ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.839 μέλη
    PanGuitar
    12.06.2011, 17:47

    Ξεκινάω με Νόρρις και ελληνικά τραγούδια χαχαχα

    Μόνο ο Τσακ Νόρρις μπορεί να πιει όλο το Βόσπορο κι ασ'τον Αλκίνοο να θέλει.
    Μόνο ο Τσακ Νόρρις μπορεί να ξεχάσει τα λιτά της μαλλιά.
    Ο Τσακ Νόρρις ξέρει ποια πόλη, ποια χώρα, ποια θάλασσα σε ταξιδεύει τώρα.
    Ο Τσακ Νόρρις ξέρει τους στίχους απ'το ζεϊμπέκικο της Ευδοκίας.
    Ο Τσακ Νόρις ξέρει γιατί το τραγουδί να'ναι λυπητερό.
    Ο Τσακ Νόρρις ξέρει που πουλάνε καρδιές αλλά δεν λέει στον Μητροπάνο.
    Ο Τσακ Νόρρις ξέρει γιατί έπαψες αγάπη να θυμίζεις κι ας μην έχει καταλάβει ο Πλιάτσικας ακόμα.
    Ο Τσακ Νόρρις ξέρει γιατί δεν έρχεσε ποτέ όταν σε θέλει ο Αλκίνοος.
    Μόνο ο Τσακ Νόρρις μπορεί να βγάλει δίσκο που να μη συμμετέχει ο Γιώργος Νταλάρας.
    Μόνο ο Τσακ Νόρρις ξέρει ποιος σου έμαθε τα σμυρνέικα τραγούδια.

    Αν βρείτε/σκεφτείτε άλλα με τον Νόρρις περι μουσικής και γενικά μουσικά ανέκδοτα ποστάρετε τα

    {#emotions_dlg.laugh}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PanGuitar στις 12-06-2011 17:48 ]


    Hastaroth
    12.06.2011, 21:03

    Τί σχέση έχει ο-ηθοποιός,πρωταγωνιστής ταινιών δράσης-Chuck Norris με την μουσική;

    Μήπως η οικονομική κρίση μάς τρέλλανε τόσο ώστε να θεωρούμε ώς πνευματώδες χιούμορ αυτά τα κρύα "αστειάκια";

     


    PanGuitar
    13.06.2011, 13:09

    Γενικά έχουν γίνει της μόδας τα ανέκδοτα με τον Νόρρις. Ασχέτως από ποιός είναι, ακούγοντε ανέκδοτα με διάφορα θέματα. Υποτίθεται είναι ο άνθρωπος που μπορεί να τα κάνει όλα.


    MikeGnR
    13.06.2011, 15:49
    Nai isxuoun ola. Giati den to paradexesai?
    Hastaroth
    13.06.2011, 15:50

    Δέν νομίζω πάντως ότι αυτά είναι ιδιαιτέρου χιούμορ "αστεία".Μάλλον "κρυάδες" θα τα έλεγα....

    Θα ψάξω το απόγευμα να βρώ κάτι πιό έξυπνο να παραθέσω.


    Gmast
    13.06.2011, 19:44

    -Ποια είναι η χειρότερη ευχή σε έναν μπασίστα πριν το live{#emotions_dlg.confused1}

    -Να σου πάνε όλα “πρίμα”{#emotions_dlg.walkman}


    Tranovalto
    14.06.2011, 03:13
    Εγώ νομίζω ότι τα ανέκδοτα με τον Chuck Norris δείχνουν ότι οι νέοι είναι αρκετά εφευρετικοί όταν θέλουν να περάσουν καλά. Ίσως για τους μεγαλύτερους να μην είναι ωραία, αλλά γι' αυτό δε συνηθίζουμε να τους τα λέμε. Στην τελική... Ο Τσακ Νορρις ξερει ποιος, ποιος, ποιος μωρο μου ποιος, και επίσης ξέρει... πού είναι ο Θανάσης.
    Hastaroth
    14.06.2011, 09:02

    Εγώ νομίζω ότι τα "ανέκδοτα" με τον Chuck Norris δείχνουν ότι οι σημερινοί νέοι δέν έχουν χιούμορ.

