ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.844 μέλη

    Μουσική εκπαίδευση σε μεγάλη ηλικία

    fly-high
    12.02.2011, 22:52

    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα Smile

     

    Είμαι 20 χρονών και θέλω να ξεκινήσω κάποιο μουσικό όργανο σε ερασιτεχνικό επίπεδο, δηλαδή να παίζω μόνος μου ή σε κάποια παρέα.Θα ήθελα κατά το δυνατόν να αποφύγω θεωρίες και πολύ δυνατή εκπαίδευση διότι αφενός λόγω σχολής δεν υπάρχει αρκετός χρόνος και αφετέρου όπως είπα ενδιαφέρομαι να παίζω ερασιτεχνικά.

    Το πρόβλημά μου είναι πως δεν είμαι σίγουρος αφενός για το ποιο μουσικό όργανο να επιλέξω και αφετέρου για το αν όλα τα μουσικά όργανα προσφέρονται για ερασιτεχνική ενασχόληση χωρίς θεωρίες κλπ.

     

    Εμένα μου αρέσει πολύ η ιρλανδική folk σε συνδυασμό με rock και αυτό γιατί περιλαμβάνει βιολιά και φλάουτα που μαζί βγάζουν τρομερο ήχο αλλά δεν αποκλείω και κιθάρα ή μπάσο!

     

    Θα ήθελα βασικά να ρωτήσω αν προσφέρονται όλα τα παραπάνω όργανα για ερασιτεχνική ενασχόληση,δηλαδή για όχι πάνω από 1 μάθημα την εβδομάδα και αποκλειστικά πρακτική εκπαίδευση.

    Και αν έχετε και κάποια συμβουλή ευπρόσδεκτη Smile


    ThePinkPanther
    17.02.2011, 12:26
    Πιστευω οτι οποιο οργανο και να διαλεξειs να μαθεις να παιζεις, θα μπορεσεις να βρεις και καποιον να σε διδαξει. Απ'οτι διαβαζω στο μηνυμα σου ομως, δεν εχεις κατασταλλαξη σε ενα οργανο και δεν ξερω τι ειδους συμβουλη θα σε βοηθησει να διαλεξεις. :)
    axilleas23
    08.04.2011, 04:24
    Εγώ πάντως σου προτείνω το Αρμόνιο!
    sevensecrets
    14.04.2011, 15:30
    Η μπορεις να μαθεις ακορντεον!!! η σαξοφωνο τωρα που ανεβαινουν κ οι πωλησεις σε ελληνικες ερωτικες ταινιες, να παιζεις μουσικα χαλια σε τετοιες