ελληνική μουσική
    429 online   ·  210.844 μέλη

    Ο δήμαρχος Καμίνης απολύει τον Πέτρο Κωλέτη από τον Αθήνα 9.84

    Extremio
    14.06.2011, 13:45

    Ο ΚΑΜΙΝΗΣ ΔΙΩΧNEI ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ ΠΕΤΡΟ ΚΩΛΕΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 9.84 ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟΟ ΠΕΤΡΟΣ ΚΩΛΕΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΟ gataki ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΩΓΜΟ ΤΟΥ ΑΠΟ
    ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΚΑΜΙΝΗ

    Petros Koletis:ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ,ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ! ΟΤΙ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΣ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΠΕΤΥΧΑ. ΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ,Μ ΕΧΟΥΝ ΣΑΚΑΤΕΨΕΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΚΓΗ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΕURO ΣΤΑ 50 ΜΟΥ,Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ!ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΤV ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 98 ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ.Η Μ.ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΕ ΖΟΥΣΕ ΚΙ Ο Δ.ΡΙΖΟΣ.ΤΟ 2007. Ο Ν. ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ Μ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ 9,84 ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΤΟΥ ΛΑΡΥΓΓΑ, ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΩ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩφωνή που έχασε ΚΥΡΙΕ ΚΑΜΙΝΗ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΕ ΚΑΜΙΝΗ!!!!!!!!ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ 9.84 ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΛΕΤΗ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΣΤΗ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΜΟΝΤΕ Η ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ, Η ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ , ΧΑΡΟΥΛΗΣ. Ο ΡΙΖΟΣ, Η ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ,Η ΝΕΓΚΑ.Κ.Τ.Λ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ 9.84;Η Ραδιοφωνία 'Εντεχνη Ραδιοφωνία ΔΗΜΙΟΎΡΓΗΣΕ ΕΚΔΉΛΩΣΗ ΣΤΟ FACEBOOK Oχι στον διωγμό του -Πέτρου Κωλέτη- από τον 9,84 αθήνα fm ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΓΡΑΦΕΙΤΕ ΕΔΩ https://www.facebook.com/event.php?eid=129981733747656
    ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 21.00 ΜΕ 23.00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΕΙ
    ΚΥΡΙΕ ΚΑΜΙΝΗ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ! http://ellhnikoradio.listen2my
    radio.com/ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!!

     

    Πέτρος Κωλέτης: “Θεωρώ ευτύχημα ότι μπορώ να μιλώ και μετά τον καρκ...
    «Τίποτα στη ζωή δεν είναι δεδομένο! Τα είχα όλα και χάθηκαν!» δήλωσε ο Πέτρος Κωλέτης! Ο Πέτρος αποκάλυψε το πρόβλημα υγείας του και πως σταμάτησε την μεγάλη του αγάπη το τραγούδι! Νόμιζε ότι είχε κρυώσει αλλά δυστυχώς η γιατρός του είπε πως έπρεπε να κάνει βιοψία. Έκανε τρία χειρουργεία! «Μου είπαν να ξεχάσω το τραγούδι, γι αυτό χάθηκα απ’ όλα. Ξέρω ότι ο καρκίνος είναι ψυχοσωματική αρρώστια» είπε χαρακτηριστικά. Και πρόσθεσε σε συνέντευξή του στην εκπομπή «Όσο υπάρχουν άνθρωποι» στο Alter : «Όταν έμαθα την αρρώστια, πήγα στο central Park, πήρα μια coca cola light και είπα εντάξει! Απλά δεν φανταζόμουν την εξέλιξη της κατάστασής μου… Θεωρώ ευτύχημα ότι μπορώ και μιλάω».Ραδιοφωνία 'Εντεχνη ΡαδιοφωνίαPetros Koletis - gossiptv.gr -gataki

     


