ελληνική μουσική
    618 online   ·  210.833 μέλη

    Στο Δημόσιο 4 σπίτια και τα πνευματικά δικαιώματα του Βοσκόπουλου

    jorge
    22.03.2011, 17:07

    Μέχρι στιγμής, στα χέρια του Δημοσίου έχουν περάσει μετά από κατάσχεση τρία διαμερίσματα του τραγουδιστή επί της 3ης Σεπτεμβρίου, δύο κτίσματα στον Άγιο Ιωάννη Θεολόγο Μαλεσίνας μέσα σε οικόπεδο τεσσάρων στρεμμάτων, αλλά και όλα τα πνευματικά δικαιώματα του Τόλη Βοσκόπουλου από τα τραγούδια του.

    Επίσης, «μάχη», για να κρατήσει στην κυριότητά του το πατρικό του σπίτι, που βρίσκεται στον Κορυδαλλό, δίνει ο τραγουδιστής Τόλης Βοσκόπουλος, που βλέπει περιουσιακά του στοιχεία να περνούν το ένα μετά το άλλο στα χέρια του Δημοσίου, εξαιτίας των βεβαιωμένων οφειλών του προς την Εφορία, που φτάνουν περίπου τα 5,5 εκατ. ευρώ.

    Το πατρικό σπίτι του τραγουδιστή, επί των οδών Έκτορος και Διογένους, πρόκειται να βγει σε πλειστηριασμό στις 6 Απρίλιου. Η σχετική απόφαση ελήφθη από την ΙΓ’ Εφορία Αθηνών και ο πλειστηριασμός πρόκειται να γίνει στο Ειρηνοδικείο Νικαίας. Το ακίνητο βρίσκεται σε οικόπεδο 690 τ.μ, εντός του οποίου υπάρχουν και άλλα παλαιά κτίσματα, συνολικού εμβαδού 267,8 τ.μ., αντικειμενικής αξίας 365.960 ευρώ, εμπορικής 839.000 ευρώ. Η πρώτη προσφορά ορίζεται στις 664.000 ευρώ.

    (από το Πρώτο Θέμα)

     

    Δεν βλέπω δυστυχώς να γλιτώνει τη φυλακή...





    επισυναπτόμενα: 77777777.jpg 
    icedbird
    22.03.2011, 18:00
    to dystixws giati to prostheses sto telos??? 5 misi ekatomiria xrostaei kai einai exw tosa xronia logo politikwn syndesewn pou eixe... dld o allos pou xrostaei 30.000 kai paei mesa einai koroido?
    antwnispatra
    22.03.2011, 18:58
    Το δυστυχώς ήταν στο άρθρο ή το πρόσθεσες εσύ Γιώργο?
    pastella
    22.03.2011, 19:23
    Κριμα για έναν τραγουδιστή σαν τον Τόλη να ξεφτιλίζεται έτσι... Από την άλλη, πότε θα βάλουν μέσα κανέναν πολιτικό;
    antwnispatra
    22.03.2011, 19:34
    Κρίμα για έναν που έκλεβε τόσα χρόνια?Μαζί σου να τα κάνουν και σε πολιτικούς,αλλά κρίμα γιατί?
    periigitis
    22.03.2011, 20:34

    Το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ (σαν κόμματα) που έπαιρναν μίζες πότε θα κάτσουν στο σκαμνί; Πότε θα δώσουν λόγο για τα κλεμένα λεφτά των Ασφαλιστικών Ταμείων των Δήμων, των Νοσοκομείων και τα ελλείμματα των ΔΕΚΟ;

    Πότε θα δώσουν λόγο αυτοί που έδιναν τις μίζες και μετά υπερτιμολογούσαν τα έργα; Ξένοι και ντόπιοι κεφαλαιοκράτες καθώς και το Γερμανικό, Γαλλικό κλπ δημόσιο;

    Πότε θα μπει χέρι στις τράπεζες που έχουν κατακλέψει τον Ελληνικό λαό και αγνοοούν ακόμη και αποφάσεις δικαστηρίων; 

    Δεν με συγκινεί η περίπτωση Βοσκόπουλου. Έτσι κι αλλιώς δεν πιστεύω ότι θα πραγματοποιηθεί τίποτα απο όσα ακούγονται!!!

    ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΊΝΑΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΣΑΣ!!!


    skordalis21
    22.03.2011, 23:23
    Για τα ματια του κοσμου..... Δε μας πειθετε κυριοι....
    reteos
    22.03.2011, 23:41

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 22-03-2011 στις 23:23 έγραψε...

    Για τα ματια του κοσμου..... Δε μας πειθετε κυριοι....

