ελληνική μουσική
    498 online   ·  210.822 μέλη

    6ο Live: Εντυπώσεις, Φωτογραφίες, Video

    Enjoy2Music
    16.02.2011, 16:26
    Πολύ όμορφες στιγμές! και πολλά μπράβο σε όλους που βοήθησαν για να γίνει το live Άκουσα το live από το ραδιόφωνο του MusicHeaven και πραγματικά ήταν μια πολύ καλή ιδέα για εμάς που δεν μπορέσαμε να είμαστε εκεί Ραντεβού στο 7 live
    antwnispatra
    16.02.2011, 16:26

     

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 16-02-2011 στις 14:18 έγραψε...
    (ΥΓ1. το προηγούμενο σχόλιο δεν ήταν ασέβεια στην γνώμη σου...ήταν προτροπή να δεις λίγο θετικά έστω το παλαιστινιακό (επιμένω στυλιστικά) κασκόλ του Ντομάστερ)



    Ο Ντομάστερ(κύριος Νεκταρίνι) έκλεψε την παράσταση όπως αναμενόταν.Μπορεί να μην ανέβηκε καν στη σκηνή,αλλά κατάφερε να μετατρέψει σε σκηνή.κάθε μέρος που έδωσε το παρών.

    Το κασκόλ του μάλλον το έκλεψαν οι αναρίθμητες θαυμάστριες που τον ανακύρηξαν σε νέο Σάκη Ρουβά και τραβούσαν οποιαδήποτε ενδυματική παρέμβαση είχε κάνει!


    -----------------
    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 16-02-2011 16:27 ]


    mary_omikron
    16.02.2011, 16:27

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16-02-2011 στις 16:09 έγραψε...

    Μου έχω δώσει ολιγοήμερη άδεια, αλλιώς να δείτε τι θα γινόταν


    antwnispatra
    16.02.2011, 16:42

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16-02-2011 στις 16:09 έγραψε...

    Μου έχω δώσει ολιγοήμερη άδεια, αλλιώς να δείτε τι θα γινόταν

    Άδεια από την τρέλα και τα χόμπυ δεν υπάρχει κύριος.Είπαμε,το εργασιομανής δεν ταιριάζει,άρα ούτε και η άδεια.Να σηκώσεις την αεροπορία(βλ.Κουκουβάγγος) να καθαρίσει!


    SakisKouroupos
    16.02.2011, 17:14

    Κατ αρχας να συγχαρώ το ΜΗ για την εκδήλωση αυτή που σκοπός του ήταν να ακουστούν οι μουσικές εκτελέσεις κάποιων δημιουργών, να ακουστούν οι μουσικοί .....αλλά και να γνωρίσουμε και να συναντήσουμε άτομα αξιόλογα που μιλάμε χωρίς να τους ξέρουμε..... Συγχαρητήρια στον διοργανωτή του ΜΗ και σε όλους τους υπόλοιπους για την διοργάνωση ,εκτέλεση ,ηχοληπτική προσφορά και αναμετάδοση από τον σταθμό του ΜΗ Ολοι έκαναν την προσπάθειά τους και απέδωσαν ανάλογα με τις εμπειρίες και την μουσική τους εκπαίδευση και σε όλους αξίζει ένα μπράβο !!!! Εκείνους όμως που κατά την προσωπική μου γνώμη ξεχώρισα χωρίς να έχω έρθει από την πρώτη στιγμή και χωρίς να κάτσω μέχρι τέλους ήταν.... Εκπληξη ο παραγωγός ALPHAWOLF , στη συνέχεια οι Maconda,X Darawish,Colpo GROSSO ,DEOS πάντα, Kay k the schooldrivers πολύ δυναμικοί και τέλος Ο Κλεάνθης με την Ερωφίλη σαν επίλογος. Γιατί μετά από αυτό έφυγα λόγω ώρας ,αλλά και πιστεύοντας ότι στο σημείο που ακούστηκε ,αν υπήρχαν δυναμικά συγκροτήματα μετά θα ήταν τελείως θαμένος Ενώ έτσι σαν επίλογος έκλεινε πιο ευχάριστα με τις αισθησιακές φωνές του Κλεάνθη και της Ερωφίλης .Ευχαριστώ το ΜΗ για όλα !!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SakisKouroupos στις 16-02-2011 17:16 ]


    Kay
    16.02.2011, 17:17

    Παράθεση:

    Το μέλος SakisKouroupos στις 16-02-2011 στις 17:14 έγραψε...

