ελληνική μουσική
    643 online   ·  210.830 μέλη

    Εφυγε ο Θανασης Βεγγος

    skordalis21
    03.05.2011, 09:57

     

    «Καλοί μου άνθρωποι» .... Καλό Ταξίδι στον Καλό μας Άνθρωπο.....
    carpediem72
    03.05.2011, 10:25

    Καλό ταξίδι ..................... Οι ατάκες του θα μείνουν πάντα στην καρδιά μας........Αντίο Θου-βου ........

     


    AlfaWolf
    03.05.2011, 10:28
    Ο μεγάλος μας ηθοποιός έφυγε σήμερα το πρωί λίγο μετά τις 7 το πρωί στο νοσοκομείο Ερυθρός Σταυρός. 
     ο οποίος τον τελευταίο καιρό νοσηλευόταν με σοβαρά προβλήματα υγείας.Καλό ταξίδι άρχοντα του γέλιου .
    anemonios
    03.05.2011, 10:54
    Καλό ταξίδι καλέ μας άνθρωπε.Σ'ευχαριστούμε για όλα...
    SimosKouskounis
    03.05.2011, 11:17

    Ήταν φίλος του πατέρα μου από την Μακρόνησο …  το διπλανό τσαντίρι  …

    Τον αγάπησα από παιδί ,όπως όλοι μας , γιατί ήταν ο δικός μας  ‘καλός μας άνθρωπος’.

    Ένα τεράστιο Ευχαριστώ καλέ μας άνθρωπε, καλό σου ταξίδι.

     


    jorge
    03.05.2011, 11:43

    Από http://rigasili.blogspot.com/2011/05/blog-post_2400.html

    Όλο αυτό το σύστημα που ξεφτύλισε την Ελλάδα, όλος αυτός ο συρφετός που ζει και κινείται μακριά από κάθε τι Ελληνικό στον κόσμο αυτό, όλος αυτός ο εσμός που ο Θανάσης Βέγγος δεν άφησε ούτε για μια στιγμή να τον λερώσει, όλο αυτό το κοπάδι από ύαινες θα πέσει τώρα πάνω του για να πάρει ένα κομμάτι μας. Μην τους αφήσετε. Ο Θανάσης ήταν, είναι, η Ελλάδα που αντιστέκεται, η Ελλάδα που επιμένει! Δεν είναι από τον κόσμο τους, δεν θέλησε να είναι στον κόσμο τους! Τώρα θα σκυλεύσουν τη μνήμη του με χιλιάδες αφιερώματα του κάθε χυδαίου και χυδαίας που θα παριστάνει πως ο Βέγγος τον αφορά, χιλιάδες πατσαβούρες θα προσφέρουν dvd μπορεί και πριν από την κηδεία του... Ήδη άκουσα στον ΣΚΑΪ για τον Θανάση που έπαιζε -ΈΤΣΙ ΕΙΠΑΝ- τον φουκαρά!


    Crocodile
    03.05.2011, 11:44

    Πολύ δύσκολα μπορεί να προβλέψει κανείς αν θα ξαναγεννηθεί ποτέ κωμικός αντιστοίχου μεγέθους. Το μόνο σίγουρο είναι ότι μέχρι σήμερα παραμένει αξεπέραστος και τοποθετημένος στην υψηλότερη θέση μέσα στις καρδιές των Ελλήνων κάθε ηλικίας. Νεότερους κωμικούς με αναμφισβήτητο ταλέντο, όπως Σεφερλήδες και άλλους, τους βλέπεις μερικές φορές και έρχεται στιγμή που βαριέσαι. Με τις ατάκες όμως του Βέγγου κάτι τέτοιο δε συμβαίνει ποτέ, όσα χρόνια και αν περάσουν, όσες φορές και αν ξαναδείς μία ταινία. Γι' αυτό θεωρείται μοναδικός!


    rouli726
    03.05.2011, 12:39

    Σήμερα ο Παράδεισος θα έχει γιορτή..!

    Αντίο αγαπημένε μας..

    Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ..


    aviectus
    03.05.2011, 12:58

    Μεγαλωσα και εγω και οι γονεις μας με τις ταινεις του.

    να σε καλα ρε θαναση,για ολα,μολις χθες σε εβλεπα,και γελαγα οταν ετρωγες γλαστρες στο κεφαλι,δεν πιστευα οτι μπορουμε να σε χασουμε.


