ελληνική μουσική
214 online   ·  204.002 μέλη

Μουσικά ανέκδοτα

MikeGnR
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.06.2011, 14:55

Παράθεση:

2.  Μια Death Metal μπάντα κανει live. Πανω στο κομμάτι λοιπον ο τραγουδιστης ξεχναει τους στιχους....Τρεχει στον κιθαριστα και τον ρωταει αλλα ουτε αυτος θυμαται, οποτε τι να κανει αρχιζει να γρυλιζει και να ουρλιαζει, πανω στο σολο τρεχει στον μπασιστα αλλα ουτε αυτος θυμαται...συνεχιζει να ουρλιαζει μεχρι την γεφυρα και τρεχει στο drummer ο οποιος πεζει blast σε 64α στο 280 του μετρονομου
Του λεει λοιπον..:- Ρε μεγαλε τι λεει εδω?Huh? Ξεχασα τους στιχους...
Και αλαφιασμενος ο drummer ρωταει :
- ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;

Ό,τι καλύτερο έχω ακούσει! Απλά

MikeGnR
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.06.2011, 15:16

-Ποιά η διαφορά μεταξύ του μπασίστα και του ντράμερ?

-Ο μπασίστας βγάζει τα πιάτα απο τον νεροχύτη πρίν κατουρήσει!

{#emotions_dlg.blink}

Πως λέγεται ο Γαλάτης ηχολήπτης ??

Remix !

{#emotions_dlg.rolleyes}

Ήταν ένας μουσικός και ένας άλλος... που ούτε και αυτός είχε λεφτά!!!

Pentatonikos
Φθασμένος
Chat
16.06.2011, 15:24

Παράθεση:

Το μέλος Spartan-Werewolf στις 15-06-2011 στις 20:31 έγραψε...

Φυλές Κιθαρίστων

Έλιωσα...! {#emotions_dlg.lol}

caterina08
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
17.06.2011, 14:17

Οσον αφορα τα ανεκδοτα με τον τσακ ειναι απο τα ευχαριστα αποτελεσματα της παγκοσμιοποιησης... χαχ  Η ιστορια αρχισε απο τα βιντεο με τον τσακ σε μια αμερικανικη εκπομπη.... και για ολα φταιει ο παρουσιαστης της Connan O Brien... Το πηραμε κ εμεις οι ελληνες το αστειο και φυσικα το εξελιξαμε...! Η λογικη δεν ειναι να γελας με το "ανεκδοτο" αλλα να σκεφτεις κ εσυ το δικο σου... δε γελας ουσιαστικα με το χιουμορ του αλλου αλλα με την εξυπναδα και την ευρηματικοτητα του και φυσικα με τις "θεικες ικανοτητες" του τσακ... Μπορω να σας πω οτι η τσακ-μανια ειναι απολυτα κολλητικη... Μου συνεβη σε παρεα να λεμε τσακ-φρασεις και σε10 λεπτα να ακουμε τις διπλανες παρεες της καφετεριας να συζητανε για τον τσακ!!!!!

ΑΑΑΑΑ και μονο ο τσακ νορις εγραψε φετος 20 στα μαθηματικα κατευθυνσης...

ΥΓ δεν ειναι κρυα ανεκδοτα γιατι δεν ειναι καν ανεκδοτα.... αν και μου φαινονται λιγο ατοπες οι διαπιστωσεις πως οι νεοι δεν εχουν χιουμορ.... οχι γιατι ειμαι μια απο αυτους, αλλα γιατι η τσακ μανια δεν ειναι σοβαρο κριτηριο γενικευσεων..... (αυτο γιατι θιχτηκα ως νεα γενια...οχι οτι το παιρνω προσωπικα αλλα με εκνευριζουν οι γενικευσεις απο ατομα που αγνοουν το αντικειμενο της ιδιας της γενικευσης)