ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    To MusicHeaven στην MusicWorld Expo!

    SimosKouskounis
    20.05.2011, 23:44

    Στην WorldMusic Expo συνάντησα φίλους  από το χώρο που είχα να δω πάνω από είκοσι χρόνια… και ειλικρινά χάρηκα πολύ !

    Ένα τεράστιο flash back !

    Τώρα στο φιλόξενο περίπτερο του Music Heaven oμολογώ αν και Τοξότης οι βολές μου δεν ήταν πολύ καλές.

    Ωστόσο το δωράκι μου από τον Γιώργο το έλαβα, ένα όμορφο καπέλο Music Heaven.

    Γιώργο σ΄ ευχαριστώ  για το δώρο σου και επιφυλάσσομαι να απαντήσω…

    Χάρηκα που γνωριστήκαμε , εύχομαι καλή συνέχεια και πάντα τέτοια !


    AlfaWolf
    20.05.2011, 23:58

    Αχ βρε Σίμο πρεπει να πηγες οταν εφυγα εγώ :)


    SimosKouskounis
    21.05.2011, 00:02

    Ναι Νικόλα , δεν πειράζει θα βρεθούμε στο studio, η πρόσκληση μου είναι πάγια και διαρκής.

    Να σαι καλά


    AlfaWolf
    21.05.2011, 00:08
    Να σαι καλά :)
    jorge
    21.05.2011, 12:08
    Καλημέρα από Ζάππειο, ξεκινάει η 2η μέρα... Σήμερα θα είναι εδώ ο Deos, ο Alfawolf, η Eleni και ποιός ξέρει ποιοί άλλοι... σας περιμένουμε.
    jorge
    21.05.2011, 18:54

    Μερικά από τα μέλη που πέρασαν σήμερα από το περίπτερό μας :)

    Deos

     

     

    Eleni & Efivos



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 21-05-2011 18:54 ]


    επισυναπτόμενα: deos.jpg efivos.jpg 
    jj7
    21.05.2011, 19:26
    Βλέπω ότι έχει και σοκολατάκια στο τραπέζι,μμμ και μου χει πεσει το ζαχαρο..ισως σας επισκευτώ αυριο για ενα κερασμα...:)
    AR-ON
    22.05.2011, 10:31

    Μη χάσετε αυτή την έκθεση στο Ζάππειο!!! (λήγει απόψε στις 9:00μμ)

    ............................ ............................... ..................................

    Προσωπικά, τώρα, το πνεύμα μεν πρόθυμο, η σαρξ όμως...

    Άκουσα το ξυπνητήρι, τα συμπράγκαλα για να κάνω την εκπομπή από την έκθεση είναι από χθες στο πορτ μπαγκάζ, αλλά δυστυχώς, δεν είμαι για ...κοινωνία! Αντί για καλύτερα, είμαι πολύ πιο χάλια σήμερα (πήρατε μια ιδέα από "φωνή" όσοι με ακούσατε στο ραδιόφωνο χθες, ενώ ακόμη κι αν αψηφούσα την αδυναμία και τη ζαλάδα, δε θα ήταν κι ό,τι καλύτερο για το περίπτερο του Musicheaven ένας τύπος που καλοσορίζει τον κόσμο με βήχα και φταρνίσματα...

    Όμως εσείς μη χάσετε την ευκαιρία: πέρα από το περίπτερο του Musicheaven, υπάρχουν τόσα πολλά ενδιαφέροντα εκθέματα (μουσικού εξοπλισμού και όχι μόνο) να δείτε εκεί, που μια Κυριακάτικη βολτούλα στο Ζάππειο, είναι τέλεια επιλογή!


    sympetheros
    23.05.2011, 06:42
    Ημουν κι εγώ εκεί!και του χρόνου πάλι στη γιορτή της μουσικής που απέκτησε τη δική της αξιόλογη έκθεση!
    reteos
    23.05.2011, 08:10

    Eίχα την ευτυχία να επισκεφθώ και εγώ την ωραιότατη έκθεση της MusicWorld Expo  , λίγο πρίν την λήξη της (ευτυχώς πρόλαβα). Στο εξωτερικό μέρος του μεγάρου πολλά περίπτερα  με ωραιότα βιβλία  γύρω από τη μουσική , Είχα την ευκαιρία να τα επισκεφθώ  σχεδόν όλα . Εντός του  Μεγάρου .....χαμός . Περίπτερα με «τεχνολογικά» εκθέματα. Δεν ήξερα τι να  πρωτοδώ.  Χάθηκα μέσα στην ....άβυσσο της τεχνολογίας . Συνθεσάιζερ!!!! .......πώ! πω! Πώ!....,  ενισχυτές.......  και τόσα άλλα που οι φτωχές μου «ηλεκτρονικές»  γνώσεις  δεν έφθαναν μέχρι εκεί. Προχωρώντας βρίσκομαι ξαφνικά μπρός στο πανέμορφο  περίπτερο του ΜΗ. . Μια «ζεστή», εγκάρδια και ευγενέστατη υποδοχή από τον Jorge  και τους συνεργάτες του . Σαφώς «εισέπραξα» και εγώ το δωράκι μου , το πανέμορφο καπελάκι του Μ/Η. και ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν έχασε βέβαια την ευκαιρία ο νεαρός συγγενής μου (που είχα παρέα μου)  να ρίξει τις πενιές του στο μπουζούκι ,του διπλανού περιπτέρου. ¨Ηταν μια πάρα πολύ όμορφη εμπειρία και γενικά «ζεστή» και φιλόξενη ατμόσφαιρα . Αν ξαναγίνει  θα το επαναλάβω αλλά θα  έχω φροντίσει να μάθω τις ώρες επισκέψεως άλλων διαδικτυακών μου φίλων ώστε να συναντηθούμε , κάτι  που διστυχώς δεν κατέστη δυνατόν να γίνει χθές .  .


