ελληνική μουσική
    528 online   ·  210.844 μέλη

    Ροκ σταρ θα ήθελε να είναι ο Μπλερ

    vouliakis
    03.03.2005, 22:59
    Βρίσκεται στο «τιμόνι» της Βρετανίας τα τελευταία οκτώ χρόνια και διεκδικεί με αξιώσεις τρίτη θητεία στη Nτάουνινγκ Στριτ. Ωστόσο, ο Τόνι Μπλερ δηλώνει ότι θα προτιμούσε να είναι αστέρας της ροκ, παρά πρωθυπουργός...

    «Επιθυμούσα πάρα πολύ να τραγουδάω στη σκηνή μαζί με το συγκρότημά μου. Το λάτρευα το τραγούδι» εμπιστεύτηκε σε συνέντευξή του στο μουσικό περιοδικό Word, αποσπάσματα της οποίας αναδημοσιεύτηκαν στους Times του Λονδίνου.




    Την εποχή που ο Τόνι Μπλερ ήταν 21 χρόνων, ως φοιτητής στην Οξφόρδη, είχε μακριά μαλλία και μια ατημέλητη φράντζα που έπεφτε στο μέτωπό του, όταν ήταν ο βασικός τραγουδιστής του συγκροτήματος Ugly Rumours.

    «Και σκεφτόμουν ότι θα μπορούσα ίσως να κάνω ό,τι έκανε κι αυτός, εάν είχα λίγο ταλέντο, αλλά δεν είχα» παραδέχθηκε ο πρωθυπουργός της Βρετανίας, τονίζοντας ότι «εκείνη την εποχή είχα πραγματικό πάθος με τη ροκ μουσική. Αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα...»

    «Η μουσική είναι θείο πράγμα, πρέπει να έχει κανείς ταλέντο και μάλιστα ένα ιδιαίτερο χάρισμα που δεν το είχα, παρά το γεγονός ότι προσπάθησα απεγνωσμένα» προσέθεσε ο Τόνι Μπλερ.

    Ακόμα και σήμερα όμως, ο 51χρονος πλέον πρωθυπουργός παραδέχεται ότι στέκεται «με δέος» μπροστά σε μουσικές προσωπικότητες όπως είναι ο Ντέιβιντ Μπάουι και ο Πολ Μακ Κάρντνεϊ, δύο από τα μεγαλύτερα είδωλα της γενιάς του.

    Πηγή: news.in.gr, με πληροφορίες από ΑΠΕ/Γαλλικό

    thanasis1987
    03.03.2005, 23:38
    Τωρα δηλαδη τι μπορει να πει κανεις γι'αυτον τον ανθρωπο???


    ssakiss1
    04.03.2005, 00:16
    ειναι τρελοι αυτοι οι βρετανοι.Tony
    Sofia
    04.03.2005, 00:22
    Σάκη, αυτό ξαναπές το!!
    Όσο για τον Μπλερ..Δεν μπορώ να τον φανταστώ ως ροκ σταρ!! Αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως ίσως θα ήταν προτιμότερο...
    tiagrat
    04.03.2005, 00:28
    Bler say:to oti eimoun rock den simenei oti den mporo na rixno kai kamia bomba!


    asxeto an einai o Bush mprosta.
    MariannaP
    04.03.2005, 11:16
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 03-03-2005 στις 22:59 έγραψε:

    «Η μουσική είναι θείο πράγμα, πρέπει να έχει κανείς ταλέντο και μάλιστα ένα ιδιαίτερο χάρισμα που δεν το είχα, παρά το γεγονός ότι προσπάθησα απεγνωσμένα» προσέθεσε ο Τόνι Μπλερ.






    Κύριε Μπλερ, να σας πω εγώ γιατί δεν τα καταφέρατε...
    Τη μουσική, σαν "θείο πράγμα" που είπατε πως είναι, μπορούν να υπηρετήσουν άνθρωποι που έχουν κάποιο, έστω και στοιχειώδες, ήθος μέσα τους.
    Οταν δεν υπάρχει ίχνος ήθους σε έναν άνθρωπο τότε αυτός έχει όλα τα προσόντα για να γίνει πολιτικός!
    thanasis1987
    05.03.2005, 18:07
    Aggelina δεν πιστευω αυτο που ειπες οτι δηλαδη ενας πολιτικος δεν εχει ηθος γιατι ειναι απολυτο και λανθασμενο κατα την ταπεινη μου γνωμη! Δηλαδη ο λαος που ψηφιζει ειναι στραβος και δε βλεπει ποιος εχει ηθος και ποιος οχι? Πιστευω πως αυτον,που κατα τη γνωμη σας εχει ηθος και θα τους εκπροσωπησει σωστα, ψηφιζετε ασχετο αν στην αγγλια μονο 2 κομματα εναλλασονται στην εξουσια πραγμα αισθητα αντιδημοκρατικο! (Εγραψα ψηφιζετε επειδη εγω εχω λιγο καιρο ακομα!!!)


    tiagrat
    05.03.2005, 18:52
    Ela omos thanasi pou i Aggelina exei apolyto dikio
    den yparxi ithos stous politikous kai o laos nai einai tyflos..
    attila
    06.03.2005, 05:20
    Patws kalutera enas apotuximenos mousikos para enas egklhmatias politikos...