    Σε τι δεν μας πείθουν ;


    jorge
    22.03.2011, 23:45
    Το "δυστυχώς" πήγαινε για τα μυαλά που κουβαλάει ο Βοσκόπουλος. Τόσα χρήματα, τόση δόξα, μα τόσο λίγο μυαλό... Ασφαλώς και είμαι υπέρ του να τον κλείσουν μέσα εφόσον δεν εχει χρήματα να ξεπληρώσει το χρέος του.

    Και δεν συμφωνώ καθόλου με όσους γιουχάρουν τη μοναδική φορά που το ελληνικό κράτος εισπράτει χρήματα από κάποιον μεγαλοοφειλέτη. Είναι μια αρχή. Περιηγητή, δεν "ακούγεται" κάτι, μιλάμε για γεγονότα. Του πήραν τα σπίτια, πάει τελείωσε.
    skordalis21
    22.03.2011, 23:51

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 22-03-2011 στις 23:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 22-03-2011 στις 23:23 έγραψε...

    Για τα ματια του κοσμου..... Δε μας πειθετε κυριοι....

    Σε τι δεν μας πείθουν ;



     

    Στο οτι δεν αποδιδεται τα του καισαρος το καισαρι, λογω οτι η συζυγος του ειναι πρωην υπουργος. Ουδεποτε κανενα μεγαλο ψαρι δε πιαστηκε, κ αποτελει κινηση εντυπωσιασμου το ολο σκηνικο. Κανουν κ καλα ντα το Βοσκοπουλο ενω αλλοι ειναι εξω κ αλωνιζουν.  Μα για ανοητους μας εχουν αραγε? Αναλωσιμο θυμα ο Βοσκοπουλος ειναι γι αυτους. Κ γι αυτο κραζω, διοτι δε βγηκε κανεις να πει πχ οτι εχει και  κατασχουμε κ τοσα μαυρα λεφτα.


    -----------------
    Dont worry, be fteki

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : skordalis21 στις 23-03-2011 00:11 ]


    pastella
    22.03.2011, 23:52

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 22-03-2011 στις 19:34 έγραψε...

    Κρίμα για έναν που έκλεβε τόσα χρόνια?Μαζί σου να τα κάνουν και σε πολιτικούς,αλλά κρίμα γιατί?

    To κρίμα σε συνάρτηση με όσα γράφει ο Γιώργος στο τελευταίο του ποστ. Οχι γιατί λυπάμαι επειδή υπήρξε μεγάλος τραγουδιστής.


    periigitis
    23.03.2011, 00:03

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-03-2011 στις 23:45 έγραψε...

    Το "δυστυχώς" πήγαινε για τα μυαλά που κουβαλάει ο Βοσκόπουλος. Τόσα χρήματα, τόση δόξα, μα τόσο λίγο μυαλό... Ασφαλώς και είμαι υπέρ του να τον κλείσουν μέσα εφόσον δεν εχει χρήματα να ξεπληρώσει το χρέος του.

    Και δεν συμφωνώ καθόλου με όσους γιουχάρουν τη μοναδική φορά που το ελληνικό κράτος εισπράτει χρήματα από κάποιον μεγαλοοφειλέτη. Είναι μια αρχή. Περιηγητή, δεν "ακούγεται" κάτι, μιλάμε για γεγονότα. Του πήραν τα σπίτια, πάει τελείωσε.

    Προσωπικά επίτρεψέ μου ν' αμφιβάλλω ότι θα του πάρουν στ' αλήθεια κάτι. Πριν χρόνια είχαν πει ότι του έβαλαν πρόστιμο 5,5 δεν ξέρω πόσα. Απλά τα είχαν καταλογίσει. Ποτέ δεν τα εισέπραξαν. Τα ίδια έκαμαν και οι άλλοι μ' εκείνους που πούλησαν εκείνα τα ομόλογα στα Ασφαλιτικά Ταμεία!

    Ακόμη  κι αν του τα πήραν όμως jorge μην γελιέσαι. Δεν πρόκειται για καμμιά "άρχή". Για εξιλαστήρια θύματα κι αποδιοπομπαίους τράγους ψάχνουν. Δεν αποκλείεται να βρουν και μερικούς ακόμη. Ίσως και κάποια πάλαι ποτέ πρωτοκλασάτα στελέχη που τους είναι άχρηστα πια. Αλλά μέχρις εκεί!

     


    reteos
    23.03.2011, 00:03

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 22-03-2011 στις 23:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 22-03-2011 στις 23:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 22-03-2011 στις 23:23 έγραψε...

    Για τα ματια του κοσμου..... Δε μας πειθετε κυριοι....