    Κατ αρχας να συγχαρώ το ΜΗ για την εκδήλωση αυτή που σκοπός του ήταν να ακουστούν οι μουσικές εκτελέσεις κάποιων δημιουργών, να ακουστούν οι μουσικοί .....αλλά και να γνωρίσουμε και να συναντήσουμε άτομα αξιόλογα που μιλάμε χωρίς να τους ξέρουμε..... Συγχαρητήρια στον διοργανωτή του ΜΗ και σε όλους τους υπόλοιπους για την διοργάνωση ,εκτέλεση ,ηχοληπτική προσφορά και αναμετάδοση από τον σταθμό του ΜΗ Ολοι έκαναν την προσπάθειά τους και απέδωσαν ανάλογα με τις εμπειρίες και την μουσική τους εκπαίδευση και σε όλους αξίζει ένα μπράβο !!!! Εκείνους όμως που κατά την προσωπική μου γνώμη ξεχώρισα χωρίς να έχω έρθει από την πρώτη στιγμή και χωρίς να κάτσω μέχρι τέλους ήταν.... Εκπληξη ο παραγωγός ALPHAWOLF , στη συνέχεια οι Maconda,X Darawish,Colpo GROSSO ,DEOS πάντα, Kay k the schooldrivers πολύ δυναμικοί και τέλος Ο Κλεάνθης με την Ερωφίλη σαν επίλογος. Γιατί μετά από αυτό έφυγα αλλά πιστεύοντας ότι στο σημείο που ακούστηκε ,αν υπήρχαν δυναμικά συγκροτήματα μετά θα ήταν τελείως θαμένος Ενώ έτσι σαν επίλογος έκλεινε πιο ευχάριστα με τις αισθησιακές φωνές του Κλεάνθη και της Ερωφίλης .Ευχαριστώ το ΜΗ για όλα !!!!

     

    Να το καλύτερο και το πιο συνοπτικό σχόλιο για όλη τη βραδιά. Μόνο συγχαρητήρια - τα υπόλοιπα είναι λόγος να γίνεται. Γειά σου Σάκη με την ουσιαστική παρεμβασή σου.


    cineboy
    16.02.2011, 17:45

    Την ουσία ο κάθε ένας, μπορεί να την αντιλαμβάνεται διαφορετικά, όπως διαφορετικά επίσης μπορεί να αντιλήφθηκαν τα ακούσματα και τα μυνήματα των τραγουδιών....(όσοι τα έλαβαν...), τα περίπου 500 ζευγάρια αυτιών που ήταν εκεί.

    Γιά παράδειγμα θα έλεγα, πως γιά εμένα η ουσία δεν είναι να βγαίνεις και να τραγουδάς, αλά πως το κάνεις και τι λές.

    Προσωπικά έμεινα εκεί μέχρι και το τέλος, και θα έκανα το ίδιο ,ακόμη και εαν τελειώναμε στις 6 το πρωί, αν και είχα ταξίδι μετά στην επαρχία οδικώς και στην συνέχεια τις πρώτες πρωινές ώρες, εργασία.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 16-02-2011 17:47 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 16-02-2011 17:49 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 16-02-2011 17:50 ]


    NikosRoman
    16.02.2011, 18:31

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 16-02-2011 στις 16:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16-02-2011 στις 16:09 έγραψε...

    Μου έχω δώσει ολιγοήμερη άδεια, αλλιώς να δείτε τι θα γινόταν



    {#emotions_dlg.oops}


    skordalis21
    16.02.2011, 18:33

    Παράθεση:

    Το μέλος brees21 στις 16-02-2011 στις 11:48 έγραψε...

    Καλημέρα και απο εμένα

    Ζητώ συγνώμη γιατί με αυτό που θα πω θα σας στενοχωρήσω λίγο. Σπάνια κάνω παρεμβάσεις . Θέλω λοιπόν να εκφράσω ενα παράπονο  προς την ομάδα που κάνει την  επιλογή των συγκροτημάτων που παίζουν. Δεν ξέρω εαν το έχετε παρατηρήσει , αλλά σε κανένα live του MUSICHEAVEN δεν έχει εκπροσωπηθεί το Metal. Δεν αναφέρομαι βέβαια σε ακραίο metal το οποίο εκ των προτέρων ξέραμε οτι δεν θα εκπροσωπηθεί. Ισως ενα metal σχήμα έδινε μια άγρια ομορφιά τη Κυριακή. Εάν κάνω λάθος παρακαλώ κάποιος να με διορθώσει. Αλλα είναι λιγάκι άδικο να μην εκπροσωπείται ένα είδος μουσικής το οποίο αποτελεί κομμάτι του παζλ το οποίο αποκαλούμε μουσική.  Ελπίζω σε επόμενες εκδηλώσεις της κοινότητας να αποκατασταθεί αυτή η αδικία. Κ συγνώμη αν σας στενοχώρησα, δεν έχω διάθεση να σας θίξω, παρά να εκφράσω το παράπονό μου.

