ελληνική μουσική
    820 online   ·  210.851 μέλη

    Χαρτί υγείας στην Άννα Βίσση

    jorge
    10.01.2011, 17:30

    Διάβασα σε ένα post του Θανάση για το χαρτί υγείας που πέταξαν στην Άννα Βίσση και την αντίδρασή της. Το ποιός φταίει πιο πολύ, ο "καμένος" που πέταξε το ρολό ή η Βίσση που τον "στόλισε" μετά, μάλλον δεν εχει νόημα να το κρίνουμε.

    Το ζήτημα είναι το πως αντέδρασε ο κόσμος, όταν είδε έναν μεθυσμένο να πετάει ένα αντικείμενο, που απαξιώνει την τραγουδίστρια.

    Ούτε ένα γιούχα.

    Άραγε εμείς θα δεχόμασταν τόσο εύκολα να πετάξουν χαρτί στον αγαπημένο μας καλλιτέχνη;


    aviectus
    10.01.2011, 18:47

    κοιτα..αν και δεν ειμαι φαν της Αννας. δεν δεχομαι να κανει κανενας κατι αναλογο.

    ειναι ντροπη του και ειναι φυσικα πολυ Μ@λαΚ@ας οπως ειπε και ο ιδιος ωστε να πληρωσει ( ως συνηθως ακριβα τα μπουκαλια ) για να μπει σε ενα κεντρο ωστε να πεταξει χαρτι υγειας ( και πολυ πιθανο μετα να τον εβγαλαν και απο το μαγαζι,αφου ο ανθρωπος ηταν τυφλα )

    φυσικα και ο κοσμος επρεπε να τον γιουχαρει,και φυσικα καποια σχολια που ακουσα "καλα να παθει" "εγω γουσταρα",δεν επρεπε να ακουστουν. Θελω να δω μερικους απο αυτους που τα ειπαν αν παμε και ριξουμε στο χωρο εργασιας τους γιαουρτια και χαρτια υγειας. ( καλα οχι οτι παθαινει υπερκοπωση η αννουλα,αλλα λεμε τωρα )


    KIT_KAT
    10.01.2011, 18:50

    Εγώ πάλι νομίζω πως λίγο χιούμορ ποτέ δεν έβλαψε :)

     

    Αν συνεννοούμασταν να πάμε όλοι με χαρτιά υγείας θα έδιωχνε όλο το μαγαζί; Μπα, ε; {#emotions_dlg.rolleyes}


    Kinezes_trexoun_gimnes
    10.01.2011, 18:55

     

     

    Βλέπεις την είδηση επιδερμικά...

     

    Ήταν κανονικό χαρτί? Διπλό? Καπιτονέ? Με σχέδια? Με χρώματα?

     

    Τέλος πάντων....εμένα μου κάνει εντύπωση που άντρας το κουβαλούσε πάνω του... ως γνωστό οι αντρες δεν κάνουμε 2 πραγματα συνήθως...δεν κατεβάζουμε το καπάκι και δεν αλλάζουμε το χαρτί όταν τελειώνει... αυτός ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ???


    Hastaroth
    10.01.2011, 20:28

    Μήπως νόμισε ότι αυτό το χαρτί εννοούμε όταν λέμε πως σ'ένα μαγαζί πέφτει "χαρτούρα" στους καλλιτέχνες;


    antwnispatra
    11.01.2011, 00:30
    Μήπως ήταν στημένο?Έτσι για να γίνει ντόρος... Πάντως όπως και να έχει συμφωνώ πως ο κόσμος ΄θα έπρεπε να δείξει μια αντίδραση.
    djmetronomos
    11.01.2011, 01:21

    Ο δύστυχος, πάνω στην τύφλα του, νόμισε ότι είχε πάει στην Άντζελα Δημητρίου...

    Που είχε δηλώσει προ ετών ότι τρέφεται με "είδη υγιεινής"...

    Να την κεράσει ήθελε, αλλά ήταν σε λάθος μαγαζί...


    klefths
    11.01.2011, 01:52

    Δεν νομιζω να ηθελε να την προσβαλει ο ανθρωπος, απο οτι ξερω, το χρησιμοποιημενο χαρτι τουαλετας ειναι αυτο που πεταμε σηνηθως στα σκουπιδια.