    Σε τι δεν μας πείθουν ;



     

    Στο οτι δεν αποδιδεται τα του καισαρος το καισαρι, λογω οτι η συζυγος του ειναι πρωην υπουργος. Ουδεποτε κανενα μεγαλο ψαρι δε πιαστηκε, κ αποτελει κινηση εντυπωσιασμου το ολο σκηνικο. Κανουν κ καλα ντα το Βοσκοπουλο ενω αλλοι ειναι εξω κ αλωνιζουν.  Μα για ανοητους μας εχουν αραγε? Αναλωσιμο θυμα ο Βοσκοπουλος ειναι γι αυτους. Κ γι αυτο κραζω, διοτι δε βγηκε κανεις να πει , κατασχουμε κ τοσα μαυρα λεφτα, κ μη μου πειτε οτι δεν εχει...



    Οι κατασχέσεις γίνονται σε ακίνητα που σαφώς αποδεικνύεται ότι αυτά ανήκουν στον οφειλέτη .Για τα μαύρα χρήματα δεν μπορώ να ξέρω αν έχει ή μη , οπότε δεν μπορώ και να εκφέρω άποψη .


    jorge
    23.03.2011, 01:10
    Επίσης να λάβουμε υπόψιν πως πρόκειται για ΣΥΖΥΓΟ επιφανούς στελέχους του κυβερνώντος κόμματος και πρώην υπουργού. Δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν, οπότε γι' αυτό λέω πως ίσως είναι μια αρχή.
    skordalis21
    23.03.2011, 02:33
    Καλα τα λες jorge αλλα φοβαμαι πως δεν ειναι η αρχη αλλα το τελος. Σταχτη στα ματια του λαου. Δε νομιζω οτι θα επακολουθησουν αλλα
    antwnispatra
    23.03.2011, 03:24

    Θέλω να πιστεύω και εγώ πως είναι μια(μικρή)αρχή.Όποιος άπλωσε χέρι,πολύ απλά πρέπει να πάει στη μπουζού για να μιλάμε λαικά.Ακόμα και στάχτη να είναι,νομίζω πως είναι πρώτη φορά που τη φέρνει ο άνεμος τόσο κοντά στο να μας τσούξει τα μάτια.

    Υ.Γ.:Είδα να χτίζουν ένα τεράστιο κτίριο...λέτε να το ετοιμάζουν για τον Πάγκαλο? {#emotions_dlg.tt2}


    reteos
    23.03.2011, 13:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikaras στις 23-03-2011 στις 11:25 έγραψε...

    Μεσα και βαθια λεμε να μην ξαναδει το φως της μερας, στην απομονωση μεχρι να τον βγαλουν τεσσερις απο το κελι

    Χαχαχαχα. Παραείσαι αυστηρός Φίλτατε Μουσικάρα . Οχι κι έτσι . Αν εφαρμοστούν τέτοιες ποινές σε οικονομικούς παραβάτες τότε στους ποινικούς (για σοβαρά αδικήματα)  τι πρέπει να γίνει ; Μην είμαστε και υπερβολικοί .


    skordalis21
    23.03.2011, 13:21

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 23-03-2011 στις 13:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Mousikaras στις 23-03-2011 στις 11:25 έγραψε...

    Μεσα και βαθια λεμε να μην ξαναδει το φως της μερας, στην απομονωση μεχρι να τον βγαλουν τεσσερις απο το κελι

    Χαχαχαχα. Παραείσαι αυστηρός Φίλτατε Μουσικάρα . Οχι κι έτσι . Αν εφαρμοστούν τέτοιες ποινές σε οικονομικούς παραβάτες τότε στους ποινικούς (για σοβαρά αδικήματα)  τι πρέπει να γίνει ; Μην είμαστε και υπερβολικοί .



     

    Να τους παρουμε το σκαλπ , χαχαχαχα


    reteos
    23.03.2011, 13:26

    {#emotions_dlg.biggrin}


    rouli726
    23.03.2011, 14:53

    Οι άναρθρες κραυγές είναι η πιο εύκολη πρόταση!

    Α ..ΟΥ...Φωνές ..κακό..μόνο και μόνο να τραβήξουμε την προσοχή των άλλων σε ένα φόρουμ?

    Έλεος δηλαδή!

    Είπαμε πρόκειται για γεγονότα,πώς αλλιως να το πούμε???Ελληνικά,νομίζω,μιλάμε όλοι,ηρεμήστε λίγο επιτέλους!

    Θα ευχηθώ κι εγώ,με τη σειρά μου,να είναι μια αρχή αυτο με το Βοσκόπουλο.Δεν πιστεύω στην Κυβέρνηση,δεν πιστέυω στις καλές προθέσεις αλλά συνεχίζω να ελπίζω ότι έστω και κάποιοι θα τιμωρηθούν.

    Και κάτι τελευταίο...εξιλαστήριο θύμα??ξέρετε τί σημαίνει θύμα???μη λέμε ανακρίβειες..!όχι και θύμα ο κλέφτης!ΗΜΑΡΤΟΝ!