ελληνική μουσική
    698 online   ·  210.832 μέλη
    NIKOSKARIMPAS
    09.04.2011, 00:17

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NIKOSKARIMPAS στις 02-10-2012 00:50 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    poln
    09.04.2011, 20:10
    Θα περίμενε κανείς σε ένα site σαν το musicheaven να υπήρχε σεβασμός μεταξύ των μελών. Δεν φανταζόμασταν ποτέ ότι μία ανακοίνωση που βάλαμε σχετικά με την αναζήτηση ενός ερασιτέχνη ηθοποιού άνω των σαράντα για μία δραματοποιημένη αφήγηση που ετοιμάζουμε θα αντιμετωπίζονταν από κάποια μέλη με αυτόν τον τρόπο. Λυπάμαι που είμαι μέλος του musicheaven και έχω πληρώσει συνδρομή για να έχω music page, χωρίς οι διαχειριστές να προστατεύουν από τα ειρωνικά και κακόβουλα σχόλια. Φιλικά, Νίκος Πολύζος
    Hastaroth
    09.04.2011, 20:27

    Αξιότιμε κε Πολύζο,μεταξύ τών μελών τού site αυτού υπάρχει σεβασμός-το έχω διαπιστώσει πολλάκις στά 8 χρόνια που είμαι μέλος.Ομως,όταν βάζετε μιά ανακοίνωση με τόν τίτλο "Ζητείται άνδρας" (έτσι απλά),δέν νομίζω να περιμένετε ότι όποιος δή τον τίτλο αυτό θα υποθέση αμέσως ότι αυτό που ζητάτε είναι ερασιτέχνης ηθοποιός.Ούτε ότι δέν θα σχολιάση τον τίτλο αυτό.Σάς το επεσήμανε άλλωστε και το μέλος PsycheLovesDragonFlies.

    Αν είχατε βάλει εξ αρχής ώς τίτλο τής ανακοίνωσης "Ζητείται άνδρας ερασιτέχνης ηθοποιός" (όπως κάνατε κατόπιν εορτής),κανείς δέν θα εδικαιολογείτο να σχολιάση με καυστικό τρόπο.Συνεπώς μήν παραπονείστε γιά τίς αντιδράσεις ωρισμένων μελών.

    ΥΓ @PsycheLovesDragonFlies (πολύ μακρύ nickname,επί τή ευκαιρία):Αν ο σαραντάρης έχη φάει την ζωή ώς το μεδούλι,ο πλησιάζων τα 60 την έχει χωνέψει κιόλας;

    Και επίσης δέν μάθαμε ακόμη διατί ο κόραξ ομοιάζει πρός γραφείον.

     


    antwnispatra
    09.04.2011, 20:38

    Αλβέρτο εδώ είσαι λάθος κατά τη γνώμη μου.Έστω και αν ήταν λάθος ο τίτλος,ακριβώς από κάτω έδινε λεπτομέρειες επί του θέματος.Συμφωνώ με τον κύριο Πολύζο που μπήκε επώνυμα και παντελονάτα να σχολιάσει.

    Άλλωστε δεν είναι πρώτη φορά που βλέπουμε τέτοιου είδους απαντήσεις και σχόλια.Αυτό ναι,είναι πολύ κακή εικόνα για ένα site.


    jorge
    09.04.2011, 21:01
    Κύριε Πολύζο, δυστυχώς δεν μπορούμε να είμαστε παντού, σε κάθε συζήτηση. Αλλάξαμε τον λάθος τίτλο που είχε βάλει ο συγγραφέας του, όμως δεν βρίσκω λογική την απαίτηση να περιμένετε να είμαστε διαρκώς πάνω από ένα θέμα συζήτησης και να κοιτάμε ποιός γράφει τι.

    Αν μας ενημερώνατε με ένα email, να είσαστε βέβαιος πως δε θα χρειαζόταν να γράψετε το παραμικρό.
    Hastaroth
    09.04.2011, 21:08

    Αντώνη,παρ'όλο που όντως όποιος άνοιγε το θέμα θα έβλεπε τίς επιπλέον πληροφορίες,η απλή ανάγνωση ενός τίτλου "Ζητείται άνδρας" ήταν αναμενόμενο να προκαλέση συνειρμούς και σχόλια,έστω και με απλή σκωπτική διάθεση-όπως πιστεύω ότι αντέδρασαν τα συγκεκριμένα μέλη.

    Εσύ πώς θα αντιδρούσες άν,ανοίγοντας την αρχική σελίδα τού Musicheaven,έβλεπες φαρδιά πλατιά έναν τίτλο π.χ."Ζητάω γυναίκα";Θα συμπέραινες αμέσως ότι πρόκειται απλώς περί αγγελίας αναζήτησης γυναίκας που να τραγουδά ή να παίζη κάποιο μουσικό όργανο;

    Εκτιμώ το ότι ο κος Πολύζος μπήκε και σχολίασε επώνυμα,όμως άν είχε δώσει λίγη προσοχή στην διατύπωση τού τίτλου τής αγγελίας εξ αρχής,όλα αυτά τα σκωπτικά σχόλια θα είχαν αποφευχθεί....


    antwnispatra
    09.04.2011, 21:43

    Ήδη είμαστε εκτός θέματος.Ναι έκανε εντύπωση ο τίτλος του θέματος,αλλά για να απαντήσεις,δεν μένεις στον τίτλο,αλλά σε όλο το θέμα.Και το θέμα ήταν σοβαρό,έστω και υπό λάθος διατύπωση στον τίτλο.

    Όπως και στην υπογραφή μου...

    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    λέω να προσθέσω και τα ΜΑΤΙΑ.

    Χωρίς να θέλω να θίξω κάτι ή κάποιον,αν σεβόμαστε αυτό το site,αντί να σπέρναμε ειρωνία,θα ήταν πολύ μεγαλύτερο δείγμα πολιτισμού να τονίσουμε στο δημιουργό τη λάθος διατύπωση αν μας πείραζε τόσο το να μπαίνουμε στην αρχική σελίδα και να το βλέπουμε.

    Αντί για αυτό όμως,κάποιοι φρόντισαν να παραμένει στην αρχική σελίδα εν μέσω ειρωνίας και χλευασμού.(πλην την psychelovesdragonflies που με σαφή ύπαρξη χιούμορ ένημέρωσε το δημιουργό πως θα ήταν καλό να αλλάξει τον τίτλο).


    -----------------
    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 09-04-2011 21:44 ]


    delta66
    12.04.2011, 08:54

    Γιατι το θεμα, εκτος απο "αστοχο" τιτλο που ανεγειρε το χιουμορ καποιων μελων χωρις κακο σκοπο (πιστευω), δεν ανοιχτηκε στην κατηγορια των αγγελιων?


    NIKOSKARIMPAS
    14.04.2011, 10:00

    df

     

    Βρέθηκε ο ερασιτέχνης άνδρας ηλικίας 42 ετών ηθοποιός  που ζητήσαμε για να συμμετάσχει στην νέα θεατρική παράσταση. Ευχαριστούμε όλους τους φίλους για την ανταπόκριση που δείξανε.


    Hastaroth
    14.04.2011, 23:18

    Ελπίζουμε ότι θα ενημερώσετε γιά το πότε και πού θα ανέβη η παράσταση,ώστε όσα μέλη απο εδώ επιθυμούν,να έρθουν να την δούν.

    Από την πλευρά μου,εύχομαι κάθε επιτυχία στην προσπάθεια σας.