ελληνική μουσική
    608 online   ·  210.826 μέλη

    Ωδεία Φαντάσματα - Προσοχή για τους συναδέλφους Καθηγητές

    AIDONOGLOUNEKTARIA
    18.04.2011, 21:44

    Αγαπητοί συνάδελφοι καλησπέρα,

     

    Με βάση ένα περιστατικό που μου συναίβει σήμερα, δράτομαι της ευκαιρίας να ενημερώσω & όλους εσάς για τα «ΩΔΕΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ».

    Να ξεκαθαρίσω ευθής εξ΄αρχής ότι δεν μιλάω ευτυχώς για την πλοιονότητα των ωδείων, αλλά για κάποια μεμονωμένα περιστατικά.

    Υπάρχουν ωδεία που λειτουργούν χωρίς άδεια από το Υπουργείο Παιδείας, αλλά υφίστανται ως επιχειρίσεις κανονικά. Μπορούν να κάψουν αποδείξεις. Υπάρχουν & κάποιοι επιτίδιοι που εμφανίζονται ως ωδειάρχες & μαζεύουν βιογραφικά μας & μαζί μ’ αυτά ζητάνε & φωτοαντίγραφα των τίτλων σπουδών μας. Έτσι στο δρόμο χωρίς να συστήνονται καν (το ονομάτεπωνυμό τους). Χωρίς να λένε το όνομα του ωδείου που έχουν ή αντιπροσωπεύουν.

    Έτσι λοιπόν ένας κύριως ανταποκρίθηκε στην αγγελία μου ότι ζητάω ωδεία για να συνεργαστώ, & με πρόφαση ότι θέλει να κάνει μάθημα (ιδιαίτερο), μου πρόσφερε συνεργασία με την σχολή της γυναίκας του. Πολλά τα ερωτήματα το ξέρω & μην νοιάζεσται ούτε σε μένα απαντήθηκαν!!!!!!!!

    Ήθελε λοιπόν να του δώσω το βιογραφικό μου & μαζί φωτοαντίγραφα των τίτλων σπουδών μου. Έτσι απλά στο δρόμο (για την ακρίβεια το ραντευβού δόθηκε σ’ ένα σταθμό του τραμ), χωρίς να μιλήσουμε, χωρίς τίποτα. Δεν ξέρω καν αν είναι αληθινό το όνομα που μου έδωσε.

    Ισχυρίζεται ότι αυτή είναι η πολιτική της σχολής να μαζεύει βιογραφικά & φωτονατίγραφα, & να ελέγχει αν  είναι πραγματικά ή όχι, γιατί ο καθένας μπορεί αν γράφει & να δηλώνει ότι θέλει στο internet.

    Το δέχομαι αυτό & γι’ αυτό τον λόγο τα είχα μαζί μου & του τα έδειξα. Δεν του τα παρέδωσα όμως. Του είπα ότι μπορώ να το κάνω αυτό μόνο αν πάω στη σχολή & δω την άδεια λειτουργίας της. (γιατί έχω καεί τελευταία!!!!!!!!!!!!) Έτσι στο δρόμο αρνήθηκα να τα δώσω.

    Δεν είναι δυνατόν να δίνουμε στον καθένα που εμφανίζεται μπροστά μας, ότι μας ζητάει έτσι απλά επειδή το λέει.

    Του έδεινα το βιοργαφικό μου, στο οποίο αναγράφετα ο τίτλος σπουδών, η ημερομηνία κτίσης του, το ωδείο έκδοσής του, ο βαθμός & ο καθηγητής. Είνα αρκετά τα στοιχεία για να μπορέσει κάποιος να κάνει ταυτοποιήση με το Υπουργείο, για το αν είναι αληθινό ή όχι ότι ισχυριζόμαι. Αρνήθηκε να το πάρει αφού δεν του έδεινα & τα φωτοαντίγραφα, & από την στιγμή που είμαι τόσο καχύποπτη δεν θέλει να συναργαστεί μαζί μου. Όταν του ζήτησα το όνομα της σχολής της συζήγου του δεν μου το έλεγε, γιατί δεν υπήρχε λόγος, από την στιγμή που δεν θα συνεργαζόταν μαζί μου!!!!!!!

