ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Εαν παιζει χαλια ο κιθαριστας του συγκροτηματος σας , ιδου η λυση.

    skordalis21
    20.05.2011, 01:28
    Οπως λεει κ το λαικο ασμα της Αννας Γουλα ¨ Τα πινω ολα, τα πινω ολα, χαπια ουισκυ και κοκα κολα"
    delta66
    20.05.2011, 01:42

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 19-05-2011 στις 22:56 έγραψε...

    Οσο για το συγκεκριμένο βίντεο... δεν μου φαίνετε για στημένο

    Δε ειπα οτι ηταν στημενο.


    delta66
    20.05.2011, 10:05

    Παράθεση:
    Μια δεύτερη σκέψη εκ του πονηρού:

    Ποιος μπορεί να εγγυηθεί ότι το συμβάν δεν το «έστησαν» ο κιθαρίστας (που λογικά θα ήξερε πόσο οξύθυμοι θα ήταν ο τραγουδιστής και ο μπασίστας στα λάθη του…) μαζί με τον operator – montage – up-loader για να τους κάνει έπειτα μήνυση ο κιθαρίστας για: βιαιοπραγία, προπηλακισμό, απόπειρα επικίνδυνων σωματικών βλαβών και έκθεση σε κίνδυνο με ενδεχόμενο δόλο, δημόσια συκοφαντική δυσφήμηση έναντι τρίτων κ.τ.λ.… και να τους τα «βουτήξουν» πάρα πολύ ΧΟΝΤΡΑ στο δικαστήριο?....

    Αν ηταν στην Αμερικη, ισως και να "επαιζε" αυτο.

    Στη Ρωσσια το πολυ πολυ να κατεβαινει και ο δικαστης να του ριξει καμια "ψιλη" :)


    djmetronomos
    20.05.2011, 12:24

    Σιγά το πράγμα..

    Αν ποτέ πέσει στα χέρια σας η βιογραφία του ντράμερ των Who ("Dear Boy: The Life of Keith Moon"), θα διαβάσετε για πολλούς καυγάδες.. Ομηρικούς καυγάδες.. τα πρώτα χρόνια.

    Ο τραγουδιστής (Roger Daltrey) αντιπαθούσε τον Keith και συχνά πλακώνονταν στις πρόβες.. Μιλάμε για πιατίνια να εκσφενδονίζονται, άγριες καταστάσεις...


    delta66
    20.05.2011, 13:57

    Χαχαχα φιλε Σπαρτιατη Λυκανθρωπε αν ποτε δεν παιξω καλα σε κανενα live και μου την πεσουν ετσι θα σε παρω ενα τηλεφωνακι για νομικες συμβουλες

    {#emotions_dlg.thumbup}


    inkve
    20.05.2011, 17:15

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 18-05-2011 στις 16:23 έγραψε...

    Καλά πως εφτασε ώς το Stage ο τύπος ??

    Δεν τον ειχαν ξανα ακούσει ?

    μαλλον πιστεύω οΤι ο πιτσιρικάς ειχα κατεβάσει οτι πίνετε και την ειχε ακούσει :D

    όπως και να χει όμως...σιγουρα το χαστούκι του έπρεπε  {#emotions_dlg.thumbup}



    βρισκω εντελως απαραδεκτα τα μηνυματα σου προς στον kwstasagas και την αποψη σου γενικοτερα για αυτο το θεμα...

    ΑΝ ΠΟΤΕ ΒΡΙΣΚΟΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΕΥΘΗΝΗ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΣ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!

    ΤΙΣ ΠΤΑΙΕΙ ΛΟΙΠΟΝ??

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕ ΚΙΟΛΑΣ,ΚΑΤΣΕ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ!!!


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 20-05-2011 17:16 ]


    AlfaWolf
    20.05.2011, 20:17

    Είμαι απαράδεκτος δεν θα σου την χαλάσω την άποψη :)

    άσε με όμως να έχω την δική μου :)

    όσο για τις ευθύνες της επιλογής αν διαβάσεις το πρώτο μου σχόλιο θα καταλάβεις

    έτσι είναι δεν είμαστε ίδιοι εσύ αντιδράς όπως αντιδράς και σε θεωρώ απαράδεκτο το ίδιο κι εσυ :)

    Δεν με χαλάει καθόλου αφου δεν συνπράτουμε :)


    ORFEASMIRSINIS
    20.05.2011, 20:18

     Βρε φίλε, τί είναι αυτά που γράφεις!Η υπόθεση που έκανε ο Νικόλας  , προφανώς και έχει βάση.