    Dustuxws oi polikoi einai anikhtoi...giati exoun to mono stoixeio tou SYMPANTOS pou den mporei na e3oudeterw8ei....kai auto einai h BLAKEIA.
    thanasis1987
    06.03.2005, 21:35
    Δεν πιστευω οτι εχει δικιο επειδη υπηρχαν πολιτικοι με ηθος Στεφανοπουλος (οσο ηταν ακομη βουλευτης),Γεννηματας και υπαρχουν για παραδειγμα ο Τσουρας,Λιανης,Σουφλιας.Δεν χρειαζεται να περνουμε μεμονωμενες περιπτωσεις ανηθικων εως ανηθικοτατων! Βεβαια μιλαω για την Ελλαδα στο εξωτερικο δεν ξερω.


    jorge
    06.03.2005, 22:39
    Θανάση αν δεν κάνω λάθος είσαι 17 ετών. Πως γίνεται να γνωρίζεις για πολιτικούς που έδρασαν πριν ακόμα γεννηθείς; Είναι εντελώς καλοπροαίρετη η ερώτηση, μην παρεξηγηθώ.
    thanasis1987
    06.03.2005, 22:52
    Ε διαβαζω εφημεριδες και αρθρα ακουω βεβαια και απο τους δικους μου! Και τωρα που μου ηρθε η εμπνευση , ποιος μπορει να αμφισβητησει το γεγονος οτι ο Ελευθεριος Βενιζελος ειχε ΗΘΟΣ??? (εκτος απο τους αντιβενιζελικους!!) [αυτο δε μου το ειπε ο παππους μου παντως!!!!]


    MariannaP
    08.03.2005, 13:37
    Θανάση φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά όπως όλοι γνωρίζουμε η εξαίρεση είναι αυτή που επιβεβαιώνει έναν κανόνα

    Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το "Μια σταγόνα ιστορία" του Καμπουράκη.

    Και μια συμβουλή: ποτέ μη δέχεσαι αδιαμαρτύρητα τις οποιεσδήποτε ιστορικές αναφορές γιατί την πραγματική ιστορία δε θα την μάθουμε ποτέ!
    thanasis1987
    08.03.2005, 17:22
    Καλα δεν αμφιβαλλω αλλα μολις φτιαξω τη δικη μου μηχανη του χρονου θα σας δειξω εγω!!!!! Θα σας φερω τον ιδιο και θα με πιστεψετε..! Και Aggelina, ευχαριστω για την προταση σου αυτη (του βιβλιου εννοω μην παρεξηγηθω!) και προσπαθω να διαβαζω οσο μπορω και αντεχω περισσοτερες ιστορικες αναφορες και βιβλια ωστε να εχω πιο σφαιρικη και οσο το δυνατον αντικειμενικοτερη αποψη. Αυτα!

    Και φυσικα τωρα που το προσεξα! Ειμαι καθετα,διαγωνιως και οριζοντιως αντιθετος στο οτι οι πολιτικοι ειναι βλακες.Αν ''ηντουσαν'' (οπως ελεγε η γιαγια μου τω καιρω εκεινω) βλακες δε θα τους εκλεγαμε αλλα και δε θα φταναμε οπου φτασαμε και ας ειμαστε ακομα πολυ χαμηλα.Και πως λες πως ο λαος ειναι τυφλος? Παραδειγματα υπαρχουν πολλα που αποδεικνυουν το αντιθετο. (απο τοτενες μεχρι σημερα!)




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: thanasis1987 on 08-03-2005 17:23 ]
    Sapios_is_back
    23.12.2006, 02:00
    ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ KLINTON ΓΙΑ ΣΑΞΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ LIVE.
    ΠΕΝΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΑ...


    Amelie
    23.12.2006, 02:06
    Ναι, τη Μόνικα μην ξεχάσετε! Νομίζω παίζει κλαρίνο.
    Sapios_is_back
    23.12.2006, 02:24
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 23-12-2006 στις 02:06 έγραψε...

    Ναι, τη Μόνικα μην ξεχάσετε! Νομίζω παίζει κλαρίνο.



    ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΜΟΝΙΚΑ....
    PROFBASILHS
    25.12.2006, 01:38
    Φανταστείτε το εξής


    Bush=drummer
    Blur=vocals
    Sadam=bass
    kai Kastro= guitar



    Αυτό θα ήταν μια πραγματικά εκρηκτική μπάντα...!!!!!!!!!
    Sapios_is_back
    25.12.2006, 23:39
    Παράθεση:

    Το μέλος PROFBASILHS στις 25-12-2006 στις 01:38 έγραψε...

    Φανταστείτε το εξής


    Bush=drummer
    Blur=vocals
    Sadam=bass
    kai Kastro= guitar



    Αυτό θα ήταν μια πραγματικά εκρηκτική μπάντα...!!!!!!!!!



    ΝΑΙ ΝΑΙ.
    Και special guest ο Bin Lanten στο τραγουδι "The two towers"