ελληνική μουσική
    468 online   ·  210.841 μέλη

    35 λόγοι που πρέπει οι γυναίκες να διαβάσουν...

    koripaki
    20.04.2005, 15:41
    Καταρχάς θα πρέπει να πω πως δεν είχα ποτέ τέτοιου είδους απορίες σχετικά με το άλλο φύλο. Και τώρα ακόμα που είμαι κάμποσο καιρό με κάποιον, δεν παρατηρώ τόσο περίεργες και ανεξήγητες συμπεριφορές όπως αυτές που περιγράφονται. Τα βλέπουμε λίγο τραγικά όλοι μας μου φαίνεται. Γνωρίζω, βέβαια, πως όλα αυτά λέγονται για πλάκα, αλλά ξέρετε πόσο πολλοί στην ηλικία μου τα πιστεύουν;
    Επίσης, πρέπει να σημιώσω πως η ερώτηση 14 δεν ευσταθεί, καθώς τα τελευταία χρόνια έχει εξαπλωθεί στον αρσενικό πληθυσμό το Σύνδρομο του Άδωνη, κατά το οποίο οι άντρες έχουν το ίδιο πρόβλημα που έχουμε κι εμείς: το κόμπλεξ με την εξωτερική μας εμφάνιση. Θα πω μόνο αυτό: το 40% των πελατών των πλαστικών χειρούργων στην Αμερική είναι άντρες, οι οποίοι κάνουν συνήθως βλεφαροπλαστικές και βάζουν σηλικόνη στους γλουτούς!! Μα ξέρετε πόσες γυναίκες κοιτάν τους άντρες στο συγκεκριμένο σημείο; Κάνουμε σιγά-σιγά το ίδιο πράγμα για το οποίο τους κατηγορούμε.
    Ακόμα, έχω κι εγώ μια ερώτηση σχετικά με το νούμερο 24. Γιατί όλοι οι άντρες νομίζουν πως μόνο εκείνοι αυνανίζονται; Είναι άραγε έλλειψη φαντασίας ή σντηρητισμός; (Χωρίς παρεξήγηση)
    Τέλος, πιστεύω πως όλα αυτά είναι λίγο περιττά. Δεν πιστεύω πως οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων είναι πραγνατικά τόσο περίπλοκες. Εμείς τα μπλέκουμε. Μακάρι να επιλέγαμε να είμαστε απλά ειλικρινείς και να μη φοβόμαστε. Το βρίσκω λίγο ανόητο να πιστεύουμε πως είμαστε χωρισμένοι σε κάποιου είδους στρατόπεδα ή το γνωστό "γυναίκες απ' την Αφροδίτη, άνδρες απ' τον Άρη". Βέβαια, ίσως εγώ να είμαι πιο ανόητη που πιστεύω στη θεωρία του Ερμαφρόδιτου, αλλά είναι τοσο όμορφη ως θεωρία που δεν μπορώ να αντισταθώ.
    DeLaSane
    20.04.2005, 15:48
    Tha symfwnhsw ki egw apolyta mazi sou Kopiraki. Merikes fores vasizomaste perissotero stis diafores mas, para sta koina mas, ta opoia nomizw pws einai poly perissotera. Ola auta pou perigrafontai sto xioumoristiko keimeno mou fanhkan perissotero anthrwpina xarakthristika, para gynaikia h andrika. Opws kai na exei omws, me ekane kai gelasa.
    falimento
    20.04.2005, 16:01
    Quote:

    Το μέλος koripaki στις 20-04-2005 στις 15:41 έγραψε:

    Επίσης, πρέπει να σημιώσω πως η ερώτηση 14 δεν ευσταθεί, καθώς τα τελευταία χρόνια έχει εξαπλωθεί στον αρσενικό πληθυσμό το Σύνδρομο του Άδωνη, κατά το οποίο οι άντρες έχουν το ίδιο πρόβλημα που έχουμε κι εμείς: το κόμπλεξ με την εξωτερική μας εμφάνιση. Θα πω μόνο αυτό: το 40% των πελατών των πλαστικών χειρούργων στην Αμερική είναι άντρες, οι οποίοι κάνουν συνήθως βλεφαροπλαστικές και βάζουν σηλικόνη στους γλουτούς!! Μα ξέρετε πόσες γυναίκες κοιτάν τους άντρες στο συγκεκριμένο σημείο; Κάνουμε σιγά-σιγά το ίδιο πράγμα για το οποίο τους κατηγορούμε.




    Με συγχωρείς αλλά αυτοί δεν είναι άνδρες αλλά συκιές! και μάλιστα φραγκόσυκα!

