ελληνική μουσική
    473 online   ·  210.845 μέλη

    Ψαχνω αντιπαλο για τεννις

    aggelosnegas
    07.03.2005, 22:44
    Ψαχνω αντιπαλο για τεννις στο γερακα και τριγυρω περιοχες!εγω ειμαι 16!Οποιος ενδιαφερετε ας στειλει ενα Π.Μ.
    pianopassion
    08.03.2005, 00:23
    Τι μου θύμησες τώρα. Πριν κάποια χρόνια είχα ασχοληθεί με το τένις. Μπορώ να πω ότι μετά το αγαπημένο μου άθλημα το beach volley (κάθε καλοκαίρι στην παραλία της Σαρωνίδας εκεί κάρφωνα …) με είχε κολλήσει και έψαχνα κι εγώ να βρω αντίπαλο. Το αστείο όμως της υπόθεσης…όταν ξεκίνησα το πιάνο σε ένα από τα πρώτα μαθήματα εκεί που έπαιζα στην καθηγήτρια μου μπαίνει ξαφνικά στην αίθουσα ο διευθυντής του ωδείου λέγοντας: «Μπράβο Κώστα πας μια χαρά συνέχισε έτσι τη μελέτη και μην σφίγγεις τα δάχτυλα και τον καρπό. Απαγορεύεται το τ ε ν ι ς και το β ο λ ε ϊ είναι ότι χειρότερο για τα χέρια»…
    pastella
    08.03.2005, 02:04
    Πλάκα κανεις!!!!

    Α ρε πως τα φέρνει η ζωή... Όταν σου αρέσουν αρκετά πράγματα το ένα να σου απαγορεύει να ασχοληθείς με άλλο...

    Τι γκαντεμιά ρε Κώστα!
    pianopassion
    08.03.2005, 02:48
    Η μουσική θέλει θυσίες όσο για το περιστατικό έγινε στην πραγματικότητα όσο και αν ακούγεται σαν αστείο. Εγώ πιστεύω πάντως πολύ στις συμπτώσεις και τις συγκυρίες.
    poz_panthiras
    08.03.2005, 08:48
    Εγώ την πρώτη φορά που ξεκίνησα μαθήματα βιολιού έπαιζα μπάσκετ. Πιάνει ο δάσκαλος μου τα χέρια μου και μου λέει "να το κόψεις το μπάσκετ γιατί σφίγγει τους μύες των χεριών και εμείς θέλουμε να χαλαρώσουν". Πριν 7-8 μήνες που ξανάρχισα μαθήματα ήταν καλοκαίρι και φορούσα αμάνικη μπλούζα. Βλέπει ο τωρινός μου δάσκαλος τα χέρια και τους ώμους και λέει "τι μπράτσα είναι αυτά". Κατάλαβα... δε χρειάστηκε να μου πει τη συνέχεια. έκοψα τα γυμναστήρια. Όλα τα μουσικά όργανα εξασκούν τους μύες μας αλλά κάτα διαφορετικό τρόπο π.χ. τα δάχτυλα. Πριν μου φαίνονταν άκαμπτα. Τώρα όμως τα βρισκώ όλο και ικανότερα να ακολουθούν τις εντολές μου.
    Ωστόσο που και που μπορώ να παίζω τέννις προσεκτικά. Οπότε ψάχνω κι εγώ αντίπαλο αλλά όχι στο Γέρακα. Μου πέφτει λίγο μακριά. Στο κέντρο πολύ ευχαρίστως.
    rapsodos
    08.03.2005, 09:31
    Κανενας αντίπαλος και προς τη θεσσαλονίκη ρε παιδιά? Αμαν κανουμε να παίξουμε...σκουριάσαμε.

    Γιώργο... βρες ρακέτα...κατεβαίνω σύντομα
    jorge
    08.03.2005, 09:43
    Έχω μια Prince για σένα που σε περιμένει...
    Έχει και διχτάκι, όχι σαν κι αυτές με το ξύλο που έχεις μάθει να παίζεις στις παραλίες
    rapsodos
    08.03.2005, 10:35
    χαχα... γελάσαμε πάλι αγαπητέ admin ... αλλα όχι πολύ όμως... θα γελάσω περισσότερο στο τέλος γιατί τότε γελάνε καλύτερα...
    Και απροπόνητος ... θα σε τσακίσω....
    aggelosnegas
    08.03.2005, 18:04
    Quote:

