ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.850 μέλη

    Γίναμε ΣΚΟΥΠΙΔΟΦΑΓΟΙ εύγε ΕΛΛΑΔΑΡΑ

    Extremio
    26.05.2011, 22:58

    Όντως, Αλβέρτο μου. Ο Ξαρχάκος την πλήρωσε. Το διόρθωσα και σε ευχαριστώ για την παρατήρηση. Δεν είχα προσέξει το λάθος μου.  Χαίρομαι που βρήκα επιτέλους έναν άνθρωπο με ΛΟΓΟ και ΠΑΙΔΕΙΑ. Ακόμα και η αντίθετη άποψη έχει τόση γλύκα, όταν έχεις να κάνεις με αξιόλογο συνομιλητή. Και η αξία έγκειται στην πραότητα και την καλή προαίρεση,  Κάτι που δεν το συναντάς καθημερινά, ειδικά στο παρόν φόρουμ.  Και για τούτο σε ευχαριστώ, Αλβέρτο.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 26-05-2011 23:03 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Armenistis
    29.06.2011, 02:09

    To MH έχει πάψει εδώ και καιρό να μιλάει και να ασχολείται με την μουσική...περισσότερο με gossip heaven έχει γίνει.Ασχολείται περιφερικά με το τραγούδι και με την μουσική και το μεγαλύτερο παράδείγμα είναι αυτη η κουβέντα. Δε μπορώ να πιστέψω ότι υγιής ενήλικες χάνουν χρόνο από την ζωή τους αλλά και από την μουσική για να την πει ο ένας στον άλλο. Αυτό το μήνυμα προσπεράστε το και συνεχίστε την κουβέντα σας. Απλά η μουσική που πολύ κόπτεστε για αυτην δεν είναι σε τέτοιες "κακιούλες" Καλή συνέχεια

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Armenistis στις 29-06-2011 02:12 ]


    Hastaroth
    29.06.2011, 20:32

    Αυτή η κουβέντα δηλαδή δέν έχει σχέση ΚΑΙ με την μουσική;

    Εξ άλλου,το Musicheaven δέν είναι site εξειδικευμένο με συγκεκριμένη μουσική κατεύθυνση-είναι ένα site που ασχολείται και φιλοξενεί συζητήσεις γενικά γιά την μουσική.Υπάρχουν επί μέρους θεματικές ενότητες και συζητήσεις και παράλληλα και συζητήσεις πιό γενικές.Σ'αυτές είναι επόμενο κάποιες φορές να ειπωθούν και "κακιούλες" (ή κακιούλες).Γι'αυτό υπάρχει ο admin γιά να μάς επαναφέρη στην τάξη.

    Αλλωστε,η επιλογή τού να συμμετέχουμε σε ένα site είναι ελεύθερη,κανείς δέν μάς υποχρεώνει να το κάνουμε άν δέν το θέλουμε.

     


    byss
    15.08.2011, 12:03

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 21-05-2011 στις 03:47 έγραψε...

    Ξέρετε τι έχει πλάκα...? Οτι κάθε φορά που θα μιλήσουμε για κακή μουσική και την έλλειψη αισθητικής που τη συνοδεύει κάπου απο κάποιον θα αναφερθεί και το 'σκυλάδικο' μαζί και ο οπαδός 'σκυλάς'... Ίσως να του δώσουμε και ένα χτύπημα στην πλάτη και να πούμε 'δε πειράζει που είσαι σκυλάς, δικαίωμα σου και επιλογή σου'...

    Ακόμη μια χαζή σκέψη του άυπνου pentatonikos 3:46 τα μεσάνυχτα... Συγνώμη...



    Έτσι ακριβώς είναι φίλε.. αν και η μουσική ειναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα... στην τελική και οι σκυλάδες τόσα ξέρουν τόσα ακούν!!!! προσωπικά έχω βαρεθεί καψούρα πόνο ή δεν ξέρω και γω τι άλλο...


    -----------------
    “Let there be strat...”- Leo Fender

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 15-08-2011 20:37 ]