    Extremio
    14.06.2011, 14:22

    Ο κ. Καμίνης πριν γίνει Δήμαρχος Αθήνας, υπήρξε Προστάτης. Του Πολίτη. Δεν γνωρίζω τι υπηρεσίες προσέφερε στον πολίτη. Αν είναι ίδιες με αυτές που προσφέρει σαν δήμαρχος, τότε κλάφτα Δήμαρχε. Διότι προστάτης είναι και αυτός που ζητά εκβιαστικά χρήματα από νυκτερινά κέντρα και περίπτερα, προστάτης είναι και αυτός που εκμεταλλεύεται πόρνες δίπλα από το Δημαρχείο της Αθήνας. Ως τώρα ο κ. Καμίνης απλώς υπάρχει και το μοναδικό έργο που ξεκίνησε είναι το κλείσιμο του Ρ/Σ Αθήνα 9,84. Η αποδυνάμωσή του έστω. 
    Καταλαβαίνω ότι οι εργαζόμενοι εκεί είναι περισσότεροι απ’ ό,τι χρειάζεται ένας σταθμός. Οτι κάποιοι έπαιρναν πολλά χρήματα. Οτι κάποιοι περνούσαν μόνο για να πληρωθούν χωρίς να έχουν αντικείμενο εργασίας. Ο κ. Καμίνης, λοιπόν, αντί να καθαρίσει την πόλη από πολλών "ειδών" σκουπίδια, "καθαρίζει" τον 9,84. Απολύει. Δικαίως, αλλά κυρίως αδίκως. Με τη λογική "αυτός είναι ο δικός μας, αυτός του Κακλαμάνη, άρα μένει ο πρώτος φεύγει ο δεύτερος". Ωσπου να κλείσει τελείως ο σταθμός προσφέροντας θεάρεστο έργο στον φίλο πρωθυπουργό. Μόνο που η αξία ενός εργαζομένου σε ραδιόφωνο, δεν κρίνεται από τον δήμαρχο που τον προσέλαβε. Κρίνεται από τη δουλειά του, από τον τρόπο του μπροστά στο μικρόφωνο. Ο Πέτρος Κωλέττης, είναι πολλά χρόνια στο ραδιόφωνο. Είναι γνώστης καλός του ελληνικού τραγουδιού, έχει ήθος και ιστορία. Πέρασε ημέρες δόξης στα ερτζιανά. Βοήθησε κόσμο, ανέδειξε καλλιτέχνες, ήταν αυτό που λέμε "πρώτο όνομα".
    Τα τελευταία χρόνια ο Πέτρος περνά δοκιμασίες. Χτυπήθηκε από ασθένεια, πούλησε τα πάντα για να την πολεμήσει και το τελευταίο του "αποκούμπι" ήταν η εκπομπή στον 9,84. Δεν ξέρω με ποια κριτήρια ο κ. Καμίνης αποφάσισε να πετάξει κυριολεκτικώς στο δρόμο έναν καρκινοπαθή. Προστάτης ήταν άλλωστε, ξέρει από ευαισθησίες προστασίας. Αν αυτό είναι το απάνθρωπό του πρόσωπο, να ξέρουμε, να του φερθούμε αναλόγως. Πάντα ήμουν επιφυλακτικός απέναντι σε φιλάνθρωπους, προστάτες, οικολόγους. Τώρα με επιβεβαιώνει και ο Καμίνης. Ποτέ δεν είναι αργά δήμαρχε να δείξεις ότι έχεις και ανθρώπινο πρόσωπο. Με λίγη προσπάθεια... θα το θυμηθείς.

     

    Άγγελος Πυριόχος

     

    Αδέσμευτος Τύπος, 14/6/2011

    (http://www.adesmeytos.gr/news.php?aid=41084)



    Post αρνητικής αξιολόγησης
    fireroc
    14.06.2011, 17:44
    ετσι να πευτουν οι μασκες των ψευτοδημοκρατων! οι τρεντυ δημαρχοι καμινης και μπουταρης οι τοσο προβαλλομενοι απ το δημοσιογραφους στυλ ραδιο αρβυλα , θεοδωρακη( με την εκπομπη πρωταγονιστες) και λαζοπουλο δειχνουν τα δοντια τους!
    cineboy
    16.06.2011, 02:47

    Με τον Πέτρο, έχω συνεργαστεί στο παρελθόν σε γνωστό ραδιοφωνικό σταθμό της Αθήνας, και οφείλω να ομολογήσω δημόσια, ότι εκτός απο ένας εξαίρετος άνθρωπος, είναι και ένας εξαιρετικός καλιτέχνης, καθώς επίσης και ένας άψογος επαγγελματίας"ερασιτέχνης" του ραδιοφώνου. Λυπάμαι βαθύτατα γιά τα γεγονότα που διάβασα, και εύχομαι απο καρδιάς, κάποια στιγμή να δικαιωθεί η ψυχή του. Πέτρο μου, κουράγιο...έχεις περάσει πολύ χειρότερα πράγματα...δεν θα σταματήσεις εδω.

    Νανόπουλος Γιάννης.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 16-06-2011 02:48 ]