     Ο τύπος στις πρόβες έπαιζε καλά και στο λάιβ ήταν πίτα, εξ ου και η μειωμένη ικανότητα αντίδρασης!

     ... και ίσως να το έχει ξανακάνει, γι αυτό και η έντονη αντίδραση των συμπαικτών του.

      Τί σχέση έχει τώρα αυτό, με το αν μπορεί να μιλά ο Νικόλας για πολιτισμό, αυτό μάλλον, μόνο εσύ το αντιλαμβάνεσαι!


    Hastaroth
    21.05.2011, 02:22

    Εγραψα πιό πάνω κάτι που έλεγαν οι αρχαίοι Ελληνες:"τα εν οίκω μή εν δήμω".

    Ο,τι κι'άν συμβαίνη εντός τού συγκροτήματος,δέν πρέπει να "εκτίθεται" επάνω στη σκηνή.

    Το συγκεκριμένο συγκρότημα μού έδωσε την εντύπωση πως αποτελεί περισσότερο μιά "μάζωξη" πιτσιρικάδων,παρά μιά ομάδα ανθρώπων που συνεργάζονται σοβαρά γιά να παράξουν ένα μουσικό αποτέλεσμα και που σέβονται το γεγονός ότι παρουσιάζουν μιά μουσική δουλειά σ'ένα άγνωστο-και συνεπώς αυστηρό πρός αυτούς-κοινό.

    Και οι Who πλακωνόντουσαν,όπως ανέφερε ο συνάδελφος μετρονόμος,αλλά μόνο στίς πρόβες.Στην σκηνή ήταν μιά συγχρονισμένη μουσική ομάδα που παρουσίαζε το τελικό αποτέλεσμα μιάς ομαδικής δουλειάς.Κανείς δέν είπε ότι όλες οι πρόβες γίνονται με το "μάλιστα κύριε συνάδελφε,όπως θέλετε" κλπ κλπ.Και τσακωμοί θα υπάρξουν,και αντιρρήσεις,και διαφωνίες κλπ.Εδώ τέτοια γίνονται σε συμφωνικές ορχήστρες,που υπάρχει ο μαέστρος και επιβάλλει την πειθαρχία με το ραβδάκι του και που το τί θα παίξη ο κάθε μουσικός είναι γραμμένο μέχρι κεραίας,και δέν θα γίνωνται σε μιά ορχήστρα όπου το αποτέλεσμα βγαίνει μέσα από την "έρευνα" και τον πειραματισμό όλων τών μελών της;

    ΥΓ @Werewolf:Δικηγόρος μπορεί να μήν είσαι,αλλά στο Ποινικό Δίκαιο τα πάς περίφημα.Μήπως είσαι φοιτητής στην Νομική;

    (Ούτε εγώ είμαι δικηγόρος,αλλά επίσης ξέρω κάποιους καλούς γιά τέτοιες περιπτώσεις)

    ΥΓ @dj-metronomos:Αν χρειαστή ποτέ να εκσφενδονίσω πιατίνι σε άλλον μουσικό,είμαι κατάλληλα εξοπλισμένος-έχω δυό Sabian Rocktagon (φαντάζομαι τα ξέρεις) {#emotions_dlg.biggrin} 

     


    Hastaroth
    22.05.2011, 23:44

    Μά ακριβώς,το δημόσιο "ξεκατίνιασμα" επί σκηνής ενός συγκροτήματος είναι το αποτέλεσμα τής έλλειψης ενός κοινού συλλογικού οράματος γιά το αποτέλεσμα που θέλουν τα μέλη τού συγκροτήματος να έχη η προσπάθειά τους.

    Είναι επίσης και ενδεικτικό τής ανωριμότητας τών μελών αυτού τού συγκροτήματος.