ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.830 μέλη

    Τιμή και Δόξα στην Εξουσία!!!!... Καμαρώστε....

    mary_omikron
    15.05.2011, 12:24

    Κατηγορείται για σεξουαλική επίθεση εις βάρος 32χρονης - παορυσιάζεται το απόγευμα ενώπιον δικαστηρίουΠαραπέμπεται σε δίκη για βιασμό ο Ντομινίκ Στρος-Καν

    Κατηγορίες απόπειρας βιασμού απαγγέλθηκαν στον επικεφαλής του ΔΝΤ Ντομινίκ Στρος-Καν από τις Αρχές της Νέας Υόρκης, έπειτα από καταγγελία εις βάρος του, 32χρονης καμαριέρας σε ξενοδοχείο της πόλης

    Ολα ξεκίνησαν χθες στο αεροδρόμιο JFK της Νέας Υόρκης όπου και συνελήφθη ο ισχυρός άντρας του ΔΝΤ.

    Όπως δήλωσε στο ειδησεογραφικό πρακτορείο Reuters ο εκπρόσωπος της αστυνομίας Πολ Μπράουν η γυναίκα που έκανε την καταγγελία σε βάρος του 62χρονου Στρος-Καν είναι μια 32χρονη καμαριέρα ξενοδοχείου που απέδρασε από το δωμάτιο μετά το περιστατικό.

    Ο Μπράνου διευκρίνισε αρχικά ότι ο Στρος-Καν  συνελήφθη στο πλαίσιο έρευνας για σεξουαλική επίθεση. Από την πλευρά του, ο επικεφαλής του ΔΝΤ δηλώνει αθώος. Σε επικοινωνία του μέσω e-mail με το πρακτορείο Reuters, ο δικηγόρος του, Μπέντζαμιν Μπράφμαν, αναφέρει ότι ο πελάτης του «θα δηλώσει αθώος».

    Ο επικεφαλής του ΔΝΤ θα παρουσιαστεί ενώπιον δικαστηρίου αργότερα  σήμερα.

    Πώς συνέβη το περιστατικό
    Σύμφωνα με την αστυνομία το επεισόδιο σημειώθηκε στο ξενοδοχείο Sofitel, στην (West 44th Street, κοντά στην Τάιμς Σκουέαρ). «Βγήκε από το μπάνιο, εντελώς γυμνός, και αποπειράθηκε να την κακοποιήσει σεξουαλικά», δήλωσε ο Μπράουν για τις συνθήκες του επεισοδίου. Συγκεκριμένα, σύμφωνα πάντα με την αστυνομία, η 32χρονη καμαριέρα κατήγγειλε ότι ύστερα από πάλη ο Στρος-Καν την ανάγκασε να πραγματοποιήσει στοματικό σεξ και προσπάθησε να τη γδύσει.
    Η γυναίκα ειδοποίησε το προσωπικό, το οποίο κάλεσε την αστυνομία. Σύμφωνα με τον Μπράουν, ο Στρος-Καν είχε φύγει όταν έφθασαν αστυνομικοί στο ξενοδοχείο, και φαίνεται ότι έφυγε πολύ βιαστικά, ξεχνώντας το κινητό του τηλέφωνο και άλλα προσωπικά αντικείμενα στο δωμάτιό του. Σύμφωνα με τον εκπρόσωπο της αστυνομίας, η 32χρονη γυναίκα νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Ρούζβελτ με «ελαφρά τραύματα» μετά την επίθεση, που όπως είπε, σημειώθηκε όταν μπήκε στο δωμάτιο για να καθαρίσει περίπου στις 13:00 τοπική ώρα.

    Ο Στρος-Καν, έφυγε από το ξενοδοχείο μετά το επεισόδιο κι επιβιβάστηκε σε αεροσκάφος της Air France το οποίο επρόκειτο να πραγματοποιήσει πτήση για το Παρίσι, ανέφερε ο εκπρόσωπος της αστυνομίας.Ωστόσο το αεροσκάφος τέθηκε σε αναμονή στο αεροδρόμιο και αστυνομικοί του Port Authority της Νέας Υόρκης και του Νιου Τζέρσεϊ επιβιβάστηκαν σε αυτό για να τον θέσουν υπό κράτηση και να τον παραδώσουν σε ντετέκτιβ της αστυνομίας της Νέας Υόρκης, πρόσθεσε ο Μπράουν.