    Quote:
    Ακόμα, έχω κι εγώ μια ερώτηση σχετικά με το νούμερο 24. Γιατί όλοι οι άντρες νομίζουν πως μόνο εκείνοι αυνανίζονται; Είναι άραγε έλλειψη φαντασίας ή σντηρητισμός; (Χωρίς παρεξήγηση)



    Βρε Κοripaki εσύ τα λες αυτά; Να τα λέει η Aggelina να πω εντάξει...





    koripaki
    20.04.2005, 16:16
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 20-04-2005 στις 16:01 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος koripaki στις 20-04-2005 στις 15:41 έγραψε:
    [i]
    Επίσης, πρέπει να σημιώσω πως η ερώτηση 14 δεν ευσταθεί, καθώς τα τελευταία χρόνια έχει εξαπλωθεί στον αρσενικό πληθυσμό το Σύνδρομο του Άδωνη, κατά το οποίο οι άντρες έχουν το ίδιο πρόβλημα που έχουμε κι εμείς: το κόμπλεξ με την εξωτερική μας εμφάνιση. Θα πω μόνο αυτό: το 40% των πελατών των πλαστικών χειρούργων στην Αμερική είναι άντρες, οι οποίοι κάνουν συνήθως βλεφαροπλαστικές και βάζουν σηλικόνη στους γλουτούς!! Μα ξέρετε πόσες γυναίκες κοιτάν τους άντρες στο συγκεκριμένο σημείο; Κάνουμε σιγά-σιγά το ίδιο πράγμα για το οποίο τους κατηγορούμε.




    Με συγχωρείς αλλά αυτοί δεν είναι άνδρες αλλά συκιές! και μάλιστα φραγκόσυκα!

    Μετά λύπης μου σε πληροφορώ, πως ψυχολόγοι που έχουν μελετήσει το συγκεκριμένο φαινόμενο δεν έχουν την ίδια γνώμη μαζί σου. Με απλά λόγια θα μπορούσαμε να πούμε πως όλα αυτά είναι αποτέλεσμα του λεγόμενου φασισμού του lifestyle. Όπως ακριβώς λειτουργούμε κι εμείς όταν βλέπουμε κάτι πανύψηλα μοντέλα και τρέχουμε στα γυμναστήρια και στους διαιτολόγους, έτσι ακριβώς αρχίσατε να λειτουργείτε κι εσείς.

    Quote:
    Ακόμα, έχω κι εγώ μια ερώτηση σχετικά με το νούμερο 24. Γιατί όλοι οι άντρες νομίζουν πως μόνο εκείνοι αυνανίζονται; Είναι άραγε έλλειψη φαντασίας ή σντηρητισμός; (Χωρίς παρεξήγηση)



    Βρε Κοripaki εσύ τα λες αυτά; Να τα λέει η Aggelina να πω εντάξει...






    [/I]



    Τι;! Μόνο αυτό; Έχω πει πολύ χειρότερα.
    Να νιώθω τύψεις;
    vaninoui
    20.04.2005, 16:20
    Χαίρομαι που γέλασες DeLaSane ...

    Ας μιλήσουμε λίγο και για την σεξουαλικότητα των ζώων
    και ας δωσουμε και γενικες πληροφοριες