    ChristosMoustakas
    03.05.2011, 13:58
    kwstakisch
    03.05.2011, 14:06

    Για τον πολυαγαπημένο ΘΑΝΑΣΗ ΒΕΓΓΟ που μας άφησε σήμερα!!!!! Που σαι Θανάση.............. Πραγματικά χάθηκε το μεγαλύτερο και πιο αληθινό χαμόγελο του κόσμου.......


    kwstakisch
    03.05.2011, 14:25

    Απιστευτό...μόλις διάβασα οτι σήμερα είναι και η παγκόσμια μέρα ΓΕΛΙΟΥ!!!! Διάλεξε τη σωστή μερα ο Θανάσης.......{#emotions_dlg.crying}



    pastella
    03.05.2011, 19:03

    Είναι ο αγαπημένος κωμικός όλων των Ελλήνων. Ο καλός μας άνθρωπος. Όποτε νευριάζω ή θέλω να τα σπάσω, λέω από μέσα μου "Καλοί μου άνθρωποι" και ηρεμώ.

     

    Καλό ταξίδι Θανάση Βέγγο!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 03-05-2011 19:04 ]


    Extremio
    03.05.2011, 19:21

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 03-05-2011 19:22 ]


    ixthis
    04.05.2011, 00:10

    Tόσο που σ αγάπησα ούτε αντίο δεν τολμάει η ψυχή να σου πεί.

    ολιγόλεπτο εντελώς ολιγόλεπτο λιτο αντίο την πέμπτη στην εναρξη της εκπομπής που κάνω .

    Ενα γεια οπως σου πρέπει λιτό σάν εσένα και αληθινό σαν τον λυγμό σου . ελάτε και μετά φύγετε ......

    οταν νοιώθουν και βιώνουν πολλοι μαζί το ίδιο πράγμα η ενέργεια γίνεται ισχυρή και λυτρωτική....μακάρι


    Lansetris
    04.05.2011, 00:37

    Καταπληκτικός ηθοποιός και άνθρωπος. Ανεπανάληπτος. Και ας νομίζουν κάποιοι ηλίθιοι ότι"έπαιζε τον φουκαρά" (!). Καλό ταξίδι καλέ μας άνθρωπε στο σινεμά "Ο παράδεισος".


    Extremio
    04.05.2011, 00:42

    "Δουλεύω με το ένστικτο, δεν έχω κανένα ταλέντο, μόνο αυτή τη φάτσα. Εδώ είναι αποτυπωμένη όλη η μιζέρια, όλη η δυστυχία, όλος ο πόνος του ασήμαντου Έλληνα" - Θανασης Βεγγος.

     

    - Μηνυμα για τους καβαλημενους της showbiz.

     

    Καλοταξιδος.


    -----------------
    blogs.musicheaven.gr/extremio

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 04-05-2011 00:44 ]


    delta66
    04.05.2011, 02:04

    Ο παραδεισος κερδισε τον καλυτερο μας ανθρωπο.

     

    Τωρα που αρχισαμε να τρεχουμε εμεις, ηρθε η ωρα να σταματησεις να τρεχεις εσυ.

    Ενα μεγαλο ευχαριστω για την ηρεμια και διασκεδαση που μου προσεφερες μεχρι σημερα και θα συνεχισεις να προσφερεις.

    Καλο ταξιδι Θαναση.

     

    ΥΓ παγκοσμια ημερα γελιου ηταν την προηγουμενη ημερα 2 μαιου. Δεν εχει σημασια ομως, στις 2 μαιου θα ειναι η ημερα γελιου και στις 3 η ημερα Βεγγου.


    sven
    04.05.2011, 09:29

    Θλίβομαι ειλικρινά, γιατί έφυγε(;) -τέτοιες μορφές ποτέ δεν φεύγουν-  ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ,  που όλη του η ζωή, όπως κι ο ίδιος, αποτέλεσε σύμβολο ΗΘΟΥΣ, ΣΕΜΝΟΤΗΤΑΣ και ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

    Θλίβομαι ειλικρινά, γιατί έφυγε ένας άνθρωπος που κατάφερε να απαλύνει και να ομορφαίνει λίγο τη ζωή εκατομμυρίων, απλών κυρίως, ανθρώπων της καθημερινής βιοπάλης προηγούμενων δεκαετιών, χαρίζοντας γέλιο, αισιοδοξία και διάθεση να συνεχίσουν να αγωνίζονται, ελπίζοντας πως ίσως έρθει άσπρη μέρα και γι΄αυτούς…


    skordalis21
    04.05.2011, 10:45
    Τραγικη ειρωνεια....την παγκοσμια ημερα του γελιου εφυγε ο ανθρωπος που χαριζε απλοχερα το γελιο...καλο ταξιδι καλε μας ανθρωπε στην γειτονια των αγγελων...