    Το μέλος pianopassion στις 08-03-2005 στις 00:23 έγραψε:
    [I]
    Τι μου θύμησες τώρα. Πριν κάποια χρόνια είχα ασχοληθεί με το τένις. Μπορώ να πω ότι μετά το αγαπημένο μου άθλημα το beach volley (κάθε καλοκαίρι στην παραλία της Σαρωνίδας εκεί κάρφωνα …) με είχε κολλήσει και έψαχνα κι εγώ να βρω αντίπαλο. Το αστείο όμως της υπόθεσης…όταν ξεκίνησα το πιάνο σε ένα από τα πρώτα μαθήματα εκεί που έπαιζα στην καθηγήτρια μου μπαίνει ξαφνικά στην αίθουσα ο διευθυντής του ωδείου λέγοντας: «Μπράβο Κώστα πας μια χαρά συνέχισε έτσι τη μελέτη και μην σφίγγεις τα δάχτυλα και τον καρπό. Απαγορεύεται το τ ε ν ι ς και το β ο λ ε ϊ είναι ότι χειρότερο για τα χέρια»…



    παιζω μια φορα την βδομαδα και αν εχει καλο καιρο.Οποτε δεν πιστευω να κανει τοσο κακο!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 15-03-2005 10:14 ]
    Iphigenia
    14.03.2005, 22:42
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 08-03-2005 στις 09:43 έγραψε:

    Έχω μια Prince για σένα που σε περιμένει...
    Έχει και διχτάκι, όχι σαν κι αυτές με το ξύλο που έχεις μάθει να παίζεις στις παραλίες





    Αχ jorge μου, μου τα χάλασες λιγουλάκι τώρα... Αντί γιά 'διχτάκι' δεν μπορούσες να πείς πλέγμα (ή ακόμα καλύτερα να γράψεις 'έχει και χορδές', ξέρεις όπως και η κιθάρα)

    'Η μήπως ο φίλτατος αντίπαλός σου δεν θα το καταλάβαινε αφού παίζει μόνο στις παραλίες;


    ¶ντε παιδιά καλές μπαλιές και αν βρίσκεται κανείς προς Ζωγράφου, Ιλίσια που θέλει να παίξει μαζί μου, ειδοποιήστε με (αν και τώρα τελευταία βασανίζομαι από ένα τραυματισμό στον δεξί ώμο).

    Φιλικότατα,
    Ιφιγένεια
    rapsodos
    15.03.2005, 10:07
    Iphigenia ....
    μη με φορτώνεις και εσύ ...
    jorge
    15.03.2005, 10:17
    Quote:

    Το μέλος Iphigenia στις 14-03-2005 στις 22:42 έγραψε:

    'Η μήπως ο φίλτατος αντίπαλός σου δεν θα το καταλάβαινε αφού παίζει μόνο στις παραλίες;




    Γάτα είσαι!

    rapsodos
    15.03.2005, 11:30
    κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι ...
    τραγουδάτε εσείς ...
    κάντε και ντουέτο ...

    ... αντε , πολύ ασχολήθηκα , γεια
    Iphigenia
    15.03.2005, 17:48
    Καλέ μου orpheus μη με παίρνεις τόσο σοβαρά... Δεν ήθελα να σε πληγώσω, μια πλάκα είπα και γω να κάνω (και ένα μικρό λογοπαίγνιο)

    Πάντως για να σοβαρευτώ και λίγο, είχα και γω μια φίλη που μικρή έπαιζε πιάνο. Κάποια στιγμή ήρθε μαζί μου στον όμιλο να αρχίσει τέννις (προφανώς της τα είχα πρήξει με το άθλημα). Από το πρώτο κιόλας μάθημα φάνηκε ότι είχε φοβερό ταλέντο. Εκπληκτική αντίληψη της μπάλλας, τρομερή αρμονία στις κινήσεις, τί να σας λέω. Έλα μου όμως που την σταμάτησε η δασκάλα της του πιάνου, γιατί λέει θα δυνάμωνε πολύ το δεξί της χέρι και θα της χάλαγε το συγχρονισμό ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Έτσι η Αλεξία δεν ευχαριστήθηκε ποτέ το τέννις (και ούτε μεγάλη σολίστ έγινε βέβαια, οπότε εγώ θα έλεγα κρίμα, αλλά τι να κάνουμε)...