    jorge
    23.05.2011, 11:02

    Ευχαριστούμε όσους ήρθαν στην έκθεση και πέρασαν από το περίπτερο του MusicHeaven! Να είστε καλά, είναι πάντα πολύ όμορφο να βλέπεις ποιοί κρύβονται πίσω από ένα nickname :)

    Εδώ θα βρείτε ένα πλούσιο φωτορεπορτάζ από την MusicWorld Expo


    rios
    24.05.2011, 18:59

    Ομολογώ οτι είχα καιρό να σας δώ...αλλά σαν να μην πέρασε μια μέρα...Πέρα απο τις δυσκολίες που υπάρχουν θα ήθελα να βρίσκομαι πολύ πιο συχνά στην παρέα...αλλα ακόμη και το διαδύκτιο πλέον δεν με βοηθά...Θα προσπαθήσω να ανακάμψω.

     

    Φιλικά Μαριος..


    AlfaWolf
    24.05.2011, 19:05

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 23-05-2011 στις 08:10 έγραψε...

    Eίχα την ευτυχία να επισκεφθώ και εγώ την ωραιότατη έκθεση της MusicWorld Expo  , λίγο πρίν την λήξη της (ευτυχώς πρόλαβα). Στο εξωτερικό μέρος του μεγάρου πολλά περίπτερα  με ωραιότα βιβλία  γύρω από τη μουσική , Είχα την ευκαιρία να τα επισκεφθώ  σχεδόν όλα . Εντός του  Μεγάρου .....χαμός . Περίπτερα με «τεχνολογικά» εκθέματα. Δεν ήξερα τι να  πρωτοδώ.  Χάθηκα μέσα στην ....άβυσσο της τεχνολογίας . Συνθεσάιζερ!!!! .......πώ! πω! Πώ!....,  ενισχυτές.......  και τόσα άλλα που οι φτωχές μου «ηλεκτρονικές»  γνώσεις  δεν έφθαναν μέχρι εκεί. Προχωρώντας βρίσκομαι ξαφνικά μπρός στο πανέμορφο  περίπτερο του ΜΗ. . Μια «ζεστή», εγκάρδια και ευγενέστατη υποδοχή από τον Jorge  και τους συνεργάτες του . Σαφώς «εισέπραξα» και εγώ το δωράκι μου , το πανέμορφο καπελάκι του Μ/Η. και ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν έχασε βέβαια την ευκαιρία ο νεαρός συγγενής μου (που είχα παρέα μου)  να ρίξει τις πενιές του στο μπουζούκι ,του διπλανού περιπτέρου. ¨Ηταν μια πάρα πολύ όμορφη εμπειρία και γενικά «ζεστή» και φιλόξενη ατμόσφαιρα . Αν ξαναγίνει  θα το επαναλάβω αλλά θα  έχω φροντίσει να μάθω τις ώρες επισκέψεως άλλων διαδικτυακών μου φίλων ώστε να συναντηθούμε , κάτι  που διστυχώς δεν κατέστη δυνατόν να γίνει χθές .  .



    Αχ βρε Γιάννη τα λενε αυτα...

    δεν θα ειχα φυγει θα περιμενα να σε γνωρισω απο κοντα


    reteos
    24.05.2011, 19:52
    Σ΄ευχαριστώ Νικόλα μου. Το είχα κάνει γνωστό βέβαια σε κάποιο σχόλιό μου αλλά δεν θα το είδες . Ελπίζω όμως πως σε κάποια άλλη δραστηριότητα του Μ/Η να ανταμώσουμε .Και με σένα και μέ άλλους διαδικτυακούς φίλους .
    SakisKouroupos
    24.05.2011, 23:18
    ΚΡΙΜΑ !!!!! Γιατί σε κάτι τέτοιες εκθέσεις πάντα είμαι παρών και πολύ περισσότερο σε συναντήσεις του ΜΗ αλλά αυτή τη φορά στάθηκε αδύνατο. Καλή αρχή απ ότι έμαθα ...εύχομαι καλή επιτυχία και στη συνέχεια .....
    Hastaroth
    25.05.2011, 01:43

    Πέρασα κι'εγώ από την έκθεση και ήταν ενδιαφέρουσα,άν και αρκετά "μαζεμένη" και με σχετικά λίγους εκθέτες.Πάντως το silent jam έκανε μεγάλη εντύπωση απ'ό,τι είδα.Πήγα βεβαίως και από το περίπτερο τού MH (αλλά αφ'ενός έχω ήδη καπελάκι και αφ'ετέρου δέν είμαι ιδιαίτερα ικανός στη σκοποβολή οπότε γλύτωσαν οι παρευρισκόμενοι {#emotions_dlg.biggrin}).

    Εύχομαι το MH Να έχη πάντα παρουσία σε τέτοιες εκδηλώσεις και ελπίζω πως θα μπορώ να είμαι κι'εγώ σ'αυτές Smile


    inkve
    25.05.2011, 03:49
    σε ειδα αλβερτο που κοιταζες το silent jam και σου εκανα νοημα....αλλα θα εχανα τον ρυθμο και δεν μπορουσα να χαιρετησω ωστε να με καταλαβεις!!! το καπελακι και εγω το κερδισα...τωρα εχω σετ!!μπλουζα-καπελο!!!