ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη

    Το MusicHeaven σας προσφέρει δωρεάν τη δισκογραφία του Πάνου Ράπτη

    jorge
    19.12.2010, 18:08

    Ο Πάνος Ράπτης αποτελεί έναν από τους πιο αξιόλογους και ταυτόχρονα σεμνούς τραγουδοποιούς της γενιάς μας.

    Το MusicHeaven χαρίζει στους 30 πρώτους που θα δηλώσουν συμμετοχή, τα 2 CD που έχει εκδώσει ως τώρα ο Πάνος Ράπτης (Ξένοι Τόποι και Τα Κρυμμένα)

    Οι 30 πρώτοι που θα στείλουν στο contest@musicheaven.gr:

    - ονοματεπώνυμο
    - πλήρη ταχυδρομική διεύθυνση

    ...θα λάβουν ταχυδρομικά (με απλό ΕΛΤΑ) τα 2 CD του Πάνου Ράπτη, προσφορά του MusicHeaven στα μέλη του.











    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-12-2010 18:08 ]


    επισυναπτόμενα: Panos.jpg front cover.jpg 2photo.jpg 
    delta66
    26.12.2010, 21:05

    Μπραβο στον Πανο Ραπτη και στο ΜΗ ακομα μια φορα για την χειρονομια τους.


    jorge
    28.12.2010, 19:14
    Ενημερωση: Ως τωρα υπαρχει ενδιαφέρον από 4 μέλη. Η αποστολή των πρώτων CDs θα ξεκινήσει μόλις γίνουν 10.
    Brokenchord
    30.12.2010, 01:43
    Ειλικρινά μπράβο!
    jorge
    05.01.2011, 21:35
    Όσοι έχετε δηλώσει, σας ενημερώνουμε πως τα CDs ταχυδρομούνται τις επόμενες μέρες. Η δουλειές είναι πολύ αξιόλογες για τη δισκοθήκη σας.

    Συνεχίστε να στέλνετε ονόματα, θα διατεθούν ακόμα 20 sets.
    faidonalkinoos
    07.01.2011, 11:07
    Καλή επιτυχία !!! Καλοτάξιδο... Καλημέρα σας !!!
    ilio
    08.01.2011, 13:08

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    sympetheros
    11.01.2011, 22:53

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 08-01-2011 στις 13:08 έγραψε...

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}



    Ωραία μουσική προσφορά!

    Καλοδεχούμενη κι ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ευκαιρία να συνατήσουμε το έργο ενός δημιουργού που προσωπικά δεν γνώριζα!


    jorge
    12.01.2011, 14:46

    Αν θέλετε να επικοινωνήσετε με τον Πάνο Ράπτη και τον Γιάννη Ζαρκαδούλα: xenoitopoi@yahoo.gr

    [addsig]
    KwnstantiaDouka
    13.01.2011, 16:40
    S'euxaristoume jorge...8a to akousoume...kalh epituxia euxomai ston Pano!
    Thanasis-Gioglou
    21.01.2011, 07:55

    Πολύ ωραία cd, ειδικά οι "Ξένοι τόποι" μου άρεσε ιδιαίτερα.

    Ευχαριστώ πολύ για την αποστολή.


    Aroma-Tragoudiou
    24.01.2011, 10:20
    Μήπως υπάρχει κάποια ενημέρωση για τις αποστολές; (πότε περίπου θα γίνουν). Ευχαριστώ
    Aroma-Tragoudiou
    24.01.2011, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος Aroma-Tragoudiou στις 24-01-2011 στις 10:20 έγραψε...

    Μήπως υπάρχει κάποια ενημέρωση για τις αποστολές; (πότε περίπου θα γίνουν). Ευχαριστώ

     

    Άκυρη η παραπάνω ερώτηση. Μόλις τα παρέλαβα.

    Ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια


    rouli726
    25.01.2011, 11:58

    ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

    Μόλις παρέλαβα κι εγώ τα cd κι είμαι πολύ ενθουσιασμένη!!

    Σας ευχαριστώ!!

    Υ.Γ.Επειδή βρίσκομαι στη μέση της μελέτης,θα συγκρατηθώ και θα τα ακούσω αύριο,μετά την εξέταση οπότε και θα σας πω τις εντυπώσεις μου!!