    {#emotions_dlg.whistling}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : klefths στις 11-01-2011 01:57 ]


    PsycheLovesDragonflies
    11.01.2011, 04:51

    Ποιο ποταπό υποκείμενο τόλμησε να βεβηλώσει με τέτοιο χλευαστικό τρόπο το σόου της απόλυτης ελληνίδας σταρ. Ευθύς αμέσως: δημόσια κατακραυγή! Η προέλευση του χαρτιού υγείας, πάντως, ευρέθη. Ήρθε απευθείας από τις τουαλέτες του νυχτερινού μαγαζιού, ο υποκείμενος το βαστούσε στη μασχάλη του. Μαζί με αυτό, πετάχτηκε και ένα απολυμαντικό χώρου, που δε φαίνεται στο βίντεο, καθότι η Αννούλα μας το αγνόησε.


    music-zone
    11.01.2011, 14:23

    Μα τύφλα ήταν ο άνθρωπος δεν τίθεται θέμα να τον κρίνουμε. Δεν νομίζω να πήγε για αυτόν τον σκοπό ,απλά μετά που έγινε ντίρλα πήγε στην τουαλέτα και του ήρθε η ιδέα.

     

    aviectus Έχεις ένα δίκιο για τα γιαούρτια αλλά και στο λεωφορείο εάν μπεις και πετάς γαρύφαλλα στον οδηγό πχ δεν νομίζω να του το εκτιμήσει και πολύ ,η Βίσση πάλι μια χαρά τα δέχεται{#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    aviectus
    11.01.2011, 16:09

    τελικα ειμαι ο μονος που ενω δεν συμπαθω την Βισση επισης και

    δεν συμφωνω με το χαρτι υγειας που της πεταξαν?


    periigitis
    11.01.2011, 16:50

    Μην τρελένεστε! Αυτόγραφο ήθελε ο άνθρωπος αλλά δεν βρήκε άλλο χαρτί πρόχειρο!


    rouli726
    13.01.2011, 00:47

    Είναι πολύ ωραία και διασκεδαστικά τα σχόλιά σας.......Τί να πω...Μάλλον κανείς από εσάς δεν έχει κάνει κάποια δουλειά στην οποία να πρέπει να αντιμετωπίσεις κάθε Μ@Λ@Κ@ που νομίζει ότι επειδή πληρώνει μπορεί να λέει και να κάνει ότι γουστάρει!

    Επειδή, όμως ,εγώ είχα την τιμή να κάνω τέτοια δουλειά 3 χρόνια και να πρέπει σε κάθε περίπτωση να διατηρώ την ψυχραιμία μου και να δείχνω σεβασμό σε κάποιον που δε σεβόταν ότι εγώ απλά δούλευα εκεί και μπορεί να είχα χίλια δυο προβλήματα στο κεφάλι μου...να χαμογελάω...να μη ξεφύγω..να μην αντιμιλήσω..να κρατήσω την κατάσταση υπό έλεγχο ακόμη κι αν ο άλλος είχε πιει το Βόσπορο!,θα πω απλά ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!

    Επειδή είναι ακριβοπληρωμένη δε σημαίνει ότι μπορεί ο καθένας να απαξιώνει το οτιδήποτε κάνει για δουλειά.

    Αυτά....

    Υ.Γ.Εύχομαι σε όλους όσους μίλησαν για "απουσία χιούμορ" να μη βρεθούν ΠΟΤΕ σε τέτοια θέση!

    ΧΑΙΡΕΤΕ!


    PsycheLovesDragonflies
    13.01.2011, 03:06

    rouli726, aviectus, το θέμα είναι προσωπικό. Η ρίψη του χαρτιού υγείας ήταν, εικάζω, συμβολική˙ δεν προκάλεσε σωματική βλάβη, παρά μόνο έγδαρε για λίγο τη μεγαλομανία της καλλιτέχνιδος, πιθανώς υπονοώντας πως της ανήκει θέση σε αποχωρητήριο. Σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ συμπεριφορές που με οποιοδήποτε τρόπο απαξιώνουν ή, χειρότερα, χλευάζουν την εργασία κάποιου. Στη δεδομένη περίπτωση, ωστόσο, διαπιστώνω πως η έλλειψη σεβασμού είναι αμοιβαία: κανένας από τους δυο, πελάτης ή διασκεδαστής, δε μοιάζει να επιδεικνύει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τον άλλον ή για όσα αποκομίζει από τη μεταξύ τους σχέση, ψυχαγωγία ή χρήματα. Όταν δε, με κάκιστο και βιτριολικό χιούμορ, ο δεύτερος φροντίζει να εξευτελίσει τον άλλον ενώπιον όλων, σε αντίποινα της δήθεν ψυχικής οδύνης που υπέστη, αυτό μόνο δυσάρεστα συναισθήματα μπορεί να μου προκαλέσει.

