ελληνική μουσική
    698 online   ·  210.832 μέλη

    O Roger Waters στην Ελλάδα

    whiterabbit
    10.07.2011, 00:50
    ευχαριστω ολους οσους προσφερθηκαν για να βρω ενα εισητηριο!!!!ηταν.... υπεροχα :)
    MikeGnR
    10.07.2011, 17:44

    Παράθεση:

    Το μέλος whiterabbit στις 10-07-2011 στις 00:50 έγραψε...

    ευχαριστω ολους οσους προσφερθηκαν για να βρω ενα εισητηριο!!!!ηταν.... υπεροχα :)

    ...υπέροχα?? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΕΛΕΙΑ ήταν όλα αυτά που είδαμε!! Το show απέκτησε κυριολεκτικά ΕΠΙΚΕΣ διαστάσεις!!


    -----------------
    Μην αφήνεις αυτό που σε τρώει να χορτάσει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MikeGnR στις 10-07-2011 17:45 ]


    aviectus
    10.07.2011, 20:24

    Ηταν απλα υπεροχο

    Πηγα την πρωτη μερα,το μονο σημειο που δεν αντεξα ηταν τα ατελειωτα τραγουδια του Bob dylan που επαιζαν πριν ξεκινησει η συναυλια

    Απο την εναρξη εως το τελος,η καρδια μου ηταν ετοιμη να σπασει...
    ειναι οτι καλυτερο εχω δει,οσον αφορα συναυλιακο Event!

     


    Vanna
    10.07.2011, 20:40
    Όνειρο! Απλά όνειρο!
    laice
    10.07.2011, 20:57

    Η καρδιά μου σταμάτησε να λειτουργεί τα πρώτα δευτερα μετά την εκκίνηση. Ενώ κάποια στιγμή ένιωσα πως αν έπεφτα από το διάζωμα πραγματικά θα πετούσα. (ήταν μόνο μια σκέψη, φυσικά)

    Πέρασα μια υπέροχη βραδιά γεμάτη μουσική, πρωτόγνωρη αίσθηση. Αλλά προπάντων ευχαριστώ την καλή παρέα που με συνόδευε, χωρίς αυτή δε θα ήταν ίδια η εμπειρία μου.{#emotions_dlg.blush}

    {#emotions_dlg.rockon}


    SouLRocK
    14.07.2011, 01:03

    operation Roger Waters.. completed! 
    24 hours on the road -no sleep- but fuckin' paranoia/psychedeleia!

    Δυστυχώς για διάφορους λόγους δε μπόρεσα να τον δω στις πρώτες δυο συναυλίες και έτσι πήγα στην τρίτη με μια απόφαση αστραπή. μετά από δουλειά και ταξίδι, η κούραση και η αϋπνία πήγαν περίπατο.. πολύ απλά γιατί μόλις έσβησαν τα φώτα στο ΟΑΚΑ, περάσαμε σε μια άλλη διάσταση, ζούσαμε σε μια άλλη ζωή γι'αυτές τις ώρες... ήταν σα να περνούσαν 30 χρόνια ιστορίας μπροστά μας, τέλεια στημένη όλη η παράσταση απο τον Waters. {#emotions_dlg.clap}

    Απλά όσοι δεν είδαν το live του "The Wall" -χωρίς υπερβολή- δεν έχουν δει πραγματικό συναυλιακό show ακόμη!!

    Υ.Γ. δεν ξέρω αν υπήρχε αυτό το εισιτήριο στις άλλες ημέρες αλλά την 3η και τελευταία αυτό βρήκα {#emotions_dlg.biggrin}

    roger waters 12/7/11


    jorge
    14.07.2011, 01:11
    Ετσι ακριβώς :)
    delta66
    14.07.2011, 08:26

    Παράθεση:

    Το μέλος laice στις 10-07-2011 στις 20:57 έγραψε...

    Η καρδιά μου σταμάτησε να λειτουργεί τα πρώτα δευτερα μετά την εκκίνηση.



    +1


    MikeGnR
    14.07.2011, 12:59
    Αναμένουμε για το dvd!
    Xrononaytis
    04.10.2011, 00:05

    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Ο Roger Waters στην Αθήνα (ανοιχτό OAKA) το 2012!!

    HIT CHANNEL ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Ξημερώνει Σάββατο 1η  Οκτώβρη και πλέον μπορούμε να σας ανακοινώσουμε ότι σύμφωνα με απολύτως έγκυρες πληροφορίες που έχουμε (και έχουν επιβεβαιωθεί πανηγυρικά στο παρελθόν, βλ. εδώ) ο Roger Waters θα επανέλθει στην Ευρώπη και στην Αθήνα μέσα στο 2012 για το "The Wall" σε ΑΝΟΙΚΤΑ γήπεδα αυτή τη φορά. Η Ελλάδα φυσικά δεν θα μπορούσενα λείπει μιας και εδώ γύρισε το DVD της περιοδείας και ο Roger την αγαπάει ιδιαίτερα.

     

    Την πληροφορία την είχαμε από τις 20 Ιουλίου  το απόγευμα αλλά λόγω της τρομερής ζήτησης που είχε η Νοτιοαμερικάνικη περιοδεία σε ανοιχτούς χώρους με 8 βραδιές (!!!) στο γήπεδο της River Plate στην Αργεντινή, ο σχεδιασμός της περιοδείας άλλαξε αρκετά έκτοτε. Με την Βορειοαμερικάνικη περιοδεία να ετοιμάζεται να ανακοινωθεί, μπορούμε να πούμε ότι η Αθήνα και το ΑΝΟΙΚΤΟ ΟΑΚΑ είναισίγουρη  επιλογή στο Ευρωπαϊκό σκέλος. Το πόσες βραδιές θα είναι θα εξαρτηθεί από τη ζήτηση.. Σας το λέμε από τώρα.. Mην ανησυχείτε, αυτή τη φορά οι κάμερες και τα κινητά θα επιτρέπονται.. Περισσότερα σε λίγες μέρες... Μείνετε συντονισμένοι στο HIT CHANNEL για να τα μάθετε όλα πρώτοι..

     

    Μετά την αποκάλυψη της συναυλίας του Roger στο κλειστό ΟΑΚΑ, αυτής των Iron Maiden στο terra vibe και της ελληνικής περιοδείας των Stereo MCs, μήνες πριν την επίσημη ανακοίνωση τους, περιμένουμε για το... 4 στα 4 .

     

    πηγη : http://www.hit-channel.com/music/music-news/rock-music/item/4566-apoklistiko-roger-waters-athens-oaka-2012