    {#emotions_dlg.clap}


    sympetheros
    26.01.2011, 18:05

  • Πρωί τετάρτης βγαίνοντας απ την εξώπορτα με περιμένε ένας λογαριασμός κι ένας φάκελος με γραμματόσημο την φωτογραφία του καζαντζίδη.
    Ο φάκελος είχε μέσα  τους 2 δίσκους του Πάνου Ράπτη που ευγενικά μας χάρισε μέσω του MusicHeaven σε όποιον εκδήλωσε ενδιαφέρον.
    Το πρώτο τραγούδι του πρώτου δίσκου με τίτλο συμβολικό...."Δώρο ακριβό" όπως κάθε τραγουδιστό δώρο.Ολο το πρωινό το αυτοκίνητο γέμισε 'Ξένους τόπους' τόσο δικούς μας.....τελικά.
  • Ευχαριστώ πολύ για το μουσικό κέρασμα που στάθηκε αφορμή ν ακούσω το έργο ενός δημιουργού που μέχρι σχτες αγνοούσα.
  • Η μουσική μας εκπλήσσει ευχάριστα!

  • jorge
    28.01.2011, 23:09
    Το CD Ξένοι Τόποι είναι απλά εξαιρετικό. Μετά από 7 χρόνια συνεχίζω να το ακούω από την αρχή ως το τέλος. Αγαπημένο κομμάτι η "Χρύσα", για μια κοπέλα που αυτοκτόνησε στη φυλακή.
    delta66
    28.01.2011, 23:28

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-01-2011 στις 23:09 έγραψε...

    Το CD Ξένοι Τόποι είναι απλά εξαιρετικό. Μετά από 7 χρόνια συνεχίζω να το ακούω από την αρχή ως το τέλος. Αγαπημένο κομμάτι η "Χρύσα", για μια κοπέλα που αυτοκτόνησε στη φυλακή.

    Καλα γουστα ειναι αυτα.

    Εμενα μου αρεσει μακραν το 2ο

    Πιο ωριμο, πιο ποιοτικο (πιο ροκ {#emotions_dlg.whistling})

    Αν και καλλιτεχνικα και το πρωτο ειναι δυνατο


    jorge
    29.01.2011, 00:33
    Ποιά τραγούδια ξεχώρισες από το 2ο;
    delta66
    29.01.2011, 01:54

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-01-2011 στις 00:33 έγραψε...

    Ποιά τραγούδια ξεχώρισες από το 2ο;

    Δεν ξεχωριζω κανενα.

    Ειναι ενα αλμπουμ που σε βαζει σε μια "σκοτεινη" ενιαια ατμοσφαιρα που δεν ξεχωριζεις ποτε φευγει το ενα τραγουδι και ερχεται το αλλο αλλα και χωρις να "κουραζει. Το ακους ολο μονορουφι και δεν χορταινεις.

     

    Αντε να πω την "Γιορτη" και "Τα Κρυμμενα"  αλλα και το ορχηστρικο "Παραπονο" που κλεινει το αλμπουμ και σε αποχαιρεταει αφηνοντας το επομενο βημα μετεωρο

     

     

     

     


    rouli726
    31.01.2011, 00:50

    Να 'μαι κι εγώ να πω την άποψή μου χιχι

    Θα συμφωνήσω με το χόρχε,μου άρεσε πολύ το "Ξένοι Τόποι" αλλά νομίζω έχει να κάνει με το γούστο του καθενός.

    Αυτή η δουλειά έχει πιο έντεχνο ήχο ,ίσως πιο οικείο στα δικά μου αυτιά.Λάτρεψα το "Λένε να φύγω" και το "Πεταλούδα" και συγκινήθηκα με το "Χρύσα".

    Η δεύτερη δουλειά είναι πιο εναλλακτική και πιο ροκ και ξεχώρισα το "Πάθος",το οποίο ερμηνεύει η Μαρία Λούκα και είναι σε ποίηση της Μυρτιώτισσας.

    Ομολογουμένως πολύ καλοδουλεμένα και τα δυο άλμπουμ,χάρηκα πολύ που είχα την ευκαιρία να τα αποκτήσω και να γνωρίσω τον Πάνο Ράπτη και τη δουλειά του!

    Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!

    {#emotions_dlg.walkman}