     



     

    χμμμ


    pastella
    16.02.2011, 19:51

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 16-02-2011 στις 01:51 έγραψε...

    ...και την ακόλουθη "πειραγμένη" version (ως video-comic, με πολύ-πολύ αγάπη όμως στο Jorge, την Pastella, το Deos και το Sympethero). Ελπίζω να γελάσετε και να μη με κυνηγάτε!!! Τουλάχιστον το ξύλο από τη Στέλλα (προς το παρόν) το γλυτώνω, μια και είναι 500 χιλιόμετρα μακριά... Από τους άλλους, η αλήθεια είναι, δεν αισθάνομαι και αρκετά ασφαλής...

    ...


     

    Χάρη,

     

    εκείνη την ώρα δεν ξέρεις πως κρατήθηκα να μην σταυρώσω τα χέρια μπροστά μου και να κατεβάσω τα μούτρα σαν μωρό που δεν μου κάναν το χατήρι... {#emotions_dlg.nono}

     

    Δεν ξέρω για τους άλλους 3, εγώ πάντως γέλασα με την ψυχή μου {#emotions_dlg.thumbup}


    AR-ON
    16.02.2011, 20:25

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 16-02-2011 στις 19:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 16-02-2011 στις 01:51 έγραψε...

     

    ...και την ακόλουθη "πειραγμένη" version (ως video-comic, με πολύ-πολύ αγάπη όμως στο Jorge, την Pastella, το Deos και το Sympethero). Ελπίζω να γελάσετε και να μη με κυνηγάτε!!! Τουλάχιστον το ξύλο από τη Στέλλα (προς το παρόν) το γλυτώνω, μια και είναι 500 χιλιόμετρα μακριά... Από τους άλλους, η αλήθεια είναι, δεν αισθάνομαι και αρκετά ασφαλής...

     

    ...

     


     

     

     

    Δεν ξέρω για τους άλλους 3, εγώ πάντως γέλασα με την ψυχή μου {#emotions_dlg.thumbup}



    Αφού παιδί μου εσείς οι βόρειοι είστε υπεράνω, πάντα το έλεγα! {#emotions_dlg.beer}

    Να 'σαι καλά βρε Στέλλα, το 1/4 του φόβου μου έφυγε (με το Jorge να δω πως θα καθαρίσω...{#emotions_dlg.helpsmilie})

    Deos & Sympetheros δεν έχουν ακόμη εκφραστεί, όπου κυκλοφορώ λοιπόν συνεχίζω να φυλάγομαι! {#emotions_dlg.crying}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 16-02-2011 20:37 ]


    AR-ON
    16.02.2011, 21:09

    Και μετά τα βίντεο preparation, intro και intro-comic, μπαίνουμε στο κυρίως πρόγραμμα!!!

    Πρώτος στη σκηνή ανέβηκε ο Απόστολος Μελής με την κιθάρα του και τη Τζένη Σουλκούκη (ελπίζω να μην άκουσα λάθος το όνομα) στο πιάνο και τη 2η φωνή.

    Απολαύστε! {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.clap}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 20-02-2011 22:03 ]


    AR-ON
    16.02.2011, 21:14

    Δεύτερο σχήμα, οι ΟΝΟΜΑ, με leader τον Alfawolf (σημειώνεται τα ολιγομελή σχήματα 1 ως 3 άτομα έπαιξαν από 2 κομμάτια και τα πολυμελή 3).

    Οι συμμετοχές των ΟΝΟΜΑ ήταν οι εξής:

    Ειδικά στο "Για το καλό μου", ο Νικόλας τα σπάει! Α, απόψε έχει γενέθλια, οπότε το upload αυτό είναι κι ένα δωράκι γενεθλίων.

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!{#emotions_dlg.beer}


    cineboy
    16.02.2011, 21:31
    Χρόνια πολλά και καλά Νικόλα.
    STRATOSDIAMANTIS
    16.02.2011, 22:13

    Ηταν μιά βραδιά γεμάτη μουσικές και ήχους ...άρα ζωντανή !!! Πάντα υπάρχουν θετικά και αρνητικά

    τα οποία είναι περίπου τα ίδια σε τέτοιο είδους δρώμενα .

    Χριστόφορος Κροκίδης με συγκίνησε.......

    Μου άρεσαν επίσης ο Απόστολος Μελής , ο Ακάλεστος,ο Γιάννης Νανόπουλος (οχι μόνο επειδή έπαιξα μαζί του)

    οι Colpo Grosso και οι Kay and the Schooldrivers. Ολοι οι μουσικοί κατα την ταπεινή μου άποψη ήταν τεχνικά

    τουλάχιστον τέλειοι και  αυτό πριν απο κάποια χρόνια δεν υπήρχε .

