ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Μια ιδέα για το live.....!

    marlene
    04.03.2005, 15:31
    Μιλάγαμε χθές στο chat για το πως θα αναγνωρίσουμε το ποιος είναι ποιος στο live τουλάχιστον τα νέα μέλη.. Σκέφτηκα πως όσοι έχουμε μπλουζάκι θα ήταν μία καλή ιδέα να τυπωσουμε στην πλάτη το nickname μας.
    Πολλοί από εμάς έχουμε μιλήσει ατελείωτες ώρες αλλά πως θα γνωριστούμε μεταξύ μας;;;
    Υπάρχουν μαγαζιά που σου τυπώνουν ότι θές σε ένα Tshirt σε πολύ καλή τιμή... Νομίζω ότι θα λειτουργούσε μία χαρά αυτό...
    piterpiano
    04.03.2005, 15:38
    gamato marleneeeeeee!!!!!!!!!!egw tha to kanw.avrio paw na parw thn mployza apo to taxydromeio.ksereis kana magazi perioxes xalandri,agia paraskevh h ekei girw genikotera?

    marlene
    04.03.2005, 16:14
    Μπα δεν έχω τίποτα υπ όψιν μου
    αλλά δεν μπορεί κάπου θα έχει και εκεί κάτι τέτοιο...
    rapsodos
    04.03.2005, 16:43
    Jorge ... θυμάσαι που σου το λεγα? Παει το copyright ....
    jorge
    04.03.2005, 17:38
    Piterpiano αύριο τα ταχυδρομεία είναι ...κλειστά! Και καλύτερα περίμενε την ειδοποίηση από το ταχυδρομείο, μην τρέχεις τσάμπα :)

    Καλή η ιδέα σου Marlene!

    Σκεφτόμασταν κάποτε με τον Orpheus (μη στενοχωριέσαι Γιώργη) να κάναμε αυτή τη δουλειά εμείς, σαν MusicHeaven για το κάθε μέλος ξεχωριστά. Όμως ήταν αδύνατο γιατί θα απαιτούσε πολλές συνεννοήσεις και θα έκανε την κάθε εκτύπωση μοναδική, άρα και πιο ακριβή. Και το αφήσαμε.

    Αυτό που προτείνει η Marlene είναι σαφώς καλύτερο, γιατί θα μπορούμε να διαλέξουμε γραμματοσειρά, χρώμα και ακριβές σημείο εκτύπωσης του nickname μας.
    manblaz
    04.03.2005, 17:55
    Θα μπορουμε να αγορασουμε μπλουζακια στο live?
    jorge
    04.03.2005, 18:03
    Μπλουζάκια μπορείτε να αγοράσετε μόνο μέσω παραγγελίας από την σχετική σελίδα,
    όμως μπορούμε να σας τα δώσουμε στο live.

    Eίναι καλή ευκαιρία να μην πληρώσετε ταχυδρομικά (κόστος περίπου 5 ευρώ).

    Επομένως όποιος θέλει μπλουζάκι, κάνει παραγγελία και στο πεδίο που γράφει τι μπλουζάκι θέλει, μας γράφει "θέλω να μου το παραδώσετε στο live".
    Αν δεν το γράψετε αυτό, θα σας το στείλουμε ταχυδρομικά και ίσως μετά το live.
    falimento
    22.03.2005, 17:11
    Εν όψει του Live μας τη Κυριακή, ήθελα να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση για το πως θα γνωριστούν οι καινούργιοι με τους παλαιότερους και τούμπαλιν.

    Πρέπει λίγο να συζητήσουμε σοβαρά για να μην έχουμε, αν θυμάστε τα παρατράγουδα του "Πατατρακ" (θυμάστε τη helen24 τι μου είχε πει...!), όπου κάποιοι γνώρισαν μερικούς και όχι όλους και τελικώς οι "παλιοί" μετράγαμε πόσα νέα μέλη γνωρίσαμε...

