ελληνική μουσική
    530 online   ·  210.840 μέλη

    Χαρτί υγείας στην Άννα Βίσση

    DOMASTER
    13.01.2011, 22:22

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 10-01-2011 στις 17:30 έγραψε...

    Διάβασα σε ένα post του Θανάση για το χαρτί υγείας που πέταξαν στην Άννα Βίσση και την αντίδρασή της. Το ποιός φταίει πιο πολύ, ο "καμένος" που πέταξε το ρολό ή η Βίσση που τον "στόλισε" μετά, μάλλον δεν εχει νόημα να το κρίνουμε.

    Το ζήτημα είναι το πως αντέδρασε ο κόσμος, όταν είδε έναν μεθυσμένο να πετάει ένα αντικείμενο, που απαξιώνει την τραγουδίστρια.

    Ούτε ένα γιούχα.

    Άραγε εμείς θα δεχόμασταν τόσο εύκολα να πετάξουν χαρτί στον αγαπημένο μας καλλιτέχνη;



    Νομιζω οτι εγω προσωπικα δεν θα δεχομουν να πεταξουν χαρτι υγειας στον αγαπημενο μου καλιτεχνη ..και αυτο διοτι η λογικη μου ειναι απλη.. δεν σου αρεσει ο καλιτεχνης? Απλουστατα δεν πας να τον δεις και δεν προσπαθεις να τον υποβαθμισεις με τετοιο τροπο. Αν εχεις κατι σε βαρος του βρες τροπο να του το πεις καταμουτρα και μοναχικα οπως αντρικια πρεπει να ξηγιεται καποιος.

    Αλλιως το μονο που καταφερνεις ειναι να εξευτελιζεσαι μονος σου.Να χανεις την αξιοπρεπεια σου και να επιτρεπεις να γινεσαι αντικείμενο χλευασμου .

    DOMASTER


    rouli726
    13.01.2011, 23:47

    Αυτό είναι το θέμα!Ότι κολλάνε όλοι στο ότι είναι η Βίσση!Έλα μωρέ μια σκυλομπουζουξού είναι ,τί έγινε!

    Δηλαδή έπρεπε να τη δείρει για να θεωρηθεί προσβολή?Δε μετράει το ότι της πέταξε κάτι επειδή αυτό το κάτι ήταν χαρτί υγείας κι όχι μπουκάλι ή το τραπέζι??Ε να του πει κι ευχαριστώ τότε!

    Και τί σάτιρα πήγε να κάνει ο τύπος δηλαδή?Ο διάδοχος του Αριστοφάνη είναι?Σε μπουζούκια πήγε τί περίμενε να ακούσει?Την Άιντα?

    Κι εμένα στο καράβι με έλεγαν "καζινιέρισσα" κι έπρεπε να χαμογελάω και να συμπεριφέρομαι ευγενικά στο κάθε ανεκδιήγητο!Έλα μωρέ,"καζινιέρισσα" είναι θα την πάρεις στα σοβαρά?Θα της δώσουμε αξία?

    Όταν κάποιος δουλεύει,ότι δουλειά κι αν κάνει κι ότι μισθό ή μεροκάματο κι αν παίρνει,από τη στιγμή που εισέρχεσαι στο χώρο εργασίας του οφείλεις να τον σέβεσαι όπως σε σέβεται!Αλλιώς να μη πηγαίνεις!


    Giorgos_arazei
    14.01.2011, 01:18

    Το θεμα ειναι το πως το βλεπει ο καθενας.

    Εξηγουμαι. Θεωρω προσβολη τον συγκεκριμενο τροπο λαομαζωξης, δηθεν διασκεδασης. Θεωρω μεγαλυτερη ακομα προσβολη να σπαταλας τη λεξη "καλλιτεχνις" για τετοιου ιδους τραγουδιστες. Ειναι σαν να παραπονιεμαι, επειδη πηγα σε ενα σκυλαδικο π.χ και μου πεταξανε ουισκυ. Μονο γελιο μου προκαλεσε ο τιτλος του τοπικ και τιποτα παραπανω, συμφωνα με οσα θελω εγω να γραψω εδω.

    Αν θελετε περισσοτερη συζητηση-εμβαθυνση ας αρχισουμε απ' το οτι ο κοσμος εχει πολλα ψυχολογικα προβληματα, ξεσπαει με οποιον βλακωδη τροπο σκεφτει, οι επιχειρηματιες και οι τραγουδιστριες (κακη αντιγραφη της Μαντονα) τους κλεβουν στα μουτρα πουλωντας απαισια τον ανθρωπινο σεβασμο και το ηθος και μπουρου μπουρου μπουρου...


    HungryBird
    17.01.2011, 14:49

    Άλλο ένα παρόμοιο συμβάν :

     

     

    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}