ελληνική μουσική
    642 online   ·  210.826 μέλη

    Κυκλοφόρησε η πρώτη δίσκογραφική δουλειά της Μαρίας Άρνη

    davyd
    02.06.2011, 10:54

    Η Μαρία γεννήθηκε και ζει στη Χαλκιδική. Ασχολείται με τη μουσική και το τραγούδι απο 5 χρονών. Πριν 2 χρόνια, στα 17 της, άρχισε να δίνει/συμμετέχει σε παραστάσεις/συναυλίες με ελληνικά τραγούδια στη Θεσσαλονίκη, τη Χαλκιδική και τους γειτονικούς δήμους.


    Τον περασμένο μήνα κυκλοφόρησε η πρώτη της δισκογραφική δουλειά με τίτλο "Είν' η ζωή μια συναυλία". Πρόκειται για 12 τραγούδια διαφόρων δημιουργών που μπορείτε να ακούσετε και να κατεβάσετε δωρεάν απο την ιστοσελίδα της εδώ.

    Μπορείτε επίσης να προμηθευτείτε το CD μέσω του Συλλόγου Γονέων Παιδιών με σύνδρομο Down. Τα έσοδα απο τη διάθεση του CD θα διατεθούν υπερ του εν λόγω συλλόγου (λεπτομέρειες στην ιστοσελίδα της Μαρίας).   

    Στο δίσκο συμμετέχω (για να βλογήσω και τα γένια μου λίγο :) ) με 2 τράγούδια. Στο ένα σαν συνθέτης και στο άλλο σαν στιχουργός-συνθέτης. Demo αυτού του δεύτερου μπορείτε να ακούσετε στο βιντεάκι που ακολουθεί.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 02-06-2011 10:57 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 05-06-2011 14:06 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 06-06-2011 21:45 ]


    επισυναπτόμενα: maria-2.jpg 
    Extremio
    02.06.2011, 11:04
    Όμορφη, ζεστή φωνή. Ενδιαφέρουσα ερμηνεία. Ωραία σεγόντα. Στίχος και σύνθεση εξαιρετικά. Συγχαρητήρια, φίλε μου.
    despinakontogianni
    03.06.2011, 04:13
    Η φωνή της έχει μια ωριμότητα. Σίγουρα δεν την κάνει κανείς για 19χρονη. Μ' αρέσει. Και φωνή και μουσική και στίχος. Μακάρι, να πάει μπροστά!
    davyd
    03.06.2011, 11:31

    Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

    Να σημειώσω μόνο ότι η κυκλοφορία του CD για διάφορους λόγους καθυστέρησε πολύ. Η ηχογράφηση των τραγουδιών έγινε σχεδόν 2 χρόνια πριν, όταν η Μαρία ήταν μόλις 17.

    Να είστε πάντα καλά! 

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 03-06-2011 14:24 ]


    emmanuella
    03.06.2011, 14:19
    Πολύ όμορφη και ..χρωματιστή η φωνή της. :) Εύχομαι τα καλύτερα!
    IVIKOS
    03.06.2011, 15:10
    Εξοχα Δημήτρη (αν και δεν έχω πάρει ακόμα το CD να τα ακούσω όλα-αφου και αυτό με δικούς μου στίχους το έχω ακούσει 1 φορά από τη Μαρία στηνΕΤ3- φαντάζομαι ότι θα περπατήσει καλά... (Εμείς έχουμε χαθεί για αρκετό καιρό, αλλά κάπου ίσως ξαναβρεθούμε) Να είσαι φίλε μου πάντα καλά!!!! Θανάσης
    kwstasagas
    03.06.2011, 15:15

    Πολύ ωραία φωνή η μικρή !!! Μού θύμισε, λιγάκι, τη φωνή της Φαίης Μάτσου, που πριν από αρκετά χρόνια, στα μισά των 90ς, γνωρίσαμε [και λατρέψαμε] όταν την ακούσαμε να τραγουδά το "Φίλα με" των Ριφιφί !!!!

    Αν η πολύ μικρή σε ηλικία Μαρία Άρνη κινηθεί σε αυτό το ύφος, δηλαδή σε αυτό της "ροκ μπαλάντας προορισμένης για ραδιοφωνικές μεταδόσεις", δεν αποκλείεται να συγκινήσει αρκετό κόσμο [όπως συνέβη με τη Φαίη Μάτσου] !!!

    Όμως .... εύκολο είναι σήμερα να σταδιοδρομήσεις στο χώρο του τραγουδιού ???    


    davyd
    04.06.2011, 16:18

    Ευχαριστούμε πολύ φίλοι μου. Ευχαριστώ Θανάση και καλή αντάμωση σε κάποια απ' τις παρουσιάσεις του CD που φαντάζομαι θα γίνουν.


    gikostas
    04.06.2011, 23:34
    Φωνάρα το Μαράκι.Μπράβο.Με μια πρώτη ακρόαση κράτησα 5-6 κομμάτια απο την πρώτη της δουλειά.Με αρκετά καλό στίχο αλλά και μουσική.Επίσης μπήκα στην διαδικασία να ακούσω παλαιότερες ερμηνείες της μέσω youtube.Ήθελα να την ακούσω και σε γνωστά κομμάτια πολυερμηνευμένα.Βίτσιο βλέπεις.Εννοείται πως δεν άλλαξα γνώμη.Το αντίθετο θά'λεγα.Πολύ θα ήθελα να την ακούσω και να την δω ζωντανά.Αναμένω την εξέλιξη,αυτής της πολλά υποσχόμενης φωνής.Θα επικοινωνήσω για να λάβω το cd.Τέτοιες δουλειές αξίζουν την προσοχή μας.Καλή συνέχεια.