    Λοιπόν επειδή σίγουρα όλοι έχουμε τις συμπάθειες μας, με μερικά νέα άτομα, είτε επειδή μπουρδολογήσαμε (ωραία λέξη...!) στο chat, είτε επειδή αλλάξαμε απόψεις στο forum, είτε από άλλες αιτίες, προτρέπω εκτός της musicheavenικής ενδυμασίας, τα νέα μέλη να προσεγγίσουν και να μην ντραπούν τα παιδιά που θα φοράνε τα μπλουζάκια

    Εμείς που θα ανέβουμε επί σκηνής θα συστηθούμε κιόλας, οπότε μετά θα πρέπει να μας μιλήσετε και να μην ντρέπεστε.

    Εγώ αυτό που προσπάθησα στο Πατατράκ να κάνω, ήταν να ρωτάω τον Jorge "για δείξε μου κανένα μέλος". Κατάφερα να γνωρίσω αρκετούς αλλα μερικοί μου ξεφύγαν πχ Santourman...

    Τα Live του Musicheaven είναι ξεχωριστά, όχι μόνο γιατί παίζουμε τη μουσική που γουστάρουμε και δεν μας τη καπελώνουν ιδιοκτήτες κτλ. αλλά και επειδή μαζευόμαστε μια ΠΑΡΕΑ δυναμική που συνεχώς θέλει να αυξάνεται, με καινούριους ανθρώπους, διατηρώντας ταυτοχρόνως τους παλιούς.
    Αυτή νομίζω και ότι είναι όλη η ουσία των Live μας...
    MariannaP
    22.03.2005, 17:15
    Μήπως να φτιάχναμε και ταμπελίτσες με τα nickname μας όπως κάνουν στα συνέδρια;
    marlene
    22.03.2005, 17:17
    Τωρα φιλε μου falimento καλα τα λές εσύ.. Εμενα παντως δεν με βλέπω να έχω μπλουζακι μέχρι τοτε....!!!!!
    Οποτε βρείτε τροπο να με γνωρίσετε . Αν φορέσω ταμπελακι με το ονομα μου μετραει;;;;;;;!!!!!!!!!!
    thanasis1987
    22.03.2005, 17:18
    Εγω ειμαι εναντια αυτης της αποψης γιατι πιστευω οτι θα δημιουργηθουν ομαδες και πηγαδακια που θα εχουν ως αποτελεσμα καποιοι να καθομαστε μονοι μας σε μια γωνια και να σας κοιταμε γιατι οσο αγαπημενοι και να ειμαστε αλλοι μιλανε περισσοτερο μεταξυ τους στο forum oποτε θα χαλασει η παρεα.Γνωμη μου φυσικα.
    KIT_KAT
    22.03.2005, 17:21
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 22-03-2005 στις 17:15 έγραψε:

    Μήπως να φτιάχναμε και ταμπελίτσες με τα nickname μας όπως κάνουν στα συνέδρια;





    Ωραία ιδέα
    andri14
    22.03.2005, 17:23
    ...κρίμα και δε θα μαι....και είμαι καλή στις δημόσιες σχέσεις!!χαχαχχα!!!
    marlene
    22.03.2005, 17:25
    Παιδια κατι τετοιο θα ηταν και το καλυτερο. Ταμπελακια σαν να ειμαστε σε συνεδριο. Για ολους ομως.

    ΕΡΩΤΗΣΗ προς τον φιλο jorge;;;
    Μηπως αφου γνωριζετε την λιστα με το κοινο θα έπρεπε να τα έχετε εσεις αυτά;;; στην εισοδο εννοώ. Σκέτα χαρτακια με τα nick name οσων θα έρθουν;;;!!!!!!!!! Λεμε τωρα..
    santourman
    22.03.2005, 18:14
    Βρε παιδιά εγώ νομίζω ότι όποιος θέλει, θα γνωρίσει όσους θέλει. Δεν είναι κι εύκολο πάντως να γνωριστούμε κι όλοι μεταξύ μας. Τόσος κόσμος θα υπάρχει... Και πολλοί θα είναι άσχετοι με το Μ/Η ως παρέες των μελών. Συμφωνώ ότι θα υπάρξουν και πηγαδάκια αλλά δε νομίζω ότι θα αποτελέσουν εμπόδιο στη γνωριμία...
    Φαλιμέντε σου ξέφυγα στο Πατατράκ ... τώρα μάλλον δεν τη γλιτώνω
    falimento
    22.03.2005, 18:21
    Quote:

