ελληνική μουσική
    775 online   ·  210.833 μέλη

    σχολη μουσικων επιστιμων βοηθεια

    nikosheadbang
    16.12.2010, 23:03

    λοιπων παιδεια...ειμαι 3η λυκειου και πριν μερικες μερες πηγα σε μια παρουσιαση
    του αριστοτελειου πανεπιστιμιου θεσσαλονικης για καποιες σχολες δυστιχος δε μπορεσα να
    παω στη παρουσιαση της σχολης μουσικων επιστιμων γιατη τοτε ισως μου ληνοταν οι αποριες.
    το μονο πραγμα που μου εμεινε απο τη παρουσιαση ηταν το 'διαλεξτε μια σχολη που εχει σχεση με αυτο που σας αρεσει να κανεται γιατη στα επομενα χρονια μπορει να εχουν αλλαξει τα δεδομενα οποτε αν κανετε κατι που σας αρεσει θα προσπαθισετε περισοτερο να εχετε δουλεια αφου αυτο θα ειναι και αυτο που σας αρεσει' η κατι τετοιο γιατη μπορει να μην το εγραψα καλα
    ετσι λοιπον καθησα και σκευτικα τι ειναι αυτο που θα το εκανα με ευχαριστιση
    αυτο που ακομα και το λαχειο να μου τυχαινε θα συνεχιζα να κανω
    και κατεληξα οτι αυτο που μου αρεσει ειναι η μουσικη
    Ετσι λοιπον αρχισα να το ψαχνω με τη σχολη μουσικων επιστιμων
    τι μαθηματα χρειαζεται τι βασεις εχει κτλ
    δυστιχως ομως δεν εχω ασχοληθει καθολου με θεματα οπως η αρμονια η το dicte
    γιατη δεν πηγα ουτε σε ωδειο ουτε το εψαξα γιατη οταν ξεκινησα σκοπος μου ηταν να παιζω τραγουδια με τους φιλους(παιζω ηλ.κιθαρα) και δε με ενιαζε η θεωρια πραγμα που τωρα καταλαβενω οτι ειναι σημαντικο οχι μονο για τις πανελληνιες αλλα και γενικα σαν γνωσεις για οποινδηποτε ασχολειτε με τη μουσικη

    ετσι περνωντας υποψη οτι μενουν 5-6 μηνες μεχρη τισ πανελληνιες δεν ειμαι σιγουρως για το τι να κανω και αν προλαβενω κιολας να κανω κατι
    πρωτα θελω να ρωτησω... αυτα τα ειδικα μαθηματα εχουν καποια σηγκεκριμνη βαση που πρεπει να πιασω η περναω ακομα και αν δε γραψω καλα και ποιασω τα μορια μονο απο τα κανονικα μαθηματα οπως μαθηματικα φυσικη κτλ
    ακομα...αυτα τα μαθηματα τι ακριβος ειναι γιατη εχω ακουσει διαφορα και δεν ειμαι σιγουρος
    αν οντος υπαρχει βαση στα ειδικα μαθηματα προλαβενω να γραψω τουλαχιστον τις βασεις τους αν αρχισω μετα τα χριστουγεννα.
    και αν ειναι να κανω μαθηματα η να παρω κανα βιβλιο(υπαρχει κανενα με αυτα που θα εχει στις πανελληνιες)
    συγγνωμη αν σας κουρασα απλος... τα πα και ξελαφρωσα
    ευχαριστω για το χρονο σας