ελληνική μουσική
    915 online   ·  210.851 μέλη

    Kykloforise to neo tragoudi tis Marias

    aviectus
    21.01.2011, 11:10

    Μου θυμίζει το Βεγγο,οταν ειχε ανοίξει γραφείο ευρέσεως ταλέντων...( ειχε μια αφίσα με αυτόν να κρατεί μια καραμπινα, κοινός κυνηγός ταλέντων )που φυσικά στο γραφείο μονο ο πλανόδιος πωλητής συκών και λουκουμιών πάταγε...

    το οτι λες έμενα τα παρακάτω :

    1) δεν έχεις ακούσει το τραγούδι της κας Μαντώ, γιατί αν το άκουγες θα καταλάβαινες ότι έχει τόση σχέση με το τραγούδι της Ευδοκίας Ράπτη, όσο η μέρα με τη νύχτα.Κοινώς έχεις μαύρα μεσάνυχτα.

    Φυσικά και το εχω ακούσει το κομματι, καθώς το φάσμα φίλων μου(μιλαω για μουσικούς) με έφεραν κοντά σε μια ..αληθινή.. καλλιτέχνη την κυρια Μαντω.που ειχα την τύχη να γνωρίσω από κοντά..σε σχέση με τις..ευδοκίες που συνεργάζεσαι...

    τα μαύρα μεσάνυκτα ηταν ενα πετυχημενο σειριαλ,που η ακόμα και εκει οι καλλιτέχνες που εμφανιζοταν,ηταν μερικά πεντάκις εκατομμύρια φορές καλύτεροι..( και προσεχε,ηταν για να διακωμωδήσει σκυλάδικα ).

    2) Δεν μας είπες τον τρόπο με τον οποίο εσύ διαφήμισες τα τραγούδια σου και έκανες τόση μεγάλη καριέρα?

    δεν νομιζω να ανέφερα οτι είμαι "ευρετής καλλιτεχνών"...και δεν είπα οτι εχω κάνει καριέρα ποτε...για να το αναφέρεις τόσο πολύ..μάλλον έχεις κομπλεξ,και αν ενοοεις την κυρία αυτή,(γιατί άλλη/άλλο δεν μας είπες) η καριέρα σου η πρέπει να είναι στην αρχή ακόμα απλά η διορατικότητα σου να μένει μόνο στα βυζιά τους. και όχι στη φωνή τους

    3) Αναφέρεσαι σε ένα ¨δήθεν manager¨ που δεν έχεις γνωρίσει και σε μια ερμηνεύτρια που δεν έχεις ακούσει ποτέ , ενώ αντικειμενικά έχει αγγελική φωνη .Για έμας εσύ είσαι ο άφωνος, ο άβουλος και ο ανεγκέφαλος και εκτός αυτού είσαι και θρασύς και αγενής και

    αναφέρομαι σε ενα κακο μάνατζερ που δεν με νοιαζει αν γνωρίζω η οχι,γιατι απλα ο ίδιος δεν μπορεί να ξεχωρίσει την "αγγελική φωνή" απο την "κακή φωνη".στα αλλά θα σου απαντήσω αμέσως : η φωνη μου ειναι ναι, ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ απο την ευδοκίας,( τουλαχιστον,δεν εχω μάνατζερ) άβουλος? έχεις δίκιο..και εγώ πίσω απο γυναικεία στήθη τρέχω...ανεγκέφαλος? φυσικά και είμαι..θρασύς και αγενής? φυσικά και ειμαι, αλλά και εσυ δεν πας πίσω...στο 4 δεν σου απαντώ...το ντεμο μου εχει φύγει ηδη για τα Headquarters της Capitol στο Los Angeles...

    ααα και friendly tip dude..οπως σου ειπα και πιο πανω το αν εχει καλη φωνη η οχι...αστο να το κρινουμε εμεις που στην τελικη εχουμε την βουληση να παμε να την ακουσουμε η να παρουμε κανα LP της...εφοσον εσυ απο αυτο κερδιζεις...η γνωμη σου οσο "αντικειμενικη" και να ειναι..δεν μετραει...

    Φιλια Γιωργος!

     

    .