    Το μέλος thanasis1987 στις 22-03-2005 στις 17:18 έγραψε:

    Εγω ειμαι εναντια αυτης της αποψης γιατι πιστευω οτι θα δημιουργηθουν ομαδες και πηγαδακια που θα εχουν ως αποτελεσμα καποιοι να καθομαστε μονοι μας σε μια γωνια και να σας κοιταμε γιατι οσο αγαπημενοι και να ειμαστε αλλοι μιλανε περισσοτερο μεταξυ τους στο forum oποτε θα χαλασει η παρεα.Γνωμη μου φυσικα.





    Δηλαδή άμα δεν γνωριστούμε μεταξύ μας, για να μην δημιουργηθούν πηγαδάκια και κλίκες, αυτό δεν θα έχει ως αποτέλεσμα να καθήσουμε σε μια γωνία και δεν θα μιλάμε μεταξύ μας;;; Θανάση δεν στέκουν αυτά που λες...






    Quote:
    Δημοσιεύθηκε: 22-03-2005 στις 17:25 από Μarlene

    Παιδια κατι τετοιο θα ηταν και το καλυτερο. Ταμπελακια σαν να ειμαστε σε συνεδριο. Για ολους ομως.

    ΕΡΩΤΗΣΗ προς τον φιλο jorge;;;
    Μηπως αφου γνωριζετε την λιστα με το κοινο θα έπρεπε να τα έχετε εσεις αυτά;;; στην εισοδο εννοώ. Σκέτα χαρτακια με τα nick name οσων θα έρθουν;;;!!!!!!!!! Λεμε τωρα..




    Η ιδέα με τα "ταμπελάκια" είναι καλή αλλά ας φτιάξει ο καθένας το δικό του και ας μην επιφορτίσουμε τον Jorge με αυτό το πράγμα..
    Orfeus
    22.03.2005, 18:29
    "Ταμπελάκια"???????

    Σωπάτε ρε παιδιά τώρα... τι είμαστε για να ....ταμπελωθούμε;

    Συμφωνώ με την άποψη του Μπάμπη.
    Όποιος θέλει, θα γνωρίσει όσους θέλει!!!

    Μπάμπηηηη.....

    Πιάσε μια μπύρα...


    KIT_KAT
    22.03.2005, 18:35
    Μα εσείς έτσι κι αλλιώς θα αυτοσυστηθείτε λόγω του ότι θα παίξετε orfeus και μπάμπη. Είναι κρίμα να ανακαλύψουμε την άλλη μέρα ότι ήταν εκεί άτομα που θα θέλαμε να τα γνωρίσουμε κι από κοντά αλλά δεν το ξέραμε...
    santourman
    22.03.2005, 18:44
    Γιώργο ευχαριστώ για τη μπύρα αλλά δε θα πάρω γιατί το αφεντικό (του φόρουμ) μαλώνει... Την κρατάμε για το λάιβ!
    Κατερίνα έχουμε συστηθεί με τον Γιώργο, οπότε στο λάιβ θα πάμε κατευθείαν στο ψητό ... δηλ.
    KIT_KAT
    22.03.2005, 18:51
    Βρε Μπάμπη... εσύ με το Γιώργο έχετε συστηθεί, με τον υπόλοιπο κόσμο όμως??
    Κι εγώ γνωρίζω αρκετούς ώστε να περάσω καλά μη μιλώντας με κανέναν που δεν ξέρω, είναι σωστό όμως αυτό??


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 22-03-2005 18:53 ]