    Κακά τα ψέματα, ο... «μαλάκας» ούτε στο ελάχιστο έθιξε την Αννούλα, αφού εκείνη δεν πρόκειται να στερηθεί έσοδα, φήμη, υποστηρικτές. Τα συγχαρητήριά μου, όμως, θα τα έπαιρνε, αν κατόρθωνε να διατηρήσει την ψυχραιμία της, να ζητήσει όντως τη γνώμη του δυσαρεστηθέντα και να κατέβει από το βάθρο της θέας, όχι με φτηνή μαγκιά πίστας να επιβεβαιώσει για πολλοστή φορά πόσο σπουδαία πάρτη έχει. Έστω κι αν συντελείται νύχτα, το «τραγούδι» δεν παύει να είναι μια υπηρεσία με ένα ορισμένο προϊόν προς πώληση, το οποίο ενδέχεται να μην ικανοποιήσει τους αγοραστές.


    antwnispatra
    13.01.2011, 04:55
    Το αστείο είναι πως οτι έκανε και ο τύπος,γίνεται και εδώ.Άτομα που δεν συμπαθούν τη Βίσση,ασχολούνται με αυτήν. Μου κάνει τεράστια εντύπωση πως κατά πάσα πιθανότητα τα "έσκασε" στο μαγαζί για να την ακούσει αλλα έκανε και οτι έκανε.
    klefths
    13.01.2011, 06:50

    Φιλε antwnispatra, δηλαδη μονο οσοι συμπαθουν την Βισση μπορουν να ασχολουνται μαζι της?

    Εμεις οι "αλλοι" γιατι να στερηθουμε αυτην τη χαρα?

    ;)

     

    Φιλη rouli726, στην θεση της σιγουρα βρεθηκαν αρκετοι απο εμας, εγω προσωπικα εχω φαει διευρο στο δοξα πατρι, ξερω τυπους που εχουν δεχτει σαντουιτς στα μουτρα, πλεξιδα... σκορδα, παραλιγο μπουκαλι, κυνηγητο απο σκυλο, μεθυσμενους, βεγγαλικο, βροχη απο πετρες, γιουχαρισματα και σφυριγματα. Αυτη απο την αλλη, ενα απαλο χατρτι υγειας, ουτε καν αστερακια δεν ειδε! Το μονο που πληγωθηκε ηταν ο εγωισμος της.

    Ενα απο τα πρωτα πραγματα που πρεπει να περιμενει και να μπορει να αποφυγει ο καλλιτεχνης -παντα με εξυπνο τροπο-, ειναι και αυτο. Οχι μονο σαν τραγουδιστης, αλλα και σαν μουσικος, τεχνικος, εκφωνητης, Dj, αν εισαι πανω στην σκηνη, σιγουρα κατι θα παει λαθος, εισαι προετοιμασμενος?

    Εγω ζητησα να μου πετανε απο δεκαρικο και πανω, ο τυπος με το σαντουιτς ειπε "καποιανου του επεσε το φαι", ο τυπος με τα σκορδα ειπε, "ενταξει δεν θα σας πιω και το αιμα" η τυπισα με το μπουκαλι ειπε "πιασε κι αλλο ενα απο αυτο αλλα γεματο" ολοι γελασαν και η ατμοσφαιρα ελαφρυνε.

    Δυστυχως για την Αννουλα, δεν ηταν προετοιμασμενη, ουτε  μπορεσε να σκεφτη κατι εξυπνο να πει, μιας και δεν περιμενε τετοια "προσβολη" προς το προσωπο της και απλα τον στολισε με λαχαναγοριτικες εκφρασεις, που δυστυχως δεν αρμοζουν σε καλλιτεχνη του κυρους που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως εχει.

    Βασικος κανονας ειναι πως οι καλλιτεχνες δεν βριζουν ΠΟΤΕ το κοινο τους, εκτος αν αυτο ειναι τμημα του σοου.

    Φιλικα

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    puntix
    13.01.2011, 10:02
    ισως να μην ειχε λεφτα για λουλουδια ρε παιδια χαχα
    periigitis
    13.01.2011, 10:35

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 13-01-2011 στις 00:47 έγραψε...

    Είναι πολύ ωραία και διασκεδαστικά τα σχόλιά σας.......Τί να πω...Μάλλον κανείς από εσάς δεν έχει κάνει κάποια δουλειά στην οποία να πρέπει να αντιμετωπίσεις κάθε Μ@Λ@Κ@ που νομίζει ότι επειδή πληρώνει μπορεί να λέει και να κάνει ότι γουστάρει!