     

     


    Nykteria
    21.01.2011, 13:21

    Εμένα δεν με ενοχλεί το ότι υπάρχει η δις Ευδοκία σε άρθρο, αλλά με ενοχλεί που το άρθρο το ανέβασε ο manager της και όχι κάποιος οπαδός της, και επίσης με ενοχλεί πολύ το θράσος και τα ορθρογραφικά λάθη αφισών και τέτοιων πραγμάτων που υποτίθεται ότι πρέπει να είναι λίγο πιο προσεγμένα καθότι επαγγελματικά. Το αν η Ευδοκία έχει φωνή ή το τραγούδι έχει καλούς στίχους ποσώς με ενδιαφέρει, και άλλωστε έχουμε δει πολλέέέέέέέέέές φορές άτομα χωρίς φωνή και με γελοία κομμάτια να αφήνουν το στίγμα τους στον μουσικό χώρο. (!) Το ότι το video όμως εμφανίζει την καρτούλα του manager (και μάλιστα δεν λέει manager αλλά manger- γαλλιστί μάλλον) του κυρίου manajernikos αυτό με ενοχλεί! Αφού το video είναι για την Ευδοκία γιατί πρέπει να δούμε και την καρτούλα του manager; Το είδαμε και αυτό! Διαφήμιση manager με μουσικό χαλί Ευδοκίας.

    Όσων αφορά στο μπούστο της κοπέλας, εάν δεν πόνταρε εκεί ο manager της θα της έβαζε ένα λίγο πιό κλειστό φόρεμα! Εάν ήξερε ότι έχει αγγελική φωνή δεν θα μας το τόνιζε! Δε θα έλεγε τίποτα. Θα ακούγαμε μόνοι μας και θα κρίναμε.

    Και πόσο σοβαρά μπορεί να ληφθεί ένας "manager" του οποίου την "επαγγελματική" κάρτα κοσμεί ένα ημίγυμνο ον, και του οποίου το βιογραφικό είναι ακριβώς ίδιο με το βιογραφικό του συναδέλφου του κ. Κωνσταντίνου Μπέου (http://www.kallitexnes.gr/listing.php?id=2191  http://www.elegancenikos.co.cc/Templates/BIOGRAPHY.html), στο οποίο υπερφίαλα δηλώνει "Μετράει συνεργασίες  με το 90 % των επώνυμων και ανώνυμων καλλιτεχνών στην Ελλάδα και σε διεθνείς χώρες. Οι συνεργασίες του στέφονται πάντα με επιτυχία, γεγονός που τον καθιστά ιδιαίτερα αγαπητό και δημοφιλή manager  στη show biz. Συνεργάζεται επίσης με το 90 % των νυχτερινών κέντρων (¨μεγάλες πίστες¨) , κυρίως στην Αθήνα , αλλά και στην υπόλοιπη Ελλάδα"....ooookk


    aviectus
    21.01.2011, 13:30

    καλα εχω τρολαρει τοσο σε αυτο το thread οσο σε κανενα αλλο στη ζωη μου..και ζητω συγνωμη...

    must resist...muust..resist...

    Νυκτερια..παω στοιχημα πως προμοταρει και την Πατυ....


    Kinezes_trexoun_gimnes
    21.01.2011, 13:36
    Εχει βυζάρες η Πάτυ???
    aviectus
    21.01.2011, 13:40

    οχι αλλα ο τυπος ειναι "διορατικος" βλεπει τα βυζια πριν βγουν....ετσι εκανε καριερα με 90% επιτυχια...


    Kinezes_trexoun_gimnes
    21.01.2011, 13:44
    ρε συ ..μη το παίρνεις στα αστεία... είναι της γνωστής οικογενείας των Elegancαίων...Α ρε Elegance σε κάναμε φίρμα...
    Nykteria
    21.01.2011, 13:46

    Aviectus θα μπορούσε αφού προμοτάρει το 90% των επώνυμων και ανώνυμων καλλιτεχνών στην Ελλάδα αλλά και σε διεθνές επίπεδο! Το άλλο...90% που μένει το προωθεί ο κος Μπέος!

    Υποθέτω το τί θα επιλέξει η πτωχή και ανώνυμη, πλην τίμια (και με ωραίο μπούστο), νέα καλλιτέχνις είναι μονόδρομος..


    MANAGER1-showbiz
    21.01.2011, 19:59

      


    -----------------

    nikos elegance

    [ τροποποιήθηκε από τον/την MANAGER1-showbiz, 24-03-2024 11:46 ]


    aviectus
    21.01.2011, 20:27
    mary_omikron
    21.01.2011, 20:43

    @@MANAGER...  Τουλάχιστον η "κλίκα" έστω και σατυρικά/χλευαστικά ασχολήθηκε.... Οι υπόλοιποι όχι κλίκα, αλλά ούτε κλίκ{#emotions_dlg.lol}

     

