ελληνική μουσική
    858 online   ·  210.851 μέλη

    Οι ζωγράφοι της Βουλής...

    mary_omikron
    23.12.2010, 23:53

    Οι ζωγράφοι  της Βουλής την ώρα του καθήκοντος, π.χ. στη συζήτηση του πιο δύσκολου προϋπολογισμού της χώρας μετά την μεταπολίτευση, μπορούν να καυχώνται ότι βρήκαν την άξια εκπρόσωπό τους στο πρόσωπο της  βουλευτίνας της ΝΔ Έλσας Παπαδημητρίου. Ύστερα από το ντοκουμέντο στη Voria.gr που την έδειχνε να ζωγραφίζει προχθές το πρωί, αντί να κρατά σημειώσεις, για να απαντά στους πολέμιους του κόμματος της – λέμε τώρα – αυτή έπαιζε με τους μαρκαδόρους που έφερε από το σπίτι ή το γραφείο της, ειδικά γι αυτή τη δουλειά!
    22/12/2010 17:23 | © VORIA.GR

    jorge
    24.12.2010, 01:19
    Μα αυτό είναι ξεκαθαρα ένα business plan...
    Japan88gr
    24.12.2010, 02:08

    Μετα απο 10-15 χρόνια, όταν θα έχει φύγει απο την πολιτική,

    κόβω το κεφάλι μου ότι θα κάνει έκθεση ζωγραφικής με αυτά τα ''έργα τέχνης''.

     

    Θα καυχιεται μάλιστα ότι έγιναν μέσα στο Ελληνικό κοινοβούλιο και

    σε κάθε ζωγραφιά απο κάτω θα έχει σαν σημείωση το θέμα που συζητιόταν τη στιγμή

    που "μεγαλουργούσε"..

     

     

     


    optiras
    24.12.2010, 09:34

    Σκεφθήτε ότι αυτοί οι άνθρωποι θέλουν να μας σώσουν κι' όλας!

    Αντίθετα σε γειτονικές χώρες (δε λέμε ονόματα) κοιμούνται κυριολεκτικά:

    ο μπερλουσκόνι κοιμάται στο κοινοβούλιο


    Link

    " target="_blank">>

     

    http://notizie.virgilio.it/gallery/berlusconi-dorme-in-aula.html

    Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τι από όλα είναι καλύτερο:να κοιμάται ο πολίτικός(τι να ονειρεύεται άραγε;) ή να ζωγραφίζει;


    mary_omikron
    24.12.2010, 10:09

    Παράθεση:

    Το μέλος optiras στις 24-12-2010 στις 09:34 έγραψε...

    Σκεφθήτε ότι αυτοί οι άνθρωποι θέλουν να μας σώσουν κι' όλας!

    Αντίθετα σε γειτονικές χώρες (δε λέμε ονόματα) κοιμούνται κυριολεκτικά:

    ο μπερλουσκόνι κοιμάται στο κοινοβούλιο


    Link" target="_blank">

    >

     

    http://notizie.virgilio.it/gallery/berlusconi-dorme-in-aula.html

    Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τι από όλα είναι καλύτερο:να κοιμάται ο πολίτικός(τι να ονειρεύεται άραγε;) ή να ζωγραφίζει;



    Το καλλίτερο απ όλα είναι να ακολουθήσουν αυτό το παράδειγμα... αλλά τώρα ονειρεύομαι εγώ..Το ξέρω!!!


    optiras
    24.12.2010, 16:32

    Χμ...Ντανιέλ Κον Μπεντίτ...Συζητήσιμη προσωπικότητα...Εμείς οι βαλκάνιοι των θυμόμαστε σαν τον φανατικό οπαδό των βομβαρδισμών της σερβίας...Έκανε κλασσική πολιτική καριέρα...Από το ένα άκρο στο άλλο...Πολιτικές κωλοτούμπες μπόλικες...

     

    Σε αυτό που λέει βέβαια στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει απόλυτο δίκιο...Και έχει και το θάρρος να τα πει(γιατί και άλλοι τα σκέφθονται απλώς τους λείπουν τα μπαλάκια)...

     

     

     

     

     

     

     



    mary_omikron
    24.12.2010, 17:50

    Παράθεση:

    Το μέλος optiras στις 24-12-2010 στις 16:32 έγραψε...

    Χμ...Ντανιέλ Κον Μπεντίτ...Συζητήσιμη προσωπικότητα...Εμείς οι βαλκάνιοι των θυμόμαστε σαν τον φανατικό οπαδό των βομβαρδισμών της σερβίας...Έκανε κλασσική πολιτική καριέρα...Από το ένα άκρο στο άλλο...Πολιτικές κωλοτούμπες μπόλικες...

     

    Σε αυτό που λέει βέβαια στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει απόλυτο δίκιο...Και έχει και το θάρρος να τα πει(γιατί και άλλοι τα σκέφθονται απλώς τους λείπουν τα μπαλάκια)...

    H αξία μιας γνώμης είναι ανεξάρτητη από το ποιόν του λέγοντος, και εν προκειμένω συμφωνείς με την δεύτερη παράγραφό σου..

    Τώρα όσον αφορά τα "μπαλάκια"...λίγη προσοχή... θίγουμε τους ευνούχους Innocent... φιλότιμο και ψυχή τους λείπει και είναι χειρότερο!!!


    optiras
    24.12.2010, 21:19

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 24-12-2010 στις 17:50 έγραψε...

    H αξία μιας γνώμης είναι ανεξάρτητη από το ποιόν του λέγοντος

    Ναι,αυτή είναι η άποψή μου...