    Στο κάτω-κάτω μόνο ο Μαγκάϊβερ ξέρει ποιός αλήθεια είν'ο Σαββόπουλος και πού πάει.....ενώ ο Chuck Norris ακόμα αναρωτιέται.

    Αλλά και μόνο ο Μαγκαϊβερ μπορεί να πάρη μιά ψαρόβαρκα χωρίς να την δηλώση στην εφορία...

    (Και μή μου πήτε πως δέν ξεκαρδιστήκατε στα γέλια,έτσι;Είδατε τί ωραία που ξέρω να σκαρώνω κι'εγώ τέτοιου είδους "ανέκδοτα";)

     


    kwstasagas
    14.06.2011, 14:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 12-06-2011 στις 21:03 έγραψε...

    Τί σχέση έχει ο-ηθοποιός,πρωταγωνιστής ταινιών δράσης-Chuck Norris με την μουσική;

     

     

    Έλα ντε ... κι εγώ τον Τσακ Νόρρις έτσι τον ξέρω, ως γυμνασμένο / μπρατσωμένο πρωταγωνιστή σε ταινίες δράσης των 70ς και των 80ς που, όταν ήμουν πολύ μικρός, με έπαιρνε ο πατέρας μου στο σινεμά για να τις δούμε !!! Μήπως, στο μεταξύ, προέκυψε κι άλλος Chuck Norris, που είναι μουσικός ή τραγουδιστής [και ... για να του φτιάχνουν ανέκδοτα μάλλον δεν "το κατέχει το αντικείμενο"] ???

    Πώς φαινόμαστε, Αλβέρτο, ότι είμαστε .... από διαφορετική γενιά{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}.... 


    Hastaroth
    14.06.2011, 20:56

    Οντως Κώστα.Μόνο που όπως φαίνεται,η δική μας γενιά είχε (και έχει) την αίσθηση τού χιούμορ.Η σημερινή γενιά απλώς έχει τον Chuck Norris.....................

    {#emotions_dlg.beer}


    MikeGnR
    14.06.2011, 23:39
    Μιλάτε τώρα για τον μοναδίκο τύπο που μπορεί να κάνει προσπέραση στα καρουζέλ...
    Foidel
    15.06.2011, 00:59
    Φίλε μην γίνεσαι τοσο απολυτος. Για τα δεδομένα της νεολαίας είναι καλα. Για αυτοσχεδιασε ένα αστείο κι ύστερα προβαλλε το σε εμάς να σου πούμε και εμείς την γνώμη μας:>
    Tranovalto
    15.06.2011, 02:05
    Οι αίσθηση του χιούμορ αλλάζει από γενιά σε γενιά οπως αλλάζει και από λαό σε λαό και από πολιτισμό σε πολιτισμό. Το ότι δε συμπίπτουν δε θα πει ότι στη μία γενιά υπάρχει αίσθηση ενώ στην άλλη όχι, γιατι με αυτή την αντίληψη οι νέοι μπορούν να πουν ότι η δική σας γενιά δεν έχει χιούμορ. Και σε τελική ανάλυση εφόσον θεωρείτε ότι δεν είναι χιούμορ μην αναλώνεστε να σχολιάζετε σε "κρυάδες". Και μάλιστα αυτό που κάνετε δεν είναι σχόλιο, είναι αφορισμός της κουλτούρας μιας ολόκληρης γενιάς και σωβινισμός υπέρ μίας άλλης. Άλλωστε, αν σε εμάς προκαλούν γέλιο δε θα πάψουν εξαιτίας της κριτικής σας. Το γέλιο δεν είναι κάτι που ελέγχεται. Μπορείτε απλά εσείς... ΝΑ ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ.
    antwnispatra
    15.06.2011, 02:08

    Τι βρήκε ο Jorge όταν έφτιαξε τη σελίδα του Musicheaven?

    ΑΙΤΗΜΑ ΦΙΛΙΑΣ από τον axilleas23(για τους γνώστες).


    djmetronomos
    15.06.2011, 07:08

    Παράθεση:


    Μπορείτε απλά εσείς... ΝΑ ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ.

    Είδες κανέναν να γελάει..?