    ΥΓ. Συγγνώμη, είμαι αμαθής.... imentation... τι σημαίνει?????{#emotions_dlg.confused1}


    wilma
    21.01.2011, 21:22
    κάτω τα χέρια από την αοιδό και τον μάνατζέρ της, κάτι τύποι σαν κι εσάς πάνε πίσω το ελληνικό τραγούδι. μη δείτε ταλέντο, αμέσως να πέσετε πάνω του να το χλευάσετε. τα κόμπλεξ σας, ανόητοι, να τα βγάλετε μπροστά στον καθρεύτη σας, παίζοντας κιθάρα άρυθμα και τραγουδώντας κάποιο από τα ποιοτικά τραγουδάκια που ακούτε. Όσο για το στήθος της αοιδού, διόλου μην κοροϊδεύετε, αποδεδειγμένα το μεγάλο, και κατα προτίμηση σιλικονάτο στήθος, βοηθά την φωνή, δημιουργεί ισχυρότερο ηχείο και δίνει μια χροιά ερωτισμού.
    mary_omikron
    21.01.2011, 23:14

    Παράθεση:

    Το μέλος wilma στις 21-01-2011 στις 21:22 έγραψε...

    ...Όσο για το στήθος της αοιδού, διόλου μην κοροϊδεύετε, αποδεδειγμένα το μεγάλο, και κατα προτίμηση σιλικονάτο στήθος, βοηθά την φωνή, δημιουργεί ισχυρότερο ηχείο και δίνει μια χροιά ερωτισμού.

    Βρε...λές????


    pastella
    22.01.2011, 17:11

    Κοίτα δημοτικότητα το θέμα για την Ευδοκία Ράπτη. Ούτε συζητήσεις για συναυλιάρες δεν έχουν τόση απήχηση.

    Μήπως να το πάμε στην κατηγορία με τα ανάλαφρα; Έχετε ξεφύγει.{#emotions_dlg.oops}


    Kristalo
    23.01.2011, 21:53

    Απαπαπααα!!!! Γιατί ρε παιδιά έχετε στραβώσει τόσο; Το τραγούδι μια χαρά ήταν ..η κοπελιά γούσταρε να βγει όπως βγήκε...ο μάνατζερ μια διαφήμηση ήθελε να κάνει και σεις βαλθήκατε να τον λιντσάρεται με την μεταφορική έννοια πάντα. Που ζούμε; Τι να κάνουμε εκτός από το έντεχνο, το ροκ, το μέταλ κτλ υπάρχει και το λαικό αν μπορώ να το βάλω σ΄αυτην την κατηγορία και από τους καλλιτέχνες του είδους που ξέρω επώνυμοι και μη όλοι έτσι κυκλοφορούν στην πίστα (αυτά για τους σχολιασμούς περί του ημίγυμνου). Οσο για τα στήθη σιλικονάτα η μη, δικά της είναι και ότι θέλει ας τα κάνει. Μπααααα! Αυτό σας πείραξε τώρα. Οσο για την φωνή μια χαρά ήταν και αν μπορεί όπως μπορεί, ευχή είναι να πετύχει αφού το επιθυμεί...γιατί να γίνω κακιά; Οσο για τον μάνατζερ καλά κάνει και διαφημίζεται, αυτή είναι η δουλειά του......όπως μπορεί ο καθένας παιδιά! Αν δεν αρέσει, λέμε δεν μας αρέσει και κόβουμε τα κακοπροαίρετα σχόλια....Νικο και Γιώργο λίγο που σας γνωρίζω δεν νομίζω πως έχετε δικιο που μαρσάρατε τόσο με το συγκεκριμένο θέμα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kristalo στις 23-01-2011 21:56 ]


    antwnispatra
    24.01.2011, 14:33

    Συμφωνώ απολύτως.Άσχετα με την ποιότητα του κομματιού,όπως αναφέρθηκε και νωρίτερα,νισάφι πια με το θάψιμο.


    ixthis
    12.03.2011, 17:49

    Κύριε μανατζερ δε ξέρω πως σας λενε και τι κανετε και ουτε θέλω να μάθω και βεβαίως σου αναγνωρίζω το δικαίωμα να ποστάρεις οτι γουστάρεις . Αλλά η φοτο με το ενδυματολογικο της κυρίας δε μας αφορά για ευνόητους λόγους .Εκτός εαν συμβάλει κάπου στο τραγούδι ερμηνευτικά ενοω.Αλλα δε νομίζω τοσο μεταφυσική να παίζει εδω. Βεβαίως καταλαβαίνω οτι δε σε νοιαζει κι ολας γιατι ειναι φανερή η διαθεσή σου να διαφιμήσεις απλως..........

    Θα σου πω κάτι που σίγουρα θα γελάσεις ....αντε να σε διασκεδάσω και λίγο

    ο ΚΡΙΣΝΑΜΟΥΡΤΙ δε ξέρω αν τον ξέρεις ειχε πει σε νοσηρες κοινωνίες δε μπορούν να υπάρξουν υγιείς θεσμοι.

    Αντε και καλές πωλήσεις Innocent


    ApostolisArmagos
    12.03.2011, 22:10
    O καθένας έχει την άποψή του.Καλησπέρα%