ελληνική μουσική
    500 online   ·  210.844 μέλη

    Το MusicHeaven σας προσφέρει δωρεάν τη δισκογραφία του Πάνου Ράπτη

    jorge
    31.01.2011, 00:56

    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 29-01-2011 στις 01:54 έγραψε...

    Αντε να πω την "Γιορτη" και "Τα Κρυμμενα"  αλλα και το ορχηστρικο "Παραπονο" που κλεινει το αλμπουμ και σε αποχαιρεταει αφηνοντας το επομενο βημα μετεωρο

    Θα τους δώσω ιδιαίτερη προσοχή στην επόμενη ακρόαση, αν και τα Κρυμμένα όντως είναι πολύ καλό κομμάτι.


    AlfaWolf
    31.01.2011, 12:51

    Δέν το έχω λάβει ακόμα .


    jorge
    31.01.2011, 14:21
    Νικο, θα πρεπει να επικοινωνησεις στο email πoυ υπαρχει στην προηγουμενη σελίδα.
    AlfaWolf
    31.01.2011, 15:53

    Ευχαριστώ Γιώργο

    εστειλα ενα ακόμα e-mail και βλέπουμε !!!


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 31-01-2011 15:53 ]


    ilio
    01.02.2011, 12:22

    A....Βλέπω ότι έχουμε εντελώς διαφορετικά γούστα όσον αφορά

    τα τραγούδια που έχουμε ξεχωρίσει αλλά αυτό είναι καλό γιατί

    σημαίνει πως και οι δύο δουλειές έχουν κάτι να πουν στον καθένα μας ξεχωριστά!

    Προσωπικά είχα ενθουσιαστεί με  τον πρώτο δίσκο (Ξένοι Τόποι) όταν τον είχα

    πρωτακούσει γιατί όλα τα κομμάτια του είναι ένα και ένα!

    Ξεχωρίζω την "Πεταλούδα",το "Της ζάλης", το "Μονοπάτι" (για κάποιο διάστημα το άκουγα διαρκώς

    στο repeat!) και το "'Ολο ταξιδεύω" (για την υπέροχη φωνή της Μαρίας Παπανικολάου ).

    Αργότερα ίσως μου "κολλήσουν" και τα υπόλοιπα περισσότερο Smile

    Ο δεύτερος δίσκος είναι σαφέστατα διαφορετικός,ηλεκτρικός,σκοτεινός και συμφωνώ με τον delta66

    πως σε βάζει σε μια ατμόσφαιρα που δεν καταλαβαίνεις πότε τελειώνουν τα τραγούδια.

    Έχω ξεχωρίσει για την ώρα το "Πάθος"(πραγματικά η Μαρία Λούκα το αποδίδει εξαιρετικά),το

    "για πάντα εδώ", τη "σμαραγδένια πόλη" (αυτό και αν σε βάζει στην σκοτεινή ατμόσφαιρα

    που αναφέρθηκε παραπάνω) και "έρωτας" καθώς και τη "μονογραφία".

    Πάντως πρόκειται για πολύ ιδιαίτερες και πολύ προσεγμένες δουλειές σε όλα τα επίπεδα

    και ευχαριστώ πολύ και πάλι τον Πάνο Ράπτη και τον Γιάννη Ζαρκαδούλα καθώς επίσης

    και το Musicheaven για αυτά τα 2 δώρα που μας χάρισανSmile


    PashalinaMakia
    07.02.2011, 12:25
    Καλημέρες!!! Ήρθαν τα cds και δηλώνω ενθουσιασμένη γιατί τραγούδια του Πάνου Ράπτη είχα γράψει σε μια κασέτα από το ράδιο.Και φυσικά δεν είχα βρει το αγαπημένο μου "Της ζάλης".Ήμουν δε θα'μουν 15...Δεν μπορώ να ξεχωρίσω άλλα όμως περισσότερο από αυτό.Ειδικά από το "Ξένοι τόποι" όλα τα άκουγα οπότε..."Τα κρυμμένα" έχουν τελείως διαφορετικό χαρακτήρα κι είναι μοναδικά.Ίσως να ξεχώρισα το "Πάθος" και τη "Μονογραφία". Χίλια ευχαριστώ!Να'στε καλά! :)
    AlfaWolf
    07.02.2011, 22:04

    Ηρθαν και σε μενα τα cds !!!

    Πολυ καλες δουλειες και τα δυο και ξεχωριστα μ αρεσαν αρκετα τραγουδια και μαλιστα στην εκπομπη μου εβαλα ηδη καποια και ελαβα θετικα σχολια απο τοιυς ακροατες !!!!

    καλοταξιδα να ειναι !!!

    Ευχαριστουμε ΜΗ