη ισως "γλυκαθεις" και αναζητησεις περισσοτερες λειτουργιες απο το midi σου τις οποιες δεν θα διαθετει(βλ aftertouch ή κανα 4 παραπανω ποτεσνσιομετρα,απλα πραγματα δεν παμε σε motorised faders ή rotary encoders και γενικοτερα σε πιο ψαγμενα).ΓΙα 49αρι θα προτεινα να δωσεις τα 2πλασια και να παρεις ενα CME που υπαρχει σε αυτα τα λεφτα ημι-βαρυκεντρισμενο(πιθανοτατα και με aftertouch) ή ενα που εχω υποψιν μου και το εχω δοκιμασει και ειναι νομιζω στα 150 βρα ειναι το emu xboard 49,με ωραια πληκτρα ημιβαρυκεντρισμενα και με aftertouch και με 16 ποτενσιομετρα.Αλλα να ξερεις γενικα ο,τι θες να τσεκαρεις,θα το τσεκαρεις παντα εδω γιατι και εχει τα παντα και γιατι οι τιμες του ειναι σωστο μετρο συγκρισης για ελληνικες αγορες.Επομενως τσεκαρε προς το παρων εδω ο,τι θες και για τυχον προβληματισμους ως προς τις λειτουργιες του midi εδω ειματε...


    xarakotsa
    23.12.2012, 20:25
    ΜΑΚΑΡΙ ΜΕ 80 ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΣ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ. ΚΑΙ εγώ για μίντι ψάχνω, Αν είσαι απο θεσσαλονίκημ που απο θεσσαλονίκη είσαι δηλαδη, και συγκεκριμένα κ εσύ απο τριανδρία,μην τα πολυλογώ, να πας στο τσέλιο, είναι στο σνομπ KAFE στην ναυαρινου σε ενα στενάκι. Θα σ βρει το πιο φθηνό αλλα καλό που υπάρχει. Αλλα σίγουρα δεν θα ναι στα 80 ευρώ. :D
    katerinaKar
    22.06.2015, 16:26
    Δινω midi στα 75ε. (MidiTech)Σε τελεια κατασταση με 49 πληκτρα και μαζι usb καλωδιο.! Και novation launchkey στα 130ε. Αν σας ψηνει... :) ;)
    delta66
    23.06.2015, 01:11

    Δεν ξερω βεβαια αν επιτρεπονται πωλησεις, εκτος αγγελιων, αλλα τουλαχιστον δωσε πιο συγκεκριμενες πληροφοριες για τον καθε ενδιαφερομενο?

    Υπαρχουν διαφορα μοντελα.

    Ποιο απο τα Miditech?

    http://www.thomann.de/gb/master_keyboards_up_to_49_keys.html?filter=true&manufacturer[0]=Miditech

    Ποιο απο τα Novation Launchkey?

    http://www.thomann.de/gb/search_dir.html?bf=&sw=Launchkey

    [ τροποποιήθηκε από τον/την delta66, 23-06-2015 01:16 ]