    Αποτελέσματα επιστημονικών ερευνών

    Αν τσιρίζεις για 8 χρόνια, 7 μήνες και 6 μέρες, θα δημιουργούσες ηχητική ενέργεια που θα αρκούσε για να ζεστάνεις μία κούπα καφέ!
    (Δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο!)
    Ο οργασμός από ένα γουρούνι κρατάει 30 λεπτά!!!!
    (Στην επόμενη ζωή μου, θέλω να είμαι γουρούνι! Πως όμως το κατάλαβαν αυτό, και γιατί το έψαξαν;;;)
    Αν χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο, χρησιμοποιείς 150 θερμίδες την ώρα.
    (Μην το δοκιμάσετε στο σπίτι.... Στην δουλειά ίσως;;; Εν τω μεταξύ, ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω το θέμα με το γουρούνι...)
    Οι άνθρωποι και τα δελφίνια είναι τα μοναδικά όντα στην γη που κάνουν σεξ όχι μόνο για την αναπαραγωγή, αλλά και για ευχαρίστηση.
    (Γι αυτό ο Φλίπερ το δελφίνι στην γνωστή σειρά της τηλεόρασης, συνεχώς χαμογελούσε; Και τα γουρούνια έχουν 30 λεπτά οργασμό? Δεν μου φαίνεται δίκαιο αυτό!)
    Ο ποιο δυνατός μυς στο σώμα μας, είναι η γλώσσα.
    (Μμμμμμμμμμμ..........)
    Οι δεξιόχειρες άνθρωποι ζουν κατά μέσο όρο 9 χρόνια περισσότερο από τους αριστερόχειρες.
    (Αν χρησιμοποιείς και τα δύο χέρια, χωρίζεις την διαφορά των χρόνων στα δύο?)
    Το μυρμήγκι μπορεί να σηκώσει 50 φορές το βάρος του, και να τραβήξει 30φορές το βάρος του, και πέφτει πάντα στην δεξιά πλευρά όταν ζαλιστεί.
    (Το μυρμήγκι από τι ζαλίζεται? Πίνει μπύρα BUD? Πλήρωσαν οι φορολογούμενοι πολίτες για αυτήν την έρευνα?, θα ήθελα κάποιος να μου δώσει μια υπεύθυνη απάντηση σε αυτό το θέμα!)
    Οι πολικές αρκούδες, είναι αριστερόχειρες!
    (Καλά, και ποιος νοιάζεται γι αυτό? Και πως το ανακάλυψαν? Τις ρώτησαν με ποιο χέρι γράφουν?)
    Το γατόψαρο, έχει πάνω από 27,000 γευστικές απολήξεις.
    (Τώρα τι είναι ΤΟΣΟ νόστιμο στον πάτο της λίμνης... ποιος ξέρει!)
    Οι ψύλλοι μπορούν πηδήξουν 350 φορές το μήκος του σώματός τους. Είναι σαν να πηδάει ένας άνθρωπος ένα ολόκληρο γήπεδο ποδοσφαίρου!
    (30 λεπτά οργασμός.... Το φαντάζεστε? Και γιατί μόνο τα γουρούνια?)
    Μια κατσαρίδα ζει για 9 μέρες χωρίς το κεφάλι της πριν πεθάνει από ασιτία.
    (Τρομακτικό! Μπρρρρ....)
    Το αρσενικό "αλογάκι της Παναγιάς" δεν μπορεί να εκσπερματώσει όσο το κεφάλι του είναι συνδεμένο ακόμα με το σώμα του. Έτσι το θηλυκό, τον βοηθάει την κατάλληλη στιγμή, αποκεφαλίζοντάς τον.
    ("-Αγάπη μου, τελειώνω τώρα, ναι, ναι, ναι... Τι κάνεις αγάπη μου?...Μη το κεφάλι μου... πονάει..ΑΑΑΑΑΑΑΑ". Τουλάχιστον τα γουρούνια περνάν καλύτερα!)
    Μερικά λιοντάρια, ζευγαρώνουν 50 φορές την ημέρα...
    (Εγώ πάντως εξακολουθώ να θέλω να είμαι γουρούνι στην επόμενη ζωή μου! Προτιμώ την "Ποιότητα" από την "Ποσότητα")
    Οι πεταλούδες μυρίζουν με τα πόδια τους.
    (ουουου... πολύ φετιχιστικό!)
    Το μάτι της στρουθοκαμήλου είναι μεγαλύτερο από τον εγκέφαλό της.
    (Ξέρω κάποιους φίλους που έχουν το ίδιο πρόβλημα!)
    Τα χρυσόψαρα δεν έχουν εγκέφαλο
    (Και τέτοιους φίλους έχω!)



    Μετά από όλες αυτές τις έρευνες, ένα πράγμα έχω να πω:

    ΤΥΧΕΡΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ !!

    falimento
    20.04.2005, 16:29
    Mα τι σόϊ άντρες υπάρχουν, που βάζουν εμφυτεύματα στα οπίσθια τους; Δηλαδή έλεος πια!

    Άν και πιστεύω αυτές τις αηδίες ή Αμερικανός ή Εγγλέζος (Jorge δεν πήγαινε για σένα ) θα έπρεπε να είναι για να προβαίνει σε όπισθεν φούσκωμα!

    Πολύ σωστά είπες οι επιταγές του Lifestyle μας οδηγούν σε απονενοημένες ενέργειες. Στο τέλος δεν θα ξεχωρίζεις γυναίκες από άντρες...



    vaninoui
    20.04.2005, 16:34
    Καλα, γιατί κόλλησες έτσι άσχημα με αυτό ρε αδερφάκι μου

    "Face Your Fears,Live Your Dreams"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vaninoui on 20-04-2005 16:36 ]
    DeLaSane
    20.04.2005, 16:38
    Ap'oti vlepw o vaninoui prepei na kyrhxthei apo to MH o epishmos antapokriths twn teleutaiwn ekseliksewn stis sxeseis metaksy andrwn kai gynaikwn - kai apo twra kai twn zwwn -



    vaninoui
    20.04.2005, 16:50
    χιχι

    Παρε μια μπιρα DeLaSane
    στην υγεια σου