ελληνική μουσική
    751 online   ·  210.833 μέλη

    Επειγουσα βοηθεια με adobe premiere cs3.

    ohcaptainmycaptain
    05.06.2011, 11:11

    Λοιπον, παιδια χρειαζομαι επειγουσα βοηθεια με αυτο το προγραμμα καθως εχω να ετοιμασω εργασια μεχρι την παρασκευη και ο καθηγητης δεν ηταν και πολυ προθυμος να βοηθησει.

    Αυτο που θελω να κανω ειναι πολυ απλο. Να εισαγω το βιντεο, ΑΛΛΑ το βιντεο ειναι με ηχο και ετσι το προγραμμα το εκλαβανει ως αρχειο ηχου. Εχω δοκιμσει να το βαλω σε διαφορες μορφες αλλα συμβαινει παντα το ιδιο.

    Οποιος ξερει τι πρεπει να κανω ας μου το πει γρηγορα.....

    Ευχαριστω.

    Υ.Γ δοκιμασα να αφαιρεσω τον ηχο αλα δεν βρηκα καποιο σχετικο προγραμμα.


    aviectus
    05.06.2011, 13:52

    Εχω το CS4 αλλα δε νομιζω να εχει και μεγαλη διαφορα.
    εισαι σίγουρος οτι με κατι δεν κανεις λαθος? Μολις τωρα τα δοκιμασα και εβαλα στο timeline του Video 1.ενα απλο βίντεο με ηχο,και λειτουργεί μια χαρά,μου εμφανίζονται και οι δυο μπάρες ( Video ,Audio ) για Edit.

    1) Δες αν εχεις κατεβασει τα Adobe encoders γιατι θα τα χρειαστεις και μετα για την κωδικοποιηση και render του βιντεο

    2) προσεξε μηπως βαζεις το αρχειο σε λαθος timeline.

    αν και πιστεύω οτι φταει ισως η έλλειψη Encoders.

    ΥΓ. έχεις δοκιμάσει το SONY Vegas? αν και υστερει σε μερικα πιστεύω πως είναι πιο εύχρηστο, και πιο ελαφρύ απο το adobe.

     

    οτι αλλο θες με ρωτας.


    ohcaptainmycaptain
    05.06.2011, 20:03
    Κατ'αρχάς ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Στην αρχή προσπάθησα να εισάγω αρχείο .flv αλλά δεν γινότανε γιατί δεν το υποστήριζε. Μετά όμως ότι μορφή και να του έβαζα την έπαιρνε σαν ήχο, εκτός τα αρχεία που δεν έχουν ήχο. Αυτό με τα encoders να σου πω την αλήθεια δεν το πολυκατάλαβα...... Α, δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλο πρόγραμμα γιατί έχουμε διδαχτεί μονό premiere (και καλά.......).