    Ο Στρος-Καν επρόκειτο να λάβει μέρος την Δευτέρα στη σύνοδο των υπουργών Οικονομικών των χωρών-μελών της Ευρωζώνης στις Βρυξέλλες και να εκφωνήσει ομιλία στο 12ο οικονομικό φόρουμ που διοργανώνει η Ευρωπαϊκή Επιτροπή.

    Πηγή: http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artid=4630979

     

     


    -----------------
    αυτός ο κόσμος μπορεί ν΄αλλάξει Κεμάλ..μέσα στις καρδιές, στις πλατείες, σε γραφεία οβάλ..θέλει σωστοί χιλιάδες να΄ναι στους τροχούς, να΄ναι η ψυχή η νύφη και γαμπρός ο νους...(ετεροχρονισμένη απάντηση του Ρασούλη στο αριστούργημα του Γκάτσου)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 15-05-2011 12:27 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 15-05-2011 12:49 ]


    kwstakisch
    15.05.2011, 14:46

    Αφιερωμενο στον Ντομινικ!!!! Τον αγόραρο που βιαζει κιολας.... αααααααααρε ξυλο που θέλετε ΟΛΟΙ


    mary_omikron
    15.05.2011, 14:52

    Διαφωνω !! Ευγενική προσφορά έκανε....η άλλη φταιει που δεν δέχτηκε και το έκανε και θέμα.... {#emotions_dlg.tt2}

    Αυριο Δευτέρα στη σύσκεψη ξέρεις πόσο θετική εισήγηση θα έκανε για την Ελλάδα αν η άλλη σεβόταν την Εξουσία???????{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.happycrazy}


    kwstakisch
    15.05.2011, 14:56

    Μηπως τελικαά τον βιασε η καμαριέρα???? Πολλά γινονται....Εχω ακουσει οτι καμαριέρες βρίσκουν μικρα αθώα και αμουστακα παιδια και τα αποπλανουν.....



    Link

    " target="_blank">


    jorge
    15.05.2011, 15:07
    Δε μου φαινεται για τόσο χαζός ο Ντομινίκ. Θα του την έστησε ο Τσίπρας.
    kwstakisch
    15.05.2011, 15:10

    Λες να ήταν βαλτή η καμαριερα να κουνηθεί λιγο παραπάνω....λες  να ανήκει στη νεολαία του ΣΥΡΙΖΑ.... κουκουλοφόρος θα ταν Γιώργο να με θυμηθεις!!!!!{#emotions_dlg.tt2}


    AR-ON
    15.05.2011, 15:50
    Κλεμμένο, αλλά καλό: Ερώτηση: "...μα καλά, το βιασμό ΠΩΣ στον κόρακα θα τον έκανε;" Απάντηση: "Θα έθετε εαυτόν σε μηχανισμό στήριξης..."
    antwnispatra
    15.05.2011, 17:02
    Κλεμμένο θα πω και εγώ..."είχε κάνει επιμήκυνση ο παππούς"...
    skordalis21
    15.05.2011, 17:26


    ORFEASMIRSINIS
    15.05.2011, 22:33

     Εμένα πάιδες  μου φαίνεται στημένη η δουλειά! Πολύ αμερικανιά μου κάνει η όλη υπόθεση και δύσκολα κολλάει!

     Ποιός ξέρει τί οικονομικά παιχνίδια κρύβονται απο πίσω! ... Ίδωμεν ...

      


    sven
    16.05.2011, 00:12

    Ένα άτομο, που θα διεκδικούσε σε ένα χρόνο περίπου το χρίσμα του υποψήφιου Προέδρου της Γαλλίας, να κάνει τέτοια ανοησία, παίζοντας κορώνα γράμματα ένα λαμπρό πολιτικό μέλλον, κάπως "παράξενο" μου φαίνεται...

    Ή έχει αρχίσει να "ρετάρει" νοητικά ή κάτι άλλο παίζεται...


    BAGRATION
    16.05.2011, 00:34

    Μαζι τα φάγαμε και μαζί τις βιάσαμε.


    Hastaroth
    16.05.2011, 12:46

    Παράθεση:

    Το μέλος sven στις 16-05-2011 στις 00:12 έγραψε...

    Ένα άτομο, που θα διεκδικούσε σε ένα χρόνο περίπου το χρίσμα του υποψήφιου Προέδρου της Γαλλίας, να κάνει τέτοια ανοησία, παίζοντας κορώνα γράμματα ένα λαμπρό πολιτικό μέλλον, κάπως "παράξενο" μου φαίνεται...

