ελληνική μουσική
    524 online   ·  210.834 μέλη
    tiagrat
    24.02.2005, 16:45
    gia peite merikous tragoudistes pou sti poria tis karieras tous DEN eixan ''FREE DRUGS''?

    kai ellines kai xenous.
    jorge
    24.02.2005, 22:16
    Τι εννοείς;
    composer
    24.02.2005, 22:36
    Όντως πρέπει να μας εξηγήσεις τι εννοείς tiagrat γιατί μπαίνουμε σε βαθιά νερά με μια τέτοια κουβέντα....πρέπει δηλαδή να είμαστε σίγουροι σε αυτά που λέμε
    piterpiano
    24.02.2005, 22:45
    kserw enan ellina poly megalo se fhmh thn teleftaia dekaetia.eixa paei spiti tou ws voithos ilektrologou me enan theio mou k fainotan san na taksideve poly makria...

    vevaia den mporw na pw onoma,den kserw an me pairnei,mpolikoi oi roufianoi opote...
    jorge
    24.02.2005, 22:47
    Ωραία. Αλλά τι ακριβώς θέλεις να σου πούμε ΕΜΕΙΣ;
    piterpiano
    24.02.2005, 22:58
    tipota kalitera na to klisoume twra kai as sizitame ta omorfa ths mousikhs
    tiagrat
    25.02.2005, 00:20
    thelo na po, poioi tragoudistes pesan sta narkotika?

    pianopassion
    25.02.2005, 00:37
    Καλημέρα. Τι ακριβώς είναι τα «free drugs»?
    mirmigaki
    25.02.2005, 02:38
    δεν μου αρέσει το ύφος αυτού του θέματος, ως γιατρός, ως ακροάτρια και ως φίλη κάποιων νέων καλλιτεχνών θέλω να δηλώσω τη δυσαρέσκειά μου!
    composer
    25.02.2005, 02:47
    Quote:

    Το μέλος mirmigaki στις 25-02-2005 στις 02:38 έγραψε:

    δεν μου αρέσει το ύφος αυτού του θέματος, ως γιατρός, ως ακροάτρια και ως φίλη κάποιων νέων καλλιτεχνών θέλω να δηλώσω τη δυσαρέσκειά μου!





    Πιστέυω mirmigaki ότι το μέλος που άνοιξε αυτό το θέμα δεν ήθελε να προσβάλει κάποιους καλλιτέχνες απλά ήθελε να θίξει ένα θέμα ίσως να υφίσταται αλλά δεν πρέπει να κατακρίνουμε κανέναν για τις προσωπικές του επιλογές.

    Οπότε πιστεύω και εγώ ότι δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την κουβέντα(γνώμη μου)
    vouliakis
    25.02.2005, 02:53
    Βρε παιδιά, μήπως εννοούσε τα free pres c r i p tion drugs που μας σπάνε τα νεύρα στα spam μηνύματα?
    tiagrat
    25.02.2005, 14:45
    De tha katso tora na apologitho giati aniksa ena tetio thema.opoios ithele apantouse aplo itan.

    tora oso afora ti protasei mou (gia peite merikous tragoudistes pou sti poria tis karieras tous DEN eixan ''FREE DRUGS''?)
    to ''FREE DRUGS'' einai mia frasi pou i metafrasi tou einai ''KATHOLOU NARKOTIKA'' diladi oxi sta narkotika.

    kai eipa ego, pioi tragoudistes den eixan ypostiriksei afti ti frasei ,kai oti pesan sta narkotika telika.

    Avta
    rapunzel
    25.02.2005, 15:01
    Η σωστή ερώτηση θα ήταν: "Ποιοί ΔΕΝ πέσανε στα ναρκωτικά". Είτε μας αρέσει, είτε όχι, η καλλιτεχνία πολλές φορές συνεπάγεται ελευθεριότητα, ή αν το θέλετε, "ευρύτερη αντίληψη των πραγμάτων" και...ναρκωτικά. Τώρα τί να λέμε για ναρκωτικά, σίγουρα έχεις ακούσει και για τη δεκαετία του 70, και για τους ρεμπέτες και για τους "καταραμένους" έλληνες ροκάδες (Ασιμος, Σιδηρόπουλος), και για τα πρόσφατα "είδωλα" της νεολαίας που παραστρατούν (ποιοτικοί και μη). Αλλά τί νόημα θα είχε να παραθέσουμε ονόματα; (άσε που τα bytes δε θα τ΄αντέξουν...)
    DeLaSane
    25.02.2005, 15:31
    Mallon den htan toso aplo na apanthsei kaneis afou to thema den to etheses swsta. "Free drugs" shmainei dwrean narkwtika. Isws an egrafes "free of drugs" na phgaine to myalo mas ekei pou itheles.

    Tha symfwnhsw me to prohgoumeno post. To thema einai geniko kai sigoura den tha vgaloume akrh. Ta narkwtika einai meros ths koultouras pollwn eidwn mousikhs, kai epishs kai meson apodoshs. To "giati" einai ektenes kai sigoura diforoumeno.

    Emptiness, emptiness how do I search for you
    Empty everything and strip the walls
    make them colorless, invisible


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: DeLaSane on 25-02-2005 15:32 ]
    thanasis1987
    06.03.2005, 21:42
    Δεν πιστευω οτι η/ο tiagrat εννοουσε την ακριβη μεταφραση αλλα την ελευθερη γι 'αυτο και ετεθη ετσι το ζητημα (πςςς τι βγαζω σημερα???)




    soadF
    15.02.2006, 21:04
    Εμένα πάντως μου αρέσει το θέμα όσο για το ποιοί τραγουδιστές παίρνουν ή έπερναν ναρκωτικά, άστο καλύτερα, δεν θα τελειώσω ποτέ !!! Θα ήταν καλύτερα αν ρωτούσες ποιοι ΔΕΝ παίρνουν ! Αν το ρωτούσες δεν θα είχα απάντηση, επειδή δεν υπάρχει απάντηση