ελληνική μουσική
    452 online   ·  210.823 μέλη

    Το πιάνο των ονείρων σας

    mary_omikron
    23.07.2011, 16:21
    Το θέμα είναι "το πιάνο των ονείρων σας" οχι η fender του γνωστού σας.
    inkve
    23.07.2011, 17:51
    πιστεψε με μαιρη Ο θα σταματουσε εκει η οποια ξεκαρφωτη κουβεντα...μην γινεσαι μπατσος....
    rouli726
    24.07.2011, 19:42

    Παράθεση:

    Το μέλος Spoiler στις 24-07-2011 στις 19:08 έγραψε...

    Αυτό:

     

    Steinway & Sons, Concert Grand Model D

     

    Θα έδινα και το δεξί μου χέρι για να παίξω σε ένα τέτοιο.... {#emotions_dlg.happycrazy}



    Πςςςςςςςςςςςςςςςς...δινω κι εγω το αριστερο για να μου μαθεις να παιζω σε αυτο ,οταν το παρεις(λεμε τωρα)!!

    Μια κι ευσεβης μου ποθος ηταν ανεκαθεν να μαθω να παιζω πιανο,αν και μαλλον θα μεινει για παντα ποθος,θα συμπληρωσω και τον μουσικο με τον οποιο θα ηθελα να συνεργαζομουν αν ποτε γινομουν σπουδαια και τρανη πιανιστρια...(για ονειρα μιλαμε παντα,ε!)....καθολου τυχαια η επιλογη...

    Υ.Γ.Ενα "κουραγιο" ειναι απλα λιγο να το πω......


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 24-07-2011 19:44 ]


    Hastaroth
    24.07.2011, 20:04

    Καλά βρέ παιδιά,άν δώσετε τα χέρια σας και τα πόδια σας γιά ν'αποκτήσετε το πιάνο τών ονείρων σας,με τί θα παίζετε σ'αυτό;

     

     

     


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    marilloumajore
    25.07.2011, 08:50

    αν δώσεις δεξί χέρι, σου μένει το αριστερό για να παίξεις κοντσερτο Ραβελ!....


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    staurosmozart
    25.07.2011, 18:45
    οχι ρε,αφου η επαναστατικη του σοπεν(για την σπουδη μιλαω) ειναι για το δεξι!
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    dimarasjim
    25.07.2011, 20:49

    Ρε παιδιά, που μπορούμε να βρούμε κανένα ιστορικό πιάνο; π.χ. το πιάνο του σοπέν.

    Μήπως, ζητάω πολλά;Cool

    Υ.Γ. Το post του πεντατονικού ήταν όλα τα λεφτά. Κακώς δέχτηκε αρνητική αξιολόγηση (αν φυσικά έγινε με χιουμοριστική διάθεση). {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.beer}


    caterina08
    25.07.2011, 22:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 25-07-2011 στις 21:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dimarasjim στις 25-07-2011 στις 20:49 έγραψε...

    (αν φυσικά έγινε με χιουμοριστική διάθεση).


    Όχι όχι ήταν καθαρά σεξουαλικού περιεχομένου μήνυμα, τη βρίσκω εγώ με κάτι τέτοια δεν είναι προφανές...? {#emotions_dlg.rolleyes}



    Εννοειται και ειναι προφανες... τι ροζ με γλιτερ???? ουαου!!!!

    αααααα

    του σοπεν του αρεζαν αρκετα τα pleyel


    staurosmozart
    26.07.2011, 00:06
    νομιζω πως ο σοπεν ειχε ενα θαυμασιο pleyel,...και οσο για την αρνητικη αξιολογηση,τι να πω,δεν ειδα να βρισαμε τα θεια η να γραψαμε με greeklish κτλ.
    mary_omikron
    26.07.2011, 00:37

    Η χιουμοριστική απάντηση που προκλήθηκε απ τα κομμένα χέρια και πόδια, τα γκλίτερ και τα επακόλουθα σχόλια επί σχολίων ήταν εκτός θέματος. Τόσο απλά.


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    staurosmozart
    27.07.2011, 11:15

    Παράθεση:

    Το μέλος caterina08 στις 26-07-2011 στις 21:45 έγραψε...

    Ναι αλλα με τοσα απανωτα "Χ" εμενα μου εχει φυγει ηδη η διαθεση να συμμετεχω στο θεμα. Ποσο μαλλον των υπολοιπων που αξιολογηθηκαν πολυ περισσοτερο απο εμενα αρνητικα...Οποτε τι θα καταλαβει ο ασχετος που θα διαβασει το θεμα αν εχουν εχουν ξενερωσει και δεν γραφουν??? Ενα και το αυτο... τουλαχιστον χωρις διαγραφες δεν μας σπανε τα νευρα...

     Συνοψιζοντας ΚΑΙ εντος θεματος καταφεραμε να μεινουμε γιατι παντα καποιος επαναφερει τη συζητηση στον αρχικο της στοχο, ΚΑΙ χιουμορ καναμε.. γιατι αν δεν καναμε θα ημασταν ψυχοπαθεις. Το χιουμορ επιπροσθετα δεν μπορει να μπει ξερα σε μια κατηγορια του στυλ "τωρα θα κανεις χιουμορ γιατι μονο εδω εισαι εντος θεματος" αλλα προφανως αναδυκνυεται αναλογα με το επιπεδο των συνομιλητων, τοσο να το καταλαβουν οσο και να συμμετεχουν σ αυτο. (μιλαω μονο για χιουμορ και οχι για προσβολες εε)

    Αυτα απο μενα..... σας παρακαλω ομως να αξιολογηθω αρνητικα γιατι ημουν εκτος του αρχικου θεματος (αν και εντος της συζητησης που προεκυψε)



     

    +++++μφωνω.


    inkve
    27.07.2011, 15:22
    και εγω συμφωνω...μηπως τελικα δε ειναι τυχαιο που συμφωνουμε τοσοι πολλοι μεσα στο ιδιο θεμα για το ιδιο ακριβως......προβλημα/?