    Απλά, πρώτο-πρώτο στα posts, φάτσα-κάρτα, λιγουλάκι δύσκολο να το προσπεράσεις..


    Αν αυτό είναι το γέλιο, δεν θέλω να σκέπτομαι πώς θα είναι το δράμα..

    Μάλλον ο Τσακ Νόρις θα γνωρίζει..
    Περιμένω τηλέφωνο από τον Μπρους Λη αύριο, και θα του πω να τον ρωτήσει..

     


    MikeGnR
    15.06.2011, 23:20
    Κλαίω! χαχαχαχαχαχαχαχαχα!
    Foidel
    16.06.2011, 12:15

    1.  Πόσοι κιθαρίστες χρειάζονται για να αλλάξουν μια λάμπα;
    11...ο ένας την αλλάζει και υπόλοιποι καθονται γυρω γυρω και λενε ποσο καλύτερα θ αμπορουσαν να το κάνουν!!!

    2.  Μια Death Metal μπάντα κανει live. Πανω στο κομμάτι λοιπον ο τραγουδιστης ξεχναει τους στιχους....Τρεχει στον κιθαριστα και τον ρωταει αλλα ουτε αυτος θυμαται, οποτε τι να κανει αρχιζει να γρυλιζει και να ουρλιαζει, πανω στο σολο τρεχει στον μπασιστα αλλα ουτε αυτος θυμαται...συνεχιζει να ουρλιαζει μεχρι την γεφυρα και τρεχει στο drummer ο οποιος πεζει blast σε 64α στο 280 του μετρονομου

    Του λεει λοιπον..:
    - Ρε μεγαλε τι λεει εδω?Huh? Ξεχασα τους στιχους...
    Και αλαφιασμενος ο drummer ρωταει :
    - ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;


    Foidel
    16.06.2011, 12:19

    Ήταν στο στούντιο για πρόβα μια μπάντα που έπαιζε σε σκυλάδικο
    και ξαφνικά πετάει την ιδέα ο ένας:

    - Ρε μάγκες έχω βαρεθεί πια να παίζω 7/8 και 9/8 δεν παίζουμε λίγο
    ένα απλό τεσσάρι να ρθούμε στα ίσια μας; Να θημηθούμε τον παλιό
    καλό καιρό που παίζαμε ροκ;
    - Α, πολύ καλή ιδέα λέει ο ντράμμερ. Ξεκινάμε, μετράω και μπαίνετε:
    Ε-να Δύ-ο Τρί-α Τέ-σσε-ρα...

    (Έχει σημασία πως θα το πεις: η κάθε συλλαβή μετράει για ένα όγδοο
    οπότε ουσιαστικά ο καμμένος ντράμμερ έδωσε 9/8  Cheesy )


    MikeGnR
    16.06.2011, 14:55

    Παράθεση:

    2.  Μια Death Metal μπάντα κανει live. Πανω στο κομμάτι λοιπον ο τραγουδιστης ξεχναει τους στιχους....Τρεχει στον κιθαριστα και τον ρωταει αλλα ουτε αυτος θυμαται, οποτε τι να κανει αρχιζει να γρυλιζει και να ουρλιαζει, πανω στο σολο τρεχει στον μπασιστα αλλα ουτε αυτος θυμαται...συνεχιζει να ουρλιαζει μεχρι την γεφυρα και τρεχει στο drummer ο οποιος πεζει blast σε 64α στο 280 του μετρονομου
    Του λεει λοιπον..:- Ρε μεγαλε τι λεει εδω?Huh? Ξεχασα τους στιχους...
    Και αλαφιασμενος ο drummer ρωταει :
    - ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;

    Ό,τι καλύτερο έχω ακούσει! Απλά


    MikeGnR
    16.06.2011, 15:16

    -Ποιά η διαφορά μεταξύ του μπασίστα και του ντράμερ?

    -Ο μπασίστας βγάζει τα πιάτα απο τον νεροχύτη πρίν κατουρήσει!

    {#emotions_dlg.blink}

    Πως λέγεται ο Γαλάτης ηχολήπτης ??

    Remix !

    {#emotions_dlg.rolleyes}

    Ήταν ένας μουσικός και ένας άλλος... που ούτε και αυτός είχε λεφτά!!!