    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!


    AR-ON
    16.02.2011, 22:16

    Επόμενο σχήμα οι πραγματικά υπέροχοι ON THE ROAD από τη Θεσσαλονίκη!

    Τους παρουσιάζει ο ένας και μοναδικός Philip Smissssss!!!{#emotions_dlg.yes}

    ΥΓ: στο σημείο που ξεκινούσαν οι ON THE ROAD, διαπίστωσα ότι το κουτί με τα 10 dvd που είχα φέρει για τη dvd-cam με την οποία βιντεοσκοπούσα το live (ενώ παράλληλα εκπέμπαμε στο Radio Musicheaven με τον Alfawolf), είχε μέσα όχι 10 άδεια, αλλά 8 γεμάτα dvd και μόνο 1 άδειο + όσο υπόλοιπο είχε μείνει σ' αυτό ήδη μέσα στη videocamera. Καθώς υπήρχε άλλη βιντεοσκόπηση, επικεντρώθηκα στην κάλυψη από το ράδιο και στο κάλεσμα μελών από τις μπάντες που ολοκλήρωναν την εμφάνισή τους ώστε να περνάνε από την εκπομπή για μια καλησπέρα στους ακροατές. (A, ειδικά για το τελευταίο, μην ξεχάσω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα την Eleni και το Γιάννη που τους "τσιμπάγανε" πριν απομακρυνθούν). ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: από τους On the Road και μετά και καθώς δεν μπορούσα να τα προλάβω όλα, δεν είχα το νου μου στη δική μου κάμερα και ό,τι έγραψα και θ' ανεβάσω από δω και στο εξής είναι τελείως τυχαίο. Το λέω για να μην παραπονεθούν όσοι δεν κατάφερα προσωπικά να τους καλύψω. Όμως έχουν βιντεοσκοπηθεί οι πάντες και κάποια στιγμή οι υπεύθυνοι του site φαντάζομαι ή θα ανεβάσουν εδώ ή θα σας διαθέσουν με κάποιο τρόπο το υλικό. Μη νομίζετε, τρώει πολλές ώρες η επεξεργασία του και όλα γίνονται υπό εθελοντική βάση (η αγάπη δε λείπει, ο χρόνος λείπει...)


    mary_omikron
    16.02.2011, 22:17

    Οντως τα σπάει ο Νικόλας...!!

    Νικόλα Χρόνια Πολλά και καλά... να σε χαιρόμαστε{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}


    mixalis-kleanthis
    16.02.2011, 22:34

    {#emotions_dlg.beer} να ζήσεις Νικόλα και χρόνια πολλά {#emotions_dlg.thumbup}

    ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ!!!!!!!!!!!!


    SakisKouroupos
    16.02.2011, 22:48

    Σου εύχομαι Χρόνια Πολλά , Υγεία και επιτυχίες !!!!!{#emotions_dlg.beer}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SakisKouroupos στις 16-02-2011 22:50 ]


    sympetheros
    16.02.2011, 23:07

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 16-02-2011 στις 01:51 έγραψε...

    Λοιπόν, μετά το "Preparation", έτοιμο και το "Intro" του 6ου ΜΗ Live. Σε δύο μάλιστα version.

    Την απλή:

    ...

    ...και την ακόλουθη "πειραγμένη" version (ως video-comic, με πολύ-πολύ αγάπη όμως στο Jorge, την Pastella, το Deos και το Sympethero). Ελπίζω να γελάσετε και να μη με κυνηγάτε!!! Τουλάχιστον το ξύλο από τη Στέλλα (προς το παρόν) το γλυτώνω, μια και είναι 500 χιλιόμετρα μακριά... Από τους άλλους, η αλήθεια είναι, δεν αισθάνομαι και αρκετά ασφαλής...

    ...

    Άντε και σιγά σιγά θα ετοιμάζω και αποσπάσματα από τις μπάντες (όμως Jorge, δεν έχω στα χέρια μου δείγμα από όλους, φαντάζομαι ο bro να επιληφθεί :)



    Εμένα μ έριξες στα μαλακά Xάρη Μοντeer Aron!

    Απο μένα 10 για το μονταζ επίσης  10 για τα ειδικά εφέ  και περνάς στην επόμενη φάση με άνεση!

    Εριξες άπλετο φως και το μαχαίρι του ρεπόρτερ που χώνει του μύτη του παντού έφτασε μέχρι το κόκκαλο για ακόμα μια φορά!

    ετοιμος για νέες περιπέτειες ο'' Ο Χάρης Μοντερ-Αρόν και η φονική Ζέρμπερα'' στους κινηματογράφους!