    Ή έχει αρχίσει να "ρετάρει" νοητικά ή κάτι άλλο παίζεται...



    Αν δέν "παίζεται" κάτι άλλο-που σίγουρα και αυτό δέν μπορεί να αποκλειστή καθώς στην πολιτική πολλά γίνονται-τότε να υποθέσουμε ότι δειλά δειλά αρχίζει το Alzheimer;

    Αλλά πάλι,62 χρονών δέν είναι πιά τόσο "προχωρημένον γήρας",ειδικά γιά κάποιον που λόγω επαγγέλματος ο εγκέφαλός του εξασκείται καθημερινά...

     


    sven
    16.05.2011, 13:47

    Το Alzheimer μπορεί να εμφανιστεί ακόμα και σε άτομα κάτω των 50 και τότε έχουμε να κάνουμε με τη λεγόμενη  "προγεροντική άνοια"...

    Η κλασσική γεροντική άνοια είναι αυτή που σχετίζεται άμεσα με το χρόνο και την προχωρημένη ηλικία...


    Hastaroth
    16.05.2011, 14:58

    Στην "Καθημερινή" πάντως,υπάρχει ένα άρθρο στο οποίο γίνεται αναφορά στην Γαλλική εφημερίδα Liberation όπου ψυχολόγοι και ψυχίατροι προσπαθούν να ερμηνεύσουν το γεγονός αυτό και μάλιστα επικαλούνται μιά συμπεριφορά που αποκαλείται "παραπραξία"

    Εδώ το άρθρο τής "Καθημερινής".Το βράδυ θα κοιτάξω και το Γαλλικό άρθρο γιά περισσότερα

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_16/05/2011_390966

     

     


    pakos1406
    17.05.2011, 08:18

    Δεν θα μου κανει καμμια εντυπωση να ειναι στημενο το ολο θεματακι!!!

    Δεν θα μου κανει εντυπωση να ειναι και πραγματικο γεγονος!!!!!!!

    Ερχομαι εγω ομως με το φτωχο μου μυαλο και ρωταω: αν ηθελαν να τον βγαλουν απο τη μεση αυτο τον τροπο θα διαλεγαν?? Μηπως και ο Κλιντον που ειχε σεξουαλικο σκανδαλο δεν βγηκε απο τη μεση???

    Μηπως πρεπει να καταλαβουμε οτι οι κατεχοντες τις υψηλες θεσεις ειναι λαμογια και αλητες με διεστραμενα μυαλα απο τον πρωτο μεχρι τον τελευταιο???

    Δε νομιζω οτι θα ειναι καλο να αναφερθω σε ονοματα αλλα αναλογιστειτε λιγο τι εχουν κανει ολοι αυτοι!!!!


    RANIA74
    17.05.2011, 08:57
    Και εμένα για στημένο μου μοιάζει .....απλά ήθελαν να τον βγάλουν απο τη μέση τα "μεγάλα κεφάλια " ήξεραν το πάθος του και του την έφεραν......Αυτο μας δείχνει ότι και ακόμα τα υπαλληλάκια τους είναι "αναλώσιμοι" για αυτούς..........
    metalkristi
    17.05.2011, 09:13

    και εγω στημενο το βλεπω τον εφαγαν οι γερμανοι που ξαφνηκα μετα το συμβαν εβγαλαν τερατα για την ζωη του στη δημοσιοτητα πριν δεν τα ηξεραν που τον αφηναν να αλωνιζει???????το θεμα ειναι τωρα τι μας φυλανε?{#emotions_dlg.confused1}(παντως φανταζομουν το σκηνικο και ξερενομουν μονη μου στα γελια μετα την ανατριχιλα....ο στρος με πετσετα να χορευει σαν την κιμ πασινγκερ καλα που δεν επαθε και εγγεφαλικο η καμαριερα απο το θεαμα χαχαχχαχααχαχαχα){#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    skordalis21
    17.05.2011, 10:14
    ΦΟΙΤΗΣΕ Κ ΕΣΥ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΓΙΑ ΚΑΜΑΡΙΕΡΕΣ ΤΟΥ CHUCK NORRIS. Αχαχαχαχαχ
    skordalis21
    17.05.2011, 11:43
    οι νέες αισθησιακές ταινίες που ετοιμάζονται να βγουν στην κυκλοφορία με πρωταγωνιστές τον Ντομινίκ και την καμαριέρα θα είναι: 1)Σκύψε μaρή χρεοκωπημένη 2)Το ΔΝΤ θα στον σφυρίξει 3 φορές