    Επειδή, όμως ,εγώ είχα την τιμή να κάνω τέτοια δουλειά 3 χρόνια και να πρέπει σε κάθε περίπτωση να διατηρώ την ψυχραιμία μου και να δείχνω σεβασμό σε κάποιον που δε σεβόταν ότι εγώ απλά δούλευα εκεί και μπορεί να είχα χίλια δυο προβλήματα στο κεφάλι μου...να χαμογελάω...να μη ξεφύγω..να μην αντιμιλήσω..να κρατήσω την κατάσταση υπό έλεγχο ακόμη κι αν ο άλλος είχε πιει το Βόσπορο!,θα πω απλά ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!

    Επειδή είναι ακριβοπληρωμένη δε σημαίνει ότι μπορεί ο καθένας να απαξιώνει το οτιδήποτε κάνει για δουλειά.

    Αυτά....

    Υ.Γ.Εύχομαι σε όλους όσους μίλησαν για "απουσία χιούμορ" να μη βρεθούν ΠΟΤΕ σε τέτοια θέση!

    ΧΑΙΡΕΤΕ!



    Η κ.Βίσση δεν ήταν που ήθελε να κάνει συναυλία με τραγούδια Θεοδωράκη, Χατζιδάκι, Μικρούτσικου και...Καρβέλα κι ευτυχώς που παρενέβη ο υιός Χατζιδάκις και απέτρεψε αυτή τη γελοιοποίηση (ήθελε να του κάνει και μήνυση τρομάρα της). Αν ήμουν εγώ μπροστά όταν το έλεγε αυτό τι νομίζεις ότι θα της πέταγα; 

    Αυτοί που πρωτοστάτησαν στην σημερινή κατάντια του πολυτιμότερου ίσους πολιτισμικού αγαθού αυτού του τόπου - του τραγουδιού- αυτοί που συνέβαλαν τα μάλλα στον υποβιβασμό της αισθητικής του Έλληνα για την κονόμα, αυτοί που πλασάρουν τον αχταρμά του όλα είναι ίδια... ίδιο ο Χατζιδάκις με τον Φοίβο, ίδιο ο Θεοδωράκης με τον Καρβέλα... είναι άξιοι για χειρότερα.

    Κι αν αυτά τα θεωρείς υπερβολή θα σου θυμίσω ότι αυτό που είπε ο Νίτσε: "Η αισθητική του παρόντος είναι η ηθική του μέλλοντος".

    Δεν είναι τυχαίο που έφτασε αυτός ο τόπος ως εδώ! Η αισθητική του NITRO και του χαζοτσιφτετελοποπ που επάξια υπητέτησε και υπηρετεί η κ.Βίσση έγινε τελικά ηθική σ' αυτή τη χώρα και να τα αποτελέσματα.

    Στη συνέχεια αυτού βέβαια και το "έντεχνο" του Χατζιδάκι έγινε κλαψοδημοτικοροκ και πάει στο διάολο!

    Καμιά ανοχή απο δω και μπρός. Πίσσα και πούπουλα!

     


    sillia
    13.01.2011, 11:17

    Τι λέτε καλέ?Ολη η φάση ...ο τύπος που παραδέχεται ότι το έκανε

    που πραδέχεται ότι είναι μαλάκας και δέχεται το χειροκρότημα

    η Αννα που τον στολίζει με το επίθετο

    και οι φίλοι κάτω που στηρίζουν την όλη φάση και χειροκροτούν με μαέστρο την Αννα κλαπ κλαπ κλαπ ..τον μαλάκα____________

    ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΧΕΙ ΑΡΩΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ

    πάμε ένα ακόμα χειροκρότημα γιά τον μαλάκα...{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

    υ,γ ακόμα και οι Χατζηδακικοί ένα ρεφραινάκι της Βίσση το έχουν ψιλοτιμήσει

    πάμε άλλο ένα χειροκρότημα{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}για όσους επιμελώς το κρύβουν πουφφ μυρίζω βισσίλα ...πάω να βουρτσίσω δοντάκια..

    μια τσίχλα ...ρίχνω κι έναν έντεχνο και καθάρισα{#emotions_dlg.whistling}


    sillia
    13.01.2011, 14:14

     

     

    Εδώ δίνω και τα all in μουCool

    πόσο γέλασαααααα{#emotions_dlg.mad}