    Δεν ξέρω αν έχει χτυπήσει & άλλες πόρτες μέσ’ απ’ το site μας, αλλά νιώθω υποχρεωμένη να ενημερώσω όλους εσάς που ψάχνεται ένα ωδείο για να σας κολλήσει κάποια λίγα ένσημα, ή κάτι να κάνετε σε χαλεπούς καιρούς που τα πράγματα δεν είναι καλά.

    Ξέρεται πολύ καλά όλοι σας ότι δεν έχω nickname, αλλά χρησιμοποιώ το ονομάτεπώνυμό μου, & αυτό γιατί νιώθω υπεύθυνη απέναντι στους γονείς & όχι μόνο, αλλά & σε υπεύθυνους επαγγελματίες ωδειάρχες, που βλέπουνε τις αγγελίες μου, να ξέρουν σε ποιον απευθύνονται. Δεν θα έμπαινα πότε στη διαδικασία να πω ή να γράψω κάτι απλά & μόνο για να δειχθώ, χωρίς να είναι αλήθεια.

    Είμαι στη διάθεση του καθενός γα οποιαδήποτε διευκρίνηση.

     


    -----------------
    ΑΗΔΟΝΟΓΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ Καθηγήτρια Κλασσικής Κιθάρας & Ανώτερων Θεωρητικών Μουσικής

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-04-2011 13:56 ]


    inkve
    11.05.2011, 06:54

    η καλυτερη διευκρινηση θα ηταν η δημοσιοποιηση του ονοματεπωνυμου του συγκεκριμενου ωστε να φτασει η καταγγελια που κανεις σε περισσοτερα ματια....

    φανταζομαι οτι πολλοι συναδελφοι σου εχουν ενδωσει στην  τακτικη του εν λογω κυριου,αλλιως αυτος δε θα ειχε τοσο θρασσος..

    κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει χωρος για ευγενιες και σαβουαρ βιβρ στους απατεωνες!!!

    σε ενα φορουμ καλο ειναι να ενημερωνομαστε για τα καλα και δημιουργικα....αλλα και να κατακεραυνωνουμε τα ασχημα και κακως κειμενα που μας περιτριγυριζουν

    δωστον στεγνα και τουφεκισμα εξ επαφης!!{#emotions_dlg.lol}

    εκτος αν εχεις αμφιβολιες οποτε εκει αλλαζει το πραγμα

     

     


    skordalis21
    15.05.2011, 18:54
    Η δημοσιοποιηση του ονοματος του μονο μπελαδες στη Νεκταρια κ στο Μusicheaven θα εφερνε. Μια μυνησαρα για συκοφαντικη δυσφημηση ολη δικια μας. Κ θα βγεις κ κερατας κ δαρμενος. Περσι εγω δε την επαθα με εναν απατεωνα μαγαζατορα που μας εφαγε λεφτα κ στο τσακ μετα απο προτροπη δικηγορου φιλου μου , δεν δημοσιοποιησα το ονομα του. Αντιθετως μπορει σε πμ να ονοματισει τον λεγαμενο μονο.
    AIDONOGLOUNEKTARIA
    18.05.2011, 22:25

    Το αναφέρω & στο κείμενο ότι δεν είμαι σίγουρη για το όνομα που μου έδωσε!!!!!!!!!!!!

    Και φυσικά σκεφτόμενη & την μύνηση που μπορεί να κάνει ο πραγματικός άνθρωπος!!!!!

    Το φαντάζεστε να υπάρχει άνθρωπος που να έχει αυτό το όνομα & να είναι ωδειάρχης, αλλά να μην είναι ο άνθρωπος που μου εμφανίστηκε;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!

    ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!!!!!!!


    AIDONOGLOUNEKTARIA
    22.05.2011, 18:56

    Δεμ με νοιάζει να προστατεύσω τον πραγματικό κάτοχο του ονόματος. Άλλωστε αν έχει πέσει θύμα απάτης θα το ξέρει.

    Με νοιάζει για τους συναδέλφους που έχουν πέσει θύματα, & είναι ευκολόπιστοι γιατί προαπαθούν να πιαστούν απ'τα μαλλία τους!!!!!!!!!!!

    Αυτός είναι ο μόνος λόγος που πήγα στο ραντευβού, για να έχω άποψη & να μπορώ να την καταθέσω!
    Να μπορέσω να ενημερώσω όλους όσους έχετε διαβάσει αυτό το post!