ελληνική μουσική
    704 online   ·  210.848 μέλη
    piterpiano
    04.03.2005, 15:35

    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΚΟΛΟΝΙΑ? ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η FAHRENEIT KAI H ΖΑΝ ΠΩΛ ΓΚΟΤΙΕ..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-03-2012 21:33 ]


    elenigeladari
    04.03.2005, 15:50
    απο τις γυναικείες η αγαπημένη μου είνα η armani mania του armani βέβαια..
    ενώ απο τις αντρικές τρελλαίνομαι για την γιοπ.. δεν ξέρω πως γράφεται στα αγγλικά, δεν ξέρω ποιανού είναι, αλλά ξέρω πως με τρελλαίνει κάθε φορά που τη μυρίζω..




    **πειράζει που έγραψα και για την αντρική;;..**
    christ25
    04.03.2005, 15:53
    i dikia mou ginaikeia agagapimeni einai i coco mademoiselle-chanel k apo andrikes i hugo boss se ena strogilo boukalaki
    marlene
    04.03.2005, 16:15
    DOLCE E GABBANA FEMININE...
    MariannaP
    04.03.2005, 17:55
    Quote:

    Το μέλος piterpiano στις 04-03-2005 στις 15:35 έγραψε:

    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΚΟΛΟΝΙΑ? ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η FAHRENEIT KAI H ΖΑΝ ΠΩΛ ΓΚΟΤΙΕ..





    Κι εμένα αυτές οι δύο μου αρέσουν. Πειράζει που είναι ανδρικές;
    Εχω και τη γυναικεία Γκοτιέ αλλά δε μου λέει κάτι.
    5 χρόνια και ακόμη γεμάτο είναι το μπουκάλι.
    AlienP
    04.03.2005, 18:43
    Λατρεύω την Eau des Merveilles του Hermes και την White line της Ε. Lauder, μα φοράω άνετότατα την αντρική Cool Water...

    κατάλαβα μάλιστα και το σκοπό του θέματος παιδάκια, ο πιτερπιανο θα μας κάνει δώρο για το Πάσχα τα αγαπημένα μας αρώματα!!! Γιούπι!!!
    MariannaP
    04.03.2005, 18:51
    Λένε ότι αν κάποιος σου κάνει δώρο κολώνια μετά τσακώνεσαι μαζί του.
    Ξέρει κανείς πως βγήκε αυτό;;;

    Αν είναι έτσι, καλύτερα να μείνουμε χωρίς κολώνιες piterpiano...

    -----
    Δεν χρειάζεται να ξυπνάς το πρωί αν δεν σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Aggelina on 04-03-2005 18:52 ]
    frufru
    04.03.2005, 18:51
    Αγαπημενο το ΝΟΑ της Cacharel...
    AlienP
    04.03.2005, 18:55
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 04-03-2005 στις 18:51 έγραψε:

    Λένε ότι αν κάποιος σου κάνει δώρο κολώνια μετά τσακώνεσαι μαζί του.
    Ξέρει κανείς πως βγήκε αυτό;;;

    Αν είναι έτσι, καλύτερα να μείνουμε χωρίς κολώνιες piterpiano...

    -----
    Δεν χρειάζεται να ξυπνάς το πρωί αν δεν σκοπεύεις να αλλάξεις τον κόσμο...[ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Aggelina on 04-03-2005 18:52 ]





    Εγώ πάλι δεν τα πιστεύω αυτά τα πράματα... Έτσι δεν θα είμαι ακατάδεχτη...
    Χαχαχα παιδάκια λέω και καμιά βλακεία να περνάει η ώρα, φυσικά και δεν θα μας πάρει κολώνιες ο άνθρωπος!

    Α ναι και το ωραιότερο άρωμα για μένα είναι αυτό που αφήνει μια βουτιά στα θαλασσινά νερά...
    MariannaP
    04.03.2005, 19:12
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 04-03-2005 στις 18:55 έγραψε:

    Α ναι και το ωραιότερο άρωμα για μένα είναι αυτό που αφήνει μια βουτιά στα θαλασσινά νερά...





    Ναι
    Μυρίζει καλοκαίρι!!!
    piterpiano
    04.03.2005, 21:02
    ναι και βεβαια να σας παρω κολονιες κοριτσια!οποια θελει ας μου πει!!
    εχει βγαλει κατι καινουρια δειγματα ο hondos,μπουκια και σχωριο!!

    αα ο πιτερπιανο λεγεται και παναγιωτης(ετσι μου ειπε)
    linda7
    04.03.2005, 21:05
    Λατρεύω το Hypnοtic Poison του Christian Dior . Αν και είναι δυνατό άρωμα , το βρίσκω άκρως μεθυστικό...
    Kotsiraki
    04.03.2005, 21:15
    Από γυναικεία : Allure Της Chanel και Ιn love again απο Υves Saint Laurent.

    Aπό ανδρικά : Cool Water η καλύτερή μου!
    Nadinoula
    04.03.2005, 21:28
    Από αρώματα λατρεύω τα Beyond Paradise από την Estee Lauder,Love in Paris by Nina Ricci αλλά αυτό που δεν αλλάζω με τίποτα,για καθημερινή χρήση,είναι η σειρά της White Musk των Body shop...απίστευτα "φρέσκια" και ελαφριά μυρωδιά
    composer
    04.03.2005, 21:42
    Γεια σου βρε Παναγιώτη με τα θέματα σου χεχε

    Λοιπόν στο θέμα μας τώρα....
    Εγώ τις χωρίζω σε καλοκαιρινές και χειμωνιάτικες....δεν φοράμε το ίδιο άρωμα όλο τον χρόνο

    Χειμώνα φοράω:
    1. lacoste pour homme
    2.Burberry London Men

    Kαλοκαίρι
    1.Lacoste Booster
    2.Kouros (leuko) της Yves Saint Laurent

    ΥΓ. Επειδή η Burberry είναι στα τελευταία της.....πάρτε μου μία
    SteliosG
    04.03.2005, 22:08
    χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν, νομιζω οτι εχει παραγινει το θεμα με τα topics στυλ "ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΤΑΝ"!!!!!!!

    ολο θεματα με τιτλους "Η μαχη των ανδρων", "Η μαχη των γυναικων", "Τα 35 καλυετερα πραγματα που πρεπει να κανει ο αντρας", "Τα 45 καλυτερα πραγμτα που πρεπει να αποφυγει μια γυναικα" κλπ κλπ

    βεβαια, φορουμ ειναι και ο καθενας λεει οτι θελει!! αλλα εγω προσωπικα εχω σταματησει να ασχολουμε και τοσο πολυ οπως παλαιοτερα με το ΜΗ λογω αυτου το γεγονοτος!!!

    ολο τετοια θεματακια βρισκω!!!

    αποψη μου βεβαια, χωρις να θελω να θιξω κανενα!!! μια παρατηρηση κανω για τη κοινοτητα που τοσο αγαπαμε ολοι!!! για φανταστειτε ενα νεο μελος να μπαινει στο musicheaven τι θα πει..?????
    piterpiano
    04.03.2005, 22:18
    stelio den ine thema pareksigishs.proswpika den to lamvanw etsi.katalavenw pou to pas.to site einai mousiko,as milame gia organa,gia kallitexnnes gia mousikes apories klp.

    pistevw omws oti den einai etsi.to sigkekrimeno forum ine mia koinothta(as me diotrhwsoun oi oper an kanw lathos) poy kata vash ipostirizei mousika themata alla me ola ta ipoloipa na einai dekta.
    ta typoy "cosmpolitan" themata pistevw pws dinoun akoma pio efxaristh nota sto hdh kataplhktiko site.

    telos,mia erwthsh na sou kanw.otan ise me tous filous sou,h kalytera me to groupaki sou milas mono gia mousikh?????den to nomizw.ligo poikilia...

    as xalarwsoume ligo re paidia

    panagiwths
    hamenos
    04.03.2005, 22:19
    φίλτατε Στέλιο εγώ που είμαι από τα πιο νέα μέλη, μα και που δε μου αρέσουν αυτά τα θ'εματα, δε χαλιέμαι καθόλου, πλάκα έχει άμα τους άλλους τους εκφράζει... μου φάνηκε περίεργη η παρατήρηση σου, αλλά σίγουρα συμφωνώ πως όπως και οι άλλοι κι εσύ μπορε'ις να γράφεις ότι νομίζεις καλό...

    Πολύ κσλοπροαίρετα σου απαντώ αφού θαυμάζω αυτό το χώρο για τους ελεύθερους και έξυπνους ανθρωπους του!

    χάθηκα...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: hamenos on 04-03-2005 22:23 ]
    SteliosG
    04.03.2005, 22:22
    δε διαφωνω στην ουσια αυτων πολυ λες!! ισα ισα!!! ειμαι 100% υπερ των γενικων συζητησεων σε οποιοδηποτε φορουμ!!!

    απλα πιστευω τωρα τελευται εχει παραγινει!!!!

    τεσπα!! μια απλη παρατηρηση εκανα, χωρις να θελω να επιβαλλω την αποψη μου σε κανενα!! εξαλλου δε μου πεφτει και λογως!!!

    καλη ξεκουραση!!!

    Και αν είμαι αλάνης φουκαράς, δε φταίω, σας το λέγω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: SteliosG on 04-03-2005 22:23 ]
    Iphigenia
    04.03.2005, 23:29
    Χωρίς παρεξήγηση SteliosG, το πιό απλό που μπορώ να πω είναι ότι αν δεν σου αρέσουνε και πολύ τα θέματα που δεν είναι μουσικά, μπορείς α) να μη συμμετέχεις σε αυτές τις συζητήσεις και β) να φροντίσεις ώστε να ανοίξεις τόσα περισσότερα 'καθαρά μουσικά' θέματα, ώστε κάτι βαρεμένοι σαν και μας να μην καταφέρουμε να το κάνουμε 'Cosmopolitan' ή 'Sex and the City' εδώ μέσα!

    Η προσωπική μου άποψη βέβαια είναι ότι σαν κοινότητα με ένα τουλάχιστον κοινό (την αγάπη μας γιά την καλή μουσική) θέλουμε να μάθουμε και λίγα παραπάνω ο ένας γιά τον άλλο και ας είναι σε φαινομενικά άσχετα πράγματα.

    Για να έρθω λοιπόν στο προκείμενο, συμφωνώ με τον composer τα αρώματα πρέπει να τα αλλάζουμε όχι μόνο κατά εποχή αλλά καμιά φορά και κατά περίσταση. Μερικά αρώματα είναι πολύ βαριά για το Ελληνικό ειδικά καλοκαίρι και επίσης δεν είναι το ίδιο να βγαίνεις με τα τζηνάκια σου και τις κολλητές σου για καφέ το πρωί στις 11 και το ίδιο να βγαίνεις έξω βράδυ παραμονή Πρωτοχρονιάς σε κυριλέ μαγαζί (παράδειγμα λέμε)... Όπως προσαρμόζεται το ντύσιμο, προσαρμόζεται και το άρωμα.

    Λοιπόν εγώ (και το ξέρω ότι έχει αναφερθεί και προηγουμένως) φοράω: Mademoiselle της Coco Chanel (χειμώνα ή για 'καλή' τέλος πάντων) και
    Deep Red ή Woman του Hugo Boss (γιά πιό σπορ, καλοκαιρινή και ανάλαφρη).

    Μετά